Make your own free website on Tripod.com
 Home
 Home
 Overview
 Contacts
 How to Join
League Info.
 League Status
 Player Ratings
 Competitions
 Tournaments
 Entry Forms
 Coaching
 News
 Press Reports
 Diary
 Links
 Archive

Mail the Association


Match Results

Matches Report Division 3




Nomads 'C' against FISSC 'A' result 1-9 entered on 24/11/2007

Steve Kurle lost to Gareth Conway 1-3
Steve Kurle lost to John Hunt 0-3
Steve Kurle lost to George Mudie 0-3
Robin Fox Strangways lost to Gareth Conway 1-3
Robin Fox Strangways lost to John Hunt 0-3
Robin Fox Strangways lost to George Mudie 1-3
Pam Beedham beat Gareth Conway 3-0
Pam Beedham lost to John Hunt 0-3
Pam Beedham lost to George Mudie 2-3
Robin Fox Strangways/John Johnson lost to John Hunt/Gareth Conway 2-3

Nomads 'C' against W.C.C. 'C' result 4-6 entered on 03/11/2007

Steve Kurle lost to James Owen 0-3
Steve Kurle lost to Reg Warnes 0-3
Steve Kurle beat Susan Clarke 3-2
Robin Fox Strangways lost to James Owen 1-3
Robin Fox Strangways lost to Reg Warnes 2-3
Robin Fox Strangways beat Susan Clarke 3-2
Pam Beedham lost to James Owen 1-3
Pam Beedham beat Reg Warnes 3-1
Pam Beedham beat Susan Clarke 3-1
John Johnson/Robin Fox Strangways lost to Reg Warnes/James Owen 0-3

Nomads 'C' against Eathorpe 'B' result 6-4 entered on 16/12/2007

Steve Kurle lost to Allan Stockham 0-3
Steve Kurle beat Holly Savage 3-0
Steve Kurle beat Jack Parry 3-0
Robin Fox Strangways lost to Allan Stockham 0-3
Robin Fox Strangways beat Holly Savage 3-0
Robin Fox Strangways lost to Jack Parry 2-3
John Johnson lost to Allan Stockham 0-3
John Johnson beat Holly Savage 3-0
John Johnson beat Jack Parry 3-0
John Johnson/Robin Fox Strangways beat Holly Savage/Jack Parry 3-1

Nomads 'C' against St. Georges 'D' result 3-7 entered on 20/10/2007

Robin Fox Strangways lost to Tony Bennett 1-3
Robin Fox Strangways lost to Martin Bennett 0-3
Robin Fox Strangways lost to Rob Bennett 1-3
Steve Kurle beat Tony Bennett 3-2
Steve Kurle lost to Martin Bennett 0-3
Steve Kurle beat Rob Bennett 3-1
John Johnson lost to Tony Bennett 0-3
John Johnson lost to Martin Bennett 0-3
John Johnson lost to Rob Bennett 1-3
Robin Fox Strangways/John Johnson beat Martin Bennett/Luke Bennett 3-2

Nomads 'C' against Rugby 'D' result 6-4 entered on 08/12/2007

Steve Kurle beat Tom Bradley 3-1
Steve Kurle beat Tristan Mobbs 3-2
Steve Kurle lost to Alex Phillips 1-3
Robin Fox Strangways beat Tom Bradley 3-2
Robin Fox Strangways beat Tristan Mobbs 3-0
Robin Fox Strangways lost to Alex Phillips 0-3
John Johnson beat Tom Bradley 3-2
John Johnson beat Tristan Mobbs 3-2
John Johnson lost to Alex Phillips 0-3
Robin Fox Strangways/John Johnson lost to Alex Phillips/Tom Bradley 0-3

Nomads 'C' against Nomads 'B' result 2-8 entered on 12/10/2007

Steve Kurle lost to Richard Smith 0-3
Steve Kurle lost to Steve Poole 1-3
Steve Kurle beat Richard Miles 3-0
Robin Fox Strangways lost to Richard Smith 1-3
Robin Fox Strangways lost to Steve Poole 1-3
Robin Fox Strangways beat Richard Miles 3-1
Pam Beedham lost to Richard Smith 0-3
Pam Beedham lost to Steve Poole 1-3
Pam Beedham lost to Richard Miles 0-3
Robin Fox Strangways/John Johnson lost to Steve Poole/Richard Smith 0-3

