Make your own free website on Tripod.com
 League Status
 Home
 Overview
 Contacts
 How to Join
League Info.
 League Status
 Player Ratings
 Competitions
 Tournaments
 Entry Forms
 Coaching
 News
 Press Reports
 Diary
 Links
 Archive

Mail the Association


Match Results

Matches Report Division 2




Copsewood (Coventry) against Free Church 'C' result 8-2 entered on 17/12/2005

Dennis Mockford lost to Cherrylyn Matthews 1-3
Dennis Mockford beat John Taylor 3-0
Dennis Mockford lost to Les Hoggins 0-3
Gordon Tucker/Dennis Mockford beat Cherrylyn Matthews/Les Hoggins 3-1
Richard Jardim beat Cherrylyn Matthews 3-0
Richard Jardim beat John Taylor 3-0
Richard Jardim beat Les Hoggins 3-2
Gordon Tucker beat Cherrylyn Matthews 3-0
Gordon Tucker beat John Taylor 3-0
Gordon Tucker beat Les Hoggins 3-0

Copsewood (Coventry) against Eathorpe 'A' result 5-5 entered on 05/12/2005

Steve Smith beat Christopher Atkins 3-0
Steve Smith lost to Matthew Cooper 0-3
Steve Smith beat Allan Stockham 3-0
Dennis Mockford beat Christopher Atkins 3-1
Dennis Mockford beat Matthew Cooper 3-1
Dennis Mockford lost to Allan Stockham 2-3
Roy Joiner lost to Christopher Atkins 2-3
Roy Joiner lost to Matthew Cooper 0-3
Roy Joiner lost to Allan Stockham 0-3
Steve Smith/Dennis Mockford beat Matthew Cooper/Allan Stockham 3-0

Copsewood (Coventry) against R.N.A. 'A' result 6-4 entered on 16/11/2005

Steve Smith beat Tony Thomas 3-1
Steve Smith beat Ken Southwell 3-0
Steve Smith beat Ian Stevens 3-1
Dennis Mockford beat Tony Thomas 3-1
Dennis Mockford lost to Ken Southwell 0-3
Dennis Mockford beat Ian Stevens 3-0
Roy Joiner lost to Tony Thomas 1-3
Roy Joiner lost to Ken Southwell 1-3
Roy Joiner beat Ian Stevens 3-2
Steve Smith/Dennis Mockford lost to Tony Thomas/Ian Stevens 2-3

Copsewood (Coventry) against Riverhouse Henley 'A' result 7-3 entered on 05/11/2005

Richard Jardim lost to Mark Dudley 0-3
Richard Jardim beat Inky Moss 3-1
Richard Jardim beat Steve Proctor 3-2
Gordon Tucker beat Mark Dudley 3-2
Gordon Tucker beat Inky Moss 3-1
Gordon Tucker beat Steve Proctor 3-1
Dennis Mockford lost to Mark Dudley 2-3
Dennis Mockford lost to Inky Moss 2-3
Dennis Mockford beat Steve Proctor 3-0
Gordon Tucker/Dennis Mockford beat Mark Dudley/Inky Moss 3-0

Copsewood (Coventry) against Free Church 'B' result 5-5 entered on 30/10/2005

Steve Smith beat Emma Churchley 3-0
Steve Smith beat Chris Mulligan 3-1
Steve Smith lost to Tom Brocklehurst 1-3
Dennis Mockford beat Emma Churchley 3-0
Dennis Mockford beat Chris Mulligan 3-1
Dennis Mockford lost to Tom Brocklehurst 2-3
Roy Joiner lost to Emma Churchley 2-3
Roy Joiner lost to Chris Mulligan 1-3
Roy Joiner lost to Tom Brocklehurst 1-3
Steve Smith/Dennis Mockford beat Chris Mulligan/Tom Brocklehurst 3-0

Copsewood (Coventry) against R.N.A. 'B' result 9-1 entered on 21/11/2005

Steve Smith beat Steve Poole 3-0
Steve Smith beat Richard Miles 3-0
Steve Smith beat Dave Harding 3-0
Dennis Mockford beat Steve Poole 3-0
Dennis Mockford beat Richard Miles 3-0
Dennis Mockford beat Dave Harding 3-0
Roy Joiner lost to Steve Poole 1-3
Roy Joiner beat Richard Miles 3-0
Roy Joiner beat Dave Harding 3-2
Steve Smith/Roy Joiner beat Steve Poole/Dave Harding 3-1