FISSC 'A' against Rugby 'E' result 10-0 entered on 03/11/2007

Gareth Conway beat Marion Dixon 3-1
Gareth Conway beat Jesse Kendrick Hill 3-1
Gareth Conway beat Ryan Lines 3-0
George Mudie beat Marion Dixon 3-2
George Mudie beat Jesse Kendrick Hill 3-1
George Mudie beat Ryan Lines 3-1
Tony Scott beat Marion Dixon 3-0
Tony Scott beat Jesse Kendrick Hill 3-2
Tony Scott beat Ryan Lines 3-0
Tony Scott/Gareth Conway beat Jesse Kendrick Hill/Ryan Lines 3-0

FISSC 'A' against W.C.C. 'C' result 5-5 entered on 16/12/2007

Gareth Conway lost to James Owen 2-3
Gareth Conway beat Reg Warnes 3-1
Gareth Conway beat Susan Clarke 3-0
George Mudie lost to James Owen 2-3
George Mudie beat Reg Warnes 3-0
George Mudie lost to Susan Clarke 1-3
Brian Marston lost to James Owen 0-3
Brian Marston beat Reg Warnes 3-0
Brian Marston lost to Susan Clarke 1-3
George Mudie/Gareth Conway beat Susan Clarke/James Owen 3-1

FISSC 'A' against Eathorpe 'B' result 6-4 entered on 20/10/2007

George Mudie beat Jack Parry 3-0
George Mudie beat Holly Savage 3-2
George Mudie lost to Allan Stockham 0-3
Mark Kingham beat Jack Parry 3-1
Mark Kingham beat Holly Savage 3-0
Mark Kingham lost to Allan Stockham 0-3
Brian Marston beat Jack Parry 3-0
Brian Marston beat Holly Savage 3-2
Brian Marston lost to Allan Stockham 0-3
George Mudie/Mark Kingham lost to Jack Parry/Allan Stockham 0-3

FISSC 'A' against St. Georges 'D' result 5-5 entered on 16/12/2007

John Hunt beat Rob Bennett 3-0
John Hunt beat Tony Bennett 3-2
John Hunt lost to Martin Bennett 1-3
Mark Kingham beat Rob Bennett 3-0
Mark Kingham lost to Tony Bennett 0-3
Mark Kingham lost to Martin Bennett 0-3
Brian Marston beat Rob Bennett 3-1
Brian Marston lost to Tony Bennett 2-3
Brian Marston lost to Martin Bennett 0-3
Mark Kingham/Brian Marston beat Luke Bennett/Tony Bennett 3-2

FISSC 'A' against Rugby 'D' result 6-4 entered on 10/10/2007

George Mudie lost to Steven Maddison 1-3
George Mudie beat Tristan Mobbs 3-0
George Mudie w/o
Tony Scott lost to Steven Maddison 2-3
Tony Scott lost to Tristan Mobbs 0-3
Tony Scott w/o
John Hunt beat Steven Maddison 3-1
John Hunt lost to Tristan Mobbs 0-3
John Hunt w/o
George Mudie/John Hunt beat Steven Maddison/Tristan Mobbs 3-2

Rugby 'E' against Nomads 'C' result 4-6 entered on 11/11/2007

Jack Koumi lost to Steve Kurle 2-3
Jack Koumi lost to Robin Fox Strangways 2-3
Jack Koumi beat Pam Beedham 3-0
Jesse Kendrick Hill lost to Steve Kurle 0-3
Jesse Kendrick Hill lost to Robin Fox Strangways 1-3
Jesse Kendrick Hill beat Pam Beedham 3-1
Peter Moffatt lost to Steve Kurle 1-3
Peter Moffatt lost to Robin Fox Strangways 0-3
Peter Moffatt beat Pam Beedham 3-1
Jack Koumi/Jesse Kendrick Hill beat Steve Kurle/Robin Fox Strangways 3-0

Rugby 'E' against W.C.C. 'C' result 5-5 entered on 12/10/2007

Steve Patton beat Susan Clarke 3-0
Steve Patton lost to James Owen 0-3
Steve Patton beat Graham Roberts 3-1
Jack Koumi beat Susan Clarke 3-0
Jack Koumi lost to James Owen 0-3
Jack Koumi beat Graham Roberts 3-1
Jesse Kendrick Hill beat Susan Clarke 3-2
Jesse Kendrick Hill lost to James Owen 0-3
Jesse Kendrick Hill lost to Graham Roberts 1-3
Jack Koumi/Jesse Kendrick Hill lost to James Owen/Graham Roberts 2-3

Rugby 'E' against St. Georges 'D' result 4-6 entered on 10/10/2007

Ryan Lines beat Rob Bennett 3-1
Ryan Lines lost to Tony Bennett 1-3
Ryan Lines lost to Luke Bennett 1-3
Joe Nistor beat Rob Bennett 3-1
Joe Nistor beat Tony Bennett 3-1
Joe Nistor beat Luke Bennett 3-0
Johanna Outhwaite lost to Rob Bennett 0-3
Johanna Outhwaite lost to Tony Bennett 0-3
Johanna Outhwaite lost to Luke Bennett 2-3
Joe Nistor/Johanna Outhwaite lost to Tony Bennett/Luke Bennett 1-3

Rugby 'E' against Nomads 'B' result 3-7 entered on 17/10/2007

Jack Koumi lost to Richard Smith 1-3
Jack Koumi lost to Steve Poole 2-3
Jack Koumi beat Dave Harding 3-2
Jesse Kendrick Hill beat Richard Smith 3-1
Jesse Kendrick Hill beat Steve Poole 3-1
Jesse Kendrick Hill lost to Dave Harding 1-3
Ryan Lines lost to Richard Smith 0-3
Ryan Lines lost to Steve Poole 0-3
Ryan Lines lost to Dave Harding 0-3
Jack Koumi/Jesse Kendrick Hill lost to Richard Smith/Steve Poole 1-3

W.C.C. 'C' against FISSC 'A' result 5-5 entered on 20/10/2007

Reg Warnes lost to Gareth Conway 2-3
Reg Warnes lost to John Hunt 1-3
Reg Warnes beat George Mudie 3-2
Graham Roberts lost to Gareth Conway 2-3
Graham Roberts beat John Hunt 3-2
Graham Roberts beat George Mudie 3-1
Tony Ford lost to Gareth Conway 1-3
Tony Ford beat John Hunt 3-1
Tony Ford beat George Mudie 3-1
Graham Roberts/Tony Ford lost to John Hunt/Gareth Conway 1-3

W.C.C. 'C' against Rugby 'E' result 7-3 entered on 16/12/2007

Reg Warnes beat Marion Dixon 3-1
Reg Warnes beat Jack Koumi 3-1
Reg Warnes beat Peter Moffatt 3-2
Graham Roberts beat Marion Dixon 3-0
Graham Roberts lost to Jack Koumi 0-3
Graham Roberts beat Peter Moffatt 3-0
Susan Clarke beat Marion Dixon 3-1
Susan Clarke lost to Jack Koumi 2-3
Susan Clarke beat Peter Moffatt 3-0
Susan Clarke/Graham Roberts lost to Marion Dixon/Jack Koumi 1-3

W.C.C. 'C' against Eathorpe 'B' result 7-3 entered on 29/10/2007

Reg Warnes lost to Allan Stockham 0-3
Reg Warnes beat Holly Savage 3-0
Reg Warnes beat Peter Nicholson 3-0
Graham Roberts lost to Allan Stockham 0-3
Graham Roberts beat Holly Savage 3-0
Graham Roberts beat Peter Nicholson 3-0
Susan Clarke lost to Allan Stockham 2-3
Susan Clarke beat Holly Savage 3-0
Susan Clarke beat Peter Nicholson 3-0
Reg Warnes/Susan Clarke beat Allan Stockham/Peter Nicholson 3-0

W.C.C. 'C' against Rugby 'D' result 3-7 entered on 11/11/2007

Reg Warnes lost to Alex Phillips 1-3
Reg Warnes lost to Ben Meakin 1-3
Reg Warnes beat Tom Bradley 3-2
James Owen lost to Alex Phillips 2-3
James Owen lost to Ben Meakin 1-3
James Owen lost to Tom Bradley 1-3
Graham Roberts lost to Alex Phillips 1-3
Graham Roberts beat Ben Meakin 3-2
Graham Roberts lost to Tom Bradley 0-3
James Owen/Graham Roberts beat Ben Meakin/Alex Phillips 3-2