Free Church 'C' against St. Georges 'C' result 3-7 entered on 30/10/2005

Stuart Mills lost to Brian Aston 0-3
Stuart Mills lost to Bert Banks 1-3
Stuart Mills beat Andy Caine 3-0
John Taylor lost to Brian Aston 1-3
John Taylor lost to Bert Banks 1-3
John Taylor beat Andy Caine 3-0
Les Hoggins lost to Brian Aston 0-3
Les Hoggins lost to Bert Banks 2-3
Les Hoggins beat Andy Caine 3-0
Les Hoggins/Stuart Mills lost to Brian Aston/Bert Banks 0-3

Free Church 'C' against Rugby Town result 3-7 entered on 30/10/2005

Stuart Mills lost to Daniel Fellowes 1-3
Stuart Mills beat Jack Randle 3-0
Stuart Mills lost to Ian Randle 0-3
John Taylor lost to Daniel Fellowes 1-3
John Taylor lost to Jack Randle 2-3
John Taylor lost to Ian Randle 0-3
Les Hoggins beat Daniel Fellowes 3-2
Les Hoggins lost to Jack Randle 1-3
Les Hoggins lost to Ian Randle 0-3
Stuart Mills/Les Hoggins beat Daniel Fellowes/Jack Randle 3-1

Free Church 'C' against R.N.A. 'B' result 9-1 entered on 15/12/2005

Les Hoggins beat Richard Miles 3-2
Les Hoggins lost to Dave Harding 0-3
Les Hoggins w/o
Cherrylyn Matthews beat Richard Miles 3-2
Cherrylyn Matthews beat Dave Harding 3-1
Cherrylyn Matthews w/o
Stuart Mills beat Richard Miles 3-0
Stuart Mills beat Dave Harding 3-1
Stuart Mills w/o
Les Hoggins/Stuart Mills beat Richard Miles/Dave Harding 3-1

AP 'A' against Copsewood (Coventry) result 7-3 entered on 10/12/2005

Andrew Meredith lost to Gordon Tucker 2-3
Andrew Meredith beat Dennis Mockford 3-2
Andrew Meredith beat Roy Joiner 3-2
Samantha Apostol beat Gordon Tucker 3-1
Samantha Apostol beat Dennis Mockford 3-0
Samantha Apostol beat Roy Joiner 3-1
Stephanie Hawkins beat Gordon Tucker 3-2
Stephanie Hawkins beat Dennis Mockford 3-0
Stephanie Hawkins lost to Roy Joiner 0-3
Andrew Meredith/Samantha Apostol lost to Gordon Tucker/Roy Joiner 1-3

AP 'A' against R.N.A. 'A' result 5-5 entered on 05/11/2005

Andrew Meredith beat Tony Thomas 3-1
Andrew Meredith beat Kim Wong 3-1
Andrew Meredith lost to Ken Southwell 2-3
Samantha Apostol beat Tony Thomas 3-0
Samantha Apostol beat Kim Wong 3-1
Samantha Apostol beat Ken Southwell 3-1
Edward Freeman lost to Tony Thomas 2-3
Edward Freeman lost to Kim Wong 2-3
Edward Freeman lost to Ken Southwell 1-3
Andrew Meredith/Samantha Apostol lost to Tony Thomas/Kim Wong 1-3

AP 'A' against Riverhouse Henley 'A' result 5-5 entered on 30/10/2005

Andrew Meredith lost to Steve Proctor 2-3
Andrew Meredith beat Mark Dudley 3-2
Andrew Meredith beat Inky Moss 3-0
Eddie Stafford lost to Steve Proctor 0-3
Eddie Stafford lost to Mark Dudley 2-3
Eddie Stafford beat Inky Moss 3-0
Edward Freeman beat Steve Proctor 3-1
Edward Freeman lost to Mark Dudley 0-3
Edward Freeman beat Inky Moss 3-2
Andrew Meredith/Edward Freeman lost to Steve Proctor/Mark Dudley 2-3