W.C.C. 'C' against Nomads 'B' result 6-4 entered on 03/12/2007

Reg Warnes beat Richard Miles 3-2
Reg Warnes beat Ian Stevens 3-2
Reg Warnes lost to Dave Harding 2-3
James Owen beat Richard Miles 3-1
James Owen beat Ian Stevens 3-0
James Owen lost to Dave Harding 1-3
Graham Roberts beat Richard Miles 3-2
Graham Roberts lost to Ian Stevens 2-3
Graham Roberts beat Dave Harding 3-2
Reg Warnes/James Owen lost to Ian Stevens/Dave Harding 1-3

Eathorpe 'B' against Nomads 'C' result 4-6 entered on 21/10/2007

Allan Stockham beat Steve Kurle 3-1
Allan Stockham beat Robin Fox Strangways 3-1
Allan Stockham beat Pam Beedham 3-0
Holly Savage lost to Steve Kurle 0-3
Holly Savage lost to Robin Fox Strangways 0-3
Holly Savage lost to Pam Beedham 1-3
Lincoln Liburd lost to Steve Kurle 0-3
Lincoln Liburd lost to Robin Fox Strangways 0-3
Lincoln Liburd lost to Pam Beedham 0-3
Lincoln Liburd/Allan Stockham beat Robin Fox Strangways/Steve Kurle 3-0

Eathorpe 'B' against FISSC 'A' result 4-6 entered on 08/12/2007

Holly Savage lost to Gareth Conway 0-3
Holly Savage lost to Tony Scott 0-3
Holly Savage lost to John Hunt 0-3
Jack Parry lost to Gareth Conway 1-3
Jack Parry lost to Tony Scott 0-3
Jack Parry lost to John Hunt 0-3
Allan Stockham beat Gareth Conway 3-1
Allan Stockham beat Tony Scott 3-0
Allan Stockham beat John Hunt 3-0
Allan Stockham/Jack Parry beat Tony Scott/Gareth Conway 3-1

Eathorpe 'B' against Rugby 'E' result 8-2 entered on 20/10/2007

Allan Stockham beat Jesse Kendrick Hill 3-0
Allan Stockham beat Johanna Outhwaite 3-0
Holly Savage beat Grace Newman 3-2
Holly Savage lost to Jesse Kendrick Hill 0-3
Holly Savage beat Johanna Outhwaite 3-0
Jack Parry beat Grace Newman 3-0
Jack Parry lost to Jesse Kendrick Hill 0-3
Jack Parry beat Johanna Outhwaite 3-2
Holly Savage/Jack Parry beat Grace Newman/Jesse Kendrick Hill 3-1
Allan Stockham beat Grace Newman 3-0

Eathorpe 'B' against W.C.C. 'C' result 6-4 entered on 24/11/2007

Holly Savage lost to Graham Roberts 0-3
Holly Savage beat Susan Clarke 3-1
Holly Savage lost to James Owen 0-3
Jack Parry beat Graham Roberts 3-2
Jack Parry lost to Susan Clarke 2-3
Jack Parry lost to James Owen 1-3
Allan Stockham beat Graham Roberts 3-0
Allan Stockham beat Susan Clarke 3-0
Allan Stockham beat James Owen 3-0
Allan Stockham/Holly Savage beat Graham Roberts/James Owen 3-1

St. Georges 'D' against Nomads 'C' result 6-4 entered on 16/12/2007

Martin Bennett beat Steve Kurle 3-1
Martin Bennett beat Robin Fox Strangways 3-0
Martin Bennett beat Pam Beedham 3-0
Luke Bennett lost to Steve Kurle 0-3
Luke Bennett lost to Robin Fox Strangways 0-3
Luke Bennett beat Pam Beedham 3-2
Tony Bennett beat Steve Kurle 3-1
Tony Bennett lost to Robin Fox Strangways 1-3
Tony Bennett beat Pam Beedham 3-1
Tony Bennett/Luke Bennett lost to Steve Kurle/Robin Fox Strangways 2-3