AP 'A' against R.N.A. 'B' result 9-1 entered on 26/11/2005

Andrew Meredith beat Steve Poole 3-0
Andrew Meredith beat Richard Miles 3-2
Andrew Meredith w/o
Samantha Apostol lost to Steve Poole 1-3
Samantha Apostol beat Richard Miles 3-2
Samantha Apostol w/o
Edward Freeman beat Steve Poole 3-1
Edward Freeman beat Richard Miles 3-2
Edward Freeman w/o
Andrew Meredith/Samantha Apostol beat Steve Poole/Richard Miles 3-0

Eathorpe 'A' against Free Church 'C' result 9-1 entered on 27/11/2005

Christopher Atkins beat John Taylor 3-0
Christopher Atkins lost to Cherrylyn Matthews 1-3
Christopher Atkins beat Stuart Mills 3-1
Matthew Cooper beat John Taylor 3-1
Matthew Cooper beat Cherrylyn Matthews 3-1
Matthew Cooper beat Stuart Mills 3-1
Allan Stockham beat John Taylor 3-0
Allan Stockham beat Cherrylyn Matthews 3-0
Allan Stockham beat Stuart Mills 3-1
Christopher Atkins/Matthew Cooper beat Cherrylyn Matthews/Stuart Mills 3-0

Eathorpe 'A' against Whitnash 'B' result 7-3 entered on 30/10/2005

Christopher Atkins lost to Paul Ryman 2-3
Christopher Atkins lost to John Bunn 0-3
Christopher Atkins beat Suzi Lingard 3-1
Matthew Cooper lost to Paul Ryman 2-3
Matthew Cooper beat John Bunn 3-2
Matthew Cooper beat Suzi Lingard 3-0
Allan Stockham beat Paul Ryman 3-0
Allan Stockham beat John Bunn 3-1
Allan Stockham beat Suzi Lingard 3-1
Matthew Cooper/Allan Stockham beat Paul Ryman/John Bunn 3-1

Eathorpe 'A' against W.C.C. 'C' result 10-0 entered on 30/10/2005

Matthew Cooper beat Graham Roberts 3-0
Matthew Cooper beat Reg Warnes 3-0
Matthew Cooper beat Susan Clarke 3-1
Allan Stockham beat Graham Roberts 3-0
Allan Stockham beat Reg Warnes 3-0
Allan Stockham beat Susan Clarke 3-0
Matthew Cooper/Christopher Atkins beat Graham Roberts/Susan Clarke 3-0
Christopher Atkins beat Graham Roberts 3-0
Christopher Atkins beat Reg Warnes 3-0
Christopher Atkins beat Susan Clarke 3-0

Eathorpe 'A' against St. Georges 'C' result 5-5 entered on 30/10/2005

Christopher Atkins lost to Brian Aston 1-3
Christopher Atkins lost to Bert Banks 0-3
Christopher Atkins beat Gary Edwards 3-1
Matthew Cooper lost to Brian Aston 0-3
Matthew Cooper lost to Bert Banks 1-3
Matthew Cooper beat Gary Edwards 3-1
Allan Stockham beat Brian Aston 3-1
Allan Stockham beat Bert Banks 3-0
Allan Stockham beat Gary Edwards 3-0
Matthew Cooper/Allan Stockham lost to Bert Banks/Brian Aston 2-3

Eathorpe 'A' against Rugby Town result 8-2 entered on 10/12/2005

Christopher Atkins lost to Alan Chan 2-3
Christopher Atkins lost to Jack Randle 0-3
Christopher Atkins beat Alum Durrani 3-2
Matthew Cooper beat Alan Chan 3-1
Matthew Cooper beat Jack Randle 3-1
Matthew Cooper beat Alum Durrani 3-0
Allan Stockham beat Alan Chan 3-1
Allan Stockham beat Jack Randle 3-0
Allan Stockham beat Alum Durrani 3-0
Matthew Cooper/Allan Stockham beat Jack Randle/Alum Durrani 3-2

Whitnash 'B' against Copsewood (Coventry) result 4-6 entered on 08/12/2005

Paul Ryman beat Gordon Tucker 3-0
Paul Ryman beat Dennis Mockford 3-0
Paul Ryman beat Roy Joiner 3-1
Dennis Woodhead lost to Gordon Tucker 2-3
Dennis Woodhead lost to Dennis Mockford 2-3
Dennis Woodhead lost to Roy Joiner 1-3
Suzi Lingard lost to Gordon Tucker 0-3
Suzi Lingard lost to Dennis Mockford 0-3
Suzi Lingard lost to Roy Joiner 0-3
Paul Ryman/Dennis Woodhead beat Dennis Mockford/Roy Joiner 3-0

Whitnash 'B' against AP 'A' result 8-2 entered on 05/11/2005

Paul Ryman beat Andrew Meredith 3-2
Paul Ryman beat Samantha Apostol 3-0
Paul Ryman beat Eddie Stafford 3-1
Dennis Woodhead beat Andrew Meredith 3-0
Dennis Woodhead lost to Samantha Apostol 1-3
Dennis Woodhead beat Eddie Stafford 3-2
John Bunn lost to Andrew Meredith 2-3
John Bunn beat Samantha Apostol 3-2
John Bunn beat Eddie Stafford 3-1
Paul Ryman/Dennis Woodhead beat Andrew Meredith/Samantha Apostol 3-0

Whitnash 'B' against Riverhouse Henley 'A' result 8-2 entered on 30/10/2005

Paul Ryman lost to Mark Dudley 2-3
Paul Ryman beat Richard Lancucki 3-2
Paul Ryman beat Steve Proctor 3-0
Dennis Woodhead lost to Mark Dudley 2-3
Dennis Woodhead beat Richard Lancucki 3-1
Dennis Woodhead beat Steve Proctor 3-1
John Bunn beat Mark Dudley 3-1
John Bunn beat Richard Lancucki 3-2
John Bunn beat Steve Proctor 3-0
Paul Ryman/Dennis Woodhead beat Richard Lancucki/Mark Dudley 3-0

Whitnash 'B' against R.N.A. 'B' result 6-4 entered on 30/10/2005

Paul Ryman beat Richard Smith 3-0
Paul Ryman beat Richard Miles 3-0
Paul Ryman beat Steve Kurle 3-0
Dennis Woodhead lost to Richard Smith 0-3
Dennis Woodhead beat Richard Miles 3-1
Dennis Woodhead beat Steve Kurle 3-1
Suzi Lingard lost to Richard Smith 0-3
Suzi Lingard lost to Richard Miles 0-3
Suzi Lingard lost to Steve Kurle 0-3
Paul Ryman/Dennis Woodhead beat Richard Smith/Richard Miles 3-0

R.N.A. 'A' against Free Church 'C' result 9-1 entered on 05/11/2005

Tony Thomas beat John Taylor 3-0
Tony Thomas beat Les Hoggins 3-0
Tony Thomas beat Cherrylyn Matthews 3-2
Kim Wong beat John Taylor 3-0
Kim Wong beat Les Hoggins 3-0
Kim Wong lost to Cherrylyn Matthews 2-3
Ken Southwell beat John Taylor 3-0
Ken Southwell beat Les Hoggins 3-1
Ken Southwell beat Cherrylyn Matthews 3-1
Tony Thomas/Kim Wong beat Les Hoggins/Cherrylyn Matthews 3-1

R.N.A. 'A' against W.C.C. 'C' result 9-1 entered on 30/10/2005

Tony Thomas beat Susan Clarke 3-0
Tony Thomas beat Doug Lowe 3-2
Tony Thomas beat Graham Roberts 3-1
Kim Wong beat Susan Clarke 3-2
Kim Wong lost to Doug Lowe 0-3
Kim Wong beat Graham Roberts 3-1
Ian Stevens beat Susan Clarke 3-2
Ian Stevens beat Doug Lowe 3-1
Ian Stevens beat Graham Roberts 3-1
Tony Thomas/Kim Wong beat Susan Clarke/Doug Lowe 3-2

R.N.A. 'A' against St. Georges 'C' result 5-5 entered on 10/12/2005

Tony Thomas beat Brian Aston 3-0
Tony Thomas beat Andy Caine 3-0
Tony Thomas beat Gary Edwards 3-0
Ken Southwell lost to Brian Aston 0-3
Ken Southwell beat Andy Caine 3-0
Ken Southwell beat Gary Edwards 3-1
Ian Stevens lost to Brian Aston 1-3
Ian Stevens lost to Andy Caine 0-3
Ian Stevens lost to Gary Edwards 1-3
Tony Thomas/Ken Southwell lost to Gary Edwards/Brian Aston 0-3