St. Georges 'D' against FISSC 'A' result 4-6 entered on 12/10/2007

Martin Bennett beat Gareth Conway 3-0
Martin Bennett beat John Hunt 3-1
Martin Bennett beat Brian Marston 3-1
Tony Bennett beat Gareth Conway 3-2
Tony Bennett lost to John Hunt 0-3
Tony Bennett lost to Brian Marston 1-3
Luke Bennett lost to Gareth Conway 1-3
Luke Bennett lost to John Hunt 0-3
Luke Bennett lost to Brian Marston 1-3
Martin Bennett/Tony Bennett lost to Gareth Conway/John Hunt 2-3

St. Georges 'D' against Rugby 'E' result 4-6 entered on 24/11/2007

Tony Bennett lost to Jack Koumi 1-3
Tony Bennett lost to Jesse Kendrick Hill 2-3
Tony Bennett beat Marion Dixon 3-1
Martin Bennett beat Jack Koumi 3-1
Martin Bennett beat Jesse Kendrick Hill 3-0
Martin Bennett beat Marion Dixon 3-0
Luke Bennett lost to Jack Koumi 0-3
Luke Bennett lost to Jesse Kendrick Hill 0-3
Luke Bennett lost to Marion Dixon 0-3
Martin Bennett/Luke Bennett lost to Jack Koumi/Jesse Kendrick Hill 1-3

St. Georges 'D' against W.C.C. 'C' result 1-9 entered on 18/11/2007

Luke Bennett lost to James Owen 0-3
Martin Bennett/Tony Bennett lost to Graham Roberts/Susan Clarke 2-3
Rob Bennett beat Reg Warnes 3-1
Rob Bennett lost to Susan Clarke 1-3
Rob Bennett lost to James Owen 1-3
Tony Bennett lost to Reg Warnes 0-3
Tony Bennett lost to Susan Clarke 1-3
Tony Bennett lost to James Owen 2-3
Luke Bennett lost to Reg Warnes 0-3
Luke Bennett lost to Susan Clarke 0-3

St. Georges 'D' against Rugby 'D' result 4-6 entered on 20/10/2007

Martin Bennett lost to Alex Phillips 0-3
Martin Bennett beat Tom Bradley 3-2
Martin Bennett beat Tristan Mobbs 3-0
Luke Bennett lost to Alex Phillips 0-3
Luke Bennett lost to Tom Bradley 1-3
Luke Bennett lost to Tristan Mobbs 0-3
Tony Bennett lost to Alex Phillips 0-3
Tony Bennett beat Tom Bradley 3-0
Tony Bennett beat Tristan Mobbs 3-0
Martin Bennett/Luke Bennett lost to Alex Phillips/Tristan Mobbs 0-3

Rugby 'D' against Nomads 'C' result 9-1 entered on 12/10/2007

Steven Maddison beat Steve Kurle 3-2
Steven Maddison beat Robin Fox Strangways 3-1
Steven Maddison beat Pam Beedham 3-2
Alex Phillips beat Steve Kurle 3-0
Alex Phillips lost to Robin Fox Strangways 1-3
Alex Phillips beat Pam Beedham 3-0
Tristan Mobbs beat Steve Kurle 3-1
Tristan Mobbs beat Robin Fox Strangways 3-0
Tristan Mobbs beat Pam Beedham 3-1
Steven Maddison/Tristan Mobbs beat Steve Kurle/Robin Fox Strangways 3-0

Rugby 'D' against FISSC 'A' result 5-5 entered on 24/11/2007

Tristan Mobbs beat Gareth Conway 3-2
Tristan Mobbs beat Tony Scott 3-1
Tristan Mobbs lost to John Hunt 1-3
Ben Meakin lost to Gareth Conway 2-3
Ben Meakin beat Tony Scott 3-1
Ben Meakin beat John Hunt 3-2
Peter Moffatt lost to Gareth Conway 0-3
Peter Moffatt lost to Tony Scott 2-3
Peter Moffatt lost to John Hunt 1-3
Tristan Mobbs/Ben Meakin beat John Hunt/Tony Scott 3-0