R.N.A. 'A' against Rugby Town result 5-5 entered on 19/11/2005

Tony Thomas beat Daniel Fellowes 3-1
Tony Thomas beat Jack Randle 3-0
Tony Thomas lost to Ian Randle 0-3
Ken Southwell beat Daniel Fellowes 3-2
Ken Southwell beat Jack Randle 3-0
Ken Southwell lost to Ian Randle 0-3
Kim Wong lost to Daniel Fellowes 2-3
Kim Wong beat Jack Randle 3-2
Kim Wong lost to Ian Randle 0-3
Ken Southwell/Tony Thomas lost to Daniel Fellowes/Ian Randle 1-3

W.C.C. 'C' against Copsewood (Coventry) result 1-9 entered on 05/11/2005

Susan Clarke lost to Gordon Tucker 1-3
Susan Clarke lost to Steve Smith 1-3
Susan Clarke lost to Dennis Mockford 1-3
Doug Lowe lost to Gordon Tucker 0-3
Doug Lowe lost to Steve Smith 0-3
Doug Lowe beat Dennis Mockford 3-1
Graham Roberts lost to Gordon Tucker 1-3
Graham Roberts lost to Steve Smith 0-3
Graham Roberts lost to Dennis Mockford 0-3
Susan Clarke/Doug Lowe lost to Gordon Tucker/Steve Smith 0-3

W.C.C. 'C' against Free Church 'C' result 5-5 entered on 30/10/2005

Doug Lowe beat Les Hoggins 3-1
Doug Lowe beat John Taylor 3-0
Doug Lowe beat Cherrylyn Matthews 3-0
Susan Clarke lost to Les Hoggins 1-3
Susan Clarke beat John Taylor 3-2
Susan Clarke lost to Cherrylyn Matthews 0-3
Reg Warnes lost to Les Hoggins 2-3
Reg Warnes lost to John Taylor 0-3
Reg Warnes lost to Cherrylyn Matthews 0-3
Susan Clarke/Doug Lowe beat Les Hoggins/Cherrylyn Matthews 3-1

W.C.C. 'C' against AP 'A' result 1-9 entered on 30/10/2005

Reg Warnes lost to Andrew Meredith 2-3
Reg Warnes lost to Samantha Apostol 1-3
Reg Warnes lost to Edward Freeman 2-3
Graham Roberts lost to Andrew Meredith 0-3
Graham Roberts lost to Samantha Apostol 1-3
Graham Roberts lost to Edward Freeman 0-3
Doug Lowe/Graham Roberts lost to Andrew Meredith/Edward Freeman 1-3
Doug Lowe lost to Andrew Meredith 1-3
Doug Lowe beat Samantha Apostol 3-1
Doug Lowe lost to Edward Freeman 2-3

W.C.C. 'C' against Whitnash 'B' result 6-4 entered on 30/10/2005

Doug Lowe lost to John Bunn 0-3
Doug Lowe beat Suzi Lingard 3-0
Doug Lowe beat Dennis Woodhead 3-1
Reg Warnes lost to John Bunn 0-3
Reg Warnes beat Suzi Lingard 3-0
Reg Warnes lost to Dennis Woodhead 0-3
Susan Clarke beat John Bunn 3-0
Susan Clarke beat Suzi Lingard 3-0
Susan Clarke lost to Dennis Woodhead 0-3
Doug Lowe/Susan Clarke beat Dennis Woodhead/John Bunn 3-0

W.C.C. 'C' against Riverhouse Henley 'A' result 3-7 entered on 08/12/2005

Susan Clarke lost to Steve Proctor 0-3
Susan Clarke lost to Steven Shaw 2-3
Susan Clarke lost to Richard Lancucki 2-3
Reg Warnes beat Steve Proctor 3-2
Reg Warnes beat Steven Shaw 3-1
Reg Warnes lost to Richard Lancucki 1-3
Graham Roberts lost to Steve Proctor 2-3
Graham Roberts lost to Steven Shaw 0-3
Graham Roberts beat Richard Lancucki 3-0
Reg Warnes/Graham Roberts lost to Richard Lancucki/Steve Proctor 2-3

W.C.C. 'C' against Free Church 'B' result 1-9 entered on 24/11/2005

Doug Lowe lost to Chris Mulligan 2-3
Doug Lowe lost to Tom Brocklehurst 0-3
Doug Lowe beat Emma Churchley 3-0
Graham Roberts lost to Chris Mulligan 1-3
Graham Roberts lost to Tom Brocklehurst 0-3
Graham Roberts lost to Emma Churchley 1-3
Reg Warnes lost to Chris Mulligan 1-3
Reg Warnes lost to Tom Brocklehurst 1-3
Reg Warnes lost to Emma Churchley 1-3
Doug Lowe/Reg Warnes lost to Chris Mulligan/Tom Brocklehurst 2-3

Riverhouse Henley 'A' against Free Church 'C' result 4-6 entered on 30/10/2005

Steve Proctor lost to Les Hoggins 2-3
Steve Proctor beat John Taylor 3-1
Steve Proctor lost to Cherrylyn Matthews 2-3
Richard Lancucki lost to Les Hoggins 1-3
Richard Lancucki beat John Taylor 3-0
Richard Lancucki lost to Cherrylyn Matthews 2-3
Steven Shaw lost to Les Hoggins 0-3
Steven Shaw lost to John Taylor 1-3
Steven Shaw beat Cherrylyn Matthews 3-0
Richard Lancucki/Steve Proctor beat Cherrylyn Matthews/John Taylor 3-1

Riverhouse Henley 'A' against Eathorpe 'A' result 3-7 entered on 30/10/2005

Mark Dudley beat Christopher Atkins 3-0
Mark Dudley beat Matthew Cooper 3-2
Mark Dudley lost to Allan Stockham 1-3
Steve Proctor lost to Christopher Atkins 2-3
Steve Proctor lost to Matthew Cooper 0-3
Steve Proctor lost to Allan Stockham 0-3
Steven Shaw lost to Christopher Atkins 1-3
Steven Shaw lost to Matthew Cooper 0-3
Steven Shaw lost to Allan Stockham 1-3
Mark Dudley/Steve Proctor beat Matthew Cooper/Allan Stockham 3-2

Riverhouse Henley 'A' against St. Georges 'C' result 2-8 entered on 30/11/2005

Richard Lancucki lost to Gary Edwards 2-3
Richard Lancucki lost to Alf Chapman 1-3
Richard Lancucki beat Andy Caine 3-2
Inky Moss lost to Gary Edwards 1-3
Inky Moss lost to Alf Chapman 0-3
Inky Moss lost to Andy Caine 2-3
Steven Shaw beat Gary Edwards 3-2
Steven Shaw lost to Alf Chapman 0-3
Steven Shaw lost to Andy Caine 1-3
Richard Lancucki/Steven Shaw lost to Gary Edwards/Alf Chapman 1-3

Riverhouse Henley 'A' against Rugby Town result 5-5 entered on 30/11/2005

Richard Lancucki beat Daniel Fellowes 3-2
Richard Lancucki beat Jack Randle 3-0
Richard Lancucki lost to Ian Randle 0-3
Inky Moss beat Daniel Fellowes 3-1
Inky Moss lost to Jack Randle 2-3
Inky Moss lost to Ian Randle 0-3
Steven Shaw beat Daniel Fellowes 3-1
Steven Shaw beat Jack Randle 3-1
Steven Shaw lost to Ian Randle 0-3
Richard Lancucki/Steven Shaw lost to Jack Randle/Ian Randle 1-3

St. Georges 'C' against Copsewood (Coventry) result 7-3 entered on 30/10/2005

Brian Aston beat Steve Smith 3-1
Brian Aston beat Dennis Mockford 3-0
Brian Aston beat Roy Joiner 3-0
Bert Banks lost to Steve Smith 1-3
Bert Banks beat Dennis Mockford 3-2
Bert Banks beat Roy Joiner 3-0
Gary Edwards lost to Steve Smith 0-3
Gary Edwards beat Dennis Mockford 3-0
Gary Edwards lost to Roy Joiner 0-3
Bert Banks/Brian Aston beat Steve Smith/Dennis Mockford 3-2

St. Georges 'C' against AP 'A' result 6-4 entered on 30/10/2005

Alf Chapman beat Andrew Meredith 3-2
Alf Chapman beat Samantha Apostol 3-0
Alf Chapman beat Edward Freeman 3-0
Gary Edwards lost to Andrew Meredith 0-3
Gary Edwards lost to Samantha Apostol 1-3
Gary Edwards lost to Edward Freeman 2-3
Brian Aston lost to Andrew Meredith 0-3
Brian Aston beat Samantha Apostol 3-0
Brian Aston beat Edward Freeman 3-1
Brian Aston/Gary Edwards beat Andrew Meredith/Samantha Apostol 3-1