Rugby 'D' against Rugby 'E' result 9-1 entered on 18/11/2007

Steven Maddison beat Jack Koumi 3-2
Steven Maddison beat Johanna Outhwaite 3-0
Steven Maddison beat Ryan Lines 3-1
Ben Meakin beat Jack Koumi 3-1
Ben Meakin beat Johanna Outhwaite 3-0
Ben Meakin beat Ryan Lines 3-0
Tristan Mobbs lost to Jack Koumi 1-3
Tristan Mobbs beat Johanna Outhwaite 3-0
Tristan Mobbs beat Ryan Lines 3-0
Ben Meakin/Steven Maddison beat Jack Koumi/Ryan Lines 3-1

Rugby 'D' against Nomads 'B' result 2-8 entered on 08/12/2007

Tom Bradley lost to Ian Stevens 2-3
Tom Bradley lost to Steve Poole 1-3
Tom Bradley lost to Dave Harding 2-3
Daniel Fellowes lost to Ian Stevens 2-3
Daniel Fellowes beat Steve Poole 3-0
Daniel Fellowes beat Dave Harding 3-2
Alex Armitage lost to Ian Stevens 0-3
Alex Armitage lost to Steve Poole 0-3
Alex Armitage lost to Dave Harding 1-3
Tom Bradley/Daniel Fellowes lost to Ian Stevens/Dave Harding 0-3

Nomads 'B' against Nomads 'C' result 8-2 entered on 24/11/2007

Ian Stevens beat Robin Fox Strangways 3-0
Ian Stevens beat John Johnson 3-1
Ian Stevens beat Pam Beedham 3-0
Richard Smith beat Robin Fox Strangways 3-0
Richard Smith beat John Johnson 3-0
Richard Smith beat Pam Beedham 3-0
Richard Miles lost to Robin Fox Strangways 0-3
Richard Miles beat John Johnson 3-1
Richard Miles lost to Pam Beedham 2-3
Ian Stevens/Richard Smith beat Robin Fox Strangways/John Johnson 3-0

Nomads 'B' against Rugby 'E' result 8-2 entered on 17/12/2007

Richard Smith beat Jesse Kendrick Hill 3-1
Richard Smith beat Jack Koumi 3-1
Richard Smith beat Marion Dixon 3-0
Steve Poole beat Jesse Kendrick Hill 3-2
Steve Poole lost to Jack Koumi 1-3
Steve Poole beat Marion Dixon 3-0
Richard Miles beat Jesse Kendrick Hill 3-1
Richard Miles lost to Jack Koumi 2-3
Richard Miles beat Marion Dixon 3-0
Steve Poole/Richard Smith beat Jesse Kendrick Hill/Jack Koumi 3-0

Nomads 'B' against W.C.C. 'C' result 8-2 entered on 12/10/2007

Steve Poole beat Reg Warnes 3-0
Steve Poole lost to James Owen 0-3
Steve Poole beat Graham Roberts 3-1
Ian Stevens beat Reg Warnes 3-0
Ian Stevens beat James Owen 3-2
Ian Stevens beat Graham Roberts 3-0
Dave Harding beat Reg Warnes 3-1
Dave Harding beat James Owen 3-1
Dave Harding beat Graham Roberts 3-1
Steve Poole/Ian Stevens lost to Reg Warnes/James Owen 0-3

Nomads 'B' against Eathorpe 'B' result 7-3 entered on 18/11/2007

Ian Stevens beat Holly Savage 3-1
Ian Stevens beat Jack Parry 3-0
Ian Stevens lost to Allan Stockham 0-3
Steve Poole beat Holly Savage 3-0
Steve Poole beat Jack Parry 3-1
Steve Poole lost to Allan Stockham 0-3
Dave Harding beat Holly Savage 3-0
Dave Harding beat Jack Parry 3-0
Dave Harding lost to Allan Stockham 0-3
Ian Stevens/Dave Harding beat Holly Savage/Jack Parry 3-0

Nomads 'B' against St. Georges 'D' result 7-3 entered on 03/11/2007

Ian Stevens lost to Martin Bennett 0-3
Ian Stevens beat Rob Bennett 3-2
Ian Stevens beat Luke Bennett 3-0
Steve Poole lost to Martin Bennett 1-3
Steve Poole beat Rob Bennett 3-1
Steve Poole beat Luke Bennett 3-0
Dave Harding beat Martin Bennett 3-0
Dave Harding beat Rob Bennett 3-0
Dave Harding beat Luke Bennett 3-0
Steve Poole/Dave Harding lost to Martin Bennett/Tony Bennett 1-3

Back to Division Table