St. Georges 'C' against Whitnash 'B' result 7-3 entered on 16/12/2005

Brian Aston beat Dennis Woodhead 3-1
Brian Aston lost to Paul Ryman 2-3
Brian Aston w/o
Gary Edwards beat Dennis Woodhead 3-1
Gary Edwards lost to Paul Ryman 0-3
Gary Edwards w/o
Alf Chapman beat Dennis Woodhead 3-1
Alf Chapman beat Paul Ryman 3-2
Alf Chapman w/o
Gary Edwards/Brian Aston lost to / 2-3

St. Georges 'C' against W.C.C. 'C' result 7-3 entered on 23/12/2005

Bert Banks beat Reg Warnes 3-0
Bert Banks beat Doug Lowe 3-1
Bert Banks beat Susan Clarke 3-0
Gary Edwards lost to Reg Warnes 0-3
Gary Edwards beat Doug Lowe 3-2
Gary Edwards lost to Susan Clarke 2-3
Andy Caine beat Reg Warnes 3-2
Andy Caine lost to Doug Lowe 1-3
Andy Caine beat Susan Clarke 3-1
Bert Banks/Gary Edwards beat Susan Clarke/Doug Lowe 3-1

St. Georges 'C' against Free Church 'B' result 8-2 entered on 05/11/2005

Gary Edwards beat Emma Churchley 3-1
Gary Edwards beat Ian Rourke 3-2
Bert Banks/Brian Aston beat Chris Mulligan/Emma Churchley 3-0
Brian Aston beat Chris Mulligan 3-1
Brian Aston beat Emma Churchley 3-0
Brian Aston beat Ian Rourke 3-0
Bert Banks lost to Chris Mulligan 2-3
Bert Banks beat Emma Churchley 3-2
Bert Banks beat Ian Rourke 3-0
Gary Edwards lost to Chris Mulligan 0-3

Free Church 'B' against Free Church 'C' result 7-3 entered on 30/10/2005

Lleryn Brocklehurst lost to Cherrylyn Matthews 0-3
Lleryn Brocklehurst lost to Les Hoggins 0-3
Lleryn Brocklehurst lost to Stuart Mills 0-3
Chris Mulligan beat Cherrylyn Matthews 3-1
Chris Mulligan beat Les Hoggins 3-0
Chris Mulligan beat Stuart Mills 3-1
Tom Brocklehurst beat Cherrylyn Matthews 3-1
Tom Brocklehurst beat Les Hoggins 3-0
Tom Brocklehurst beat Stuart Mills 3-1
Tom Brocklehurst/Chris Mulligan beat Les Hoggins/Stuart Mills 3-1

Free Church 'B' against R.N.A. 'A' result 5-5 entered on 08/12/2005

Chris Mulligan beat Tony Thomas 3-1
Chris Mulligan beat Ken Southwell 3-0
Chris Mulligan beat Ian Stevens 3-1
Tom Brocklehurst beat Tony Thomas 3-1
Tom Brocklehurst lost to Ken Southwell 1-3
Tom Brocklehurst beat Ian Stevens 3-1
Emma Churchley lost to Tony Thomas 1-3
Emma Churchley lost to Ken Southwell 0-3
Emma Churchley lost to Ian Stevens 0-3
Chris Mulligan/Tom Brocklehurst lost to Tony Thomas/Ken Southwell 2-3

Free Church 'B' against Riverhouse Henley 'A' result 6-4 entered on 13/11/2005

Tom Brocklehurst beat Steven Shaw 3-2
Tom Brocklehurst lost to Steve Proctor 2-3
Tom Brocklehurst beat Richard Lancucki 3-0
Chris Mulligan beat Steven Shaw 3-0
Chris Mulligan beat Steve Proctor 3-0
Chris Mulligan beat Richard Lancucki 3-1
Ian Rourke lost to Steven Shaw 1-3
Ian Rourke lost to Steve Proctor 0-3
Ian Rourke lost to Richard Lancucki 2-3
Tom Brocklehurst/Chris Mulligan beat Richard Lancucki/Steve Proctor 3-2

Free Church 'B' against Rugby Town result 5-5 entered on 30/10/2005

Chris Mulligan beat Daniel Fellowes 3-1
Chris Mulligan beat Jack Randle 3-0
Chris Mulligan lost to Ian Randle 0-3
Ian Rourke lost to Daniel Fellowes 1-3
Ian Rourke beat Jack Randle 3-2
Ian Rourke lost to Ian Randle 0-3
Tom Brocklehurst beat Daniel Fellowes 3-0
Tom Brocklehurst beat Jack Randle 3-0
Tom Brocklehurst lost to Ian Randle 1-3
Chris Mulligan/Tom Brocklehurst lost to Jack Randle/Ian Randle 1-3

Rugby Town against Copsewood (Coventry) result 6-4 entered on 30/10/2005

Daniel Fellowes lost to Richard Jardim 0-3
Daniel Fellowes lost to Gordon Tucker 0-3
Daniel Fellowes lost to Dennis Mockford 0-3
Jack Randle beat Richard Jardim 3-2
Jack Randle lost to Gordon Tucker 0-3
Jack Randle beat Dennis Mockford 3-0
Ian Randle beat Richard Jardim 3-0
Ian Randle beat Gordon Tucker 3-1
Ian Randle beat Dennis Mockford 3-0
Jack Randle/Ian Randle beat Richard Jardim/Gordon Tucker 3-0

Rugby Town against AP 'A' result 6-4 entered on 17/12/2005

Daniel Fellowes lost to Andrew Meredith 1-3
Daniel Fellowes beat Edward Freeman 3-0
Daniel Fellowes beat Carol Meredith 3-0
Jack Randle lost to Andrew Meredith 2-3
Jack Randle lost to Edward Freeman 0-3
Jack Randle beat Carol Meredith 3-0
Ian Randle beat Andrew Meredith 3-0
Ian Randle beat Edward Freeman 3-0
Ian Randle beat Carol Meredith 3-0
Daniel Fellowes/Jack Randle lost to Andrew Meredith/Edward Freeman 0-3

Rugby Town against W.C.C. 'C' result 6-4 entered on 12/11/2005

Jack Randle lost to Graham Roberts 0-3
Jack Randle lost to Susan Clarke 1-3
Jack Randle lost to Doug Lowe 0-3
Don Pritchard beat Graham Roberts 3-2
Don Pritchard beat Susan Clarke 3-1
Don Pritchard lost to Doug Lowe 2-3
Ian Randle beat Graham Roberts 3-0
Ian Randle beat Susan Clarke 3-0
Ian Randle beat Doug Lowe 3-0
Jack Randle/Ian Randle beat Susan Clarke/Doug Lowe 3-0

Rugby Town against St. Georges 'C' result 5-5 entered on 19/11/2005

Jack Randle lost to Brian Aston 0-3
Jack Randle beat Bert Banks 3-2
Jack Randle lost to Alf Chapman 2-3
Don Pritchard lost to Brian Aston 0-3
Don Pritchard lost to Bert Banks 0-3
Don Pritchard lost to Alf Chapman 0-3
Ian Randle beat Brian Aston 3-0
Ian Randle beat Bert Banks 3-0
Ian Randle beat Alf Chapman 3-1
Jack Randle/Ian Randle beat Brian Aston/Bert Banks 3-1

R.N.A. 'B' against R.N.A. 'A' result 0-10 entered on 30/10/2005

Richard Smith lost to Ken Southwell 1-3
Richard Smith lost to Tony Thomas 1-3
Richard Smith lost to Kim Wong 1-3
Steve Poole lost to Ken Southwell 0-3
Steve Poole lost to Tony Thomas 1-3
Steve Poole lost to Kim Wong 2-3
Dave Harding lost to Ken Southwell 1-3
Dave Harding lost to Tony Thomas 0-3
Dave Harding lost to Kim Wong 0-3
Richard Smith/Steve Poole lost to Kim Wong/Tony Thomas 0-3

R.N.A. 'B' against W.C.C. 'C' result 5-5 entered on 23/12/2005

Steve Poole beat Reg Warnes 3-2
Steve Poole lost to Graham Roberts 0-3
Steve Poole beat Doug Lowe 3-2
Richard Miles lost to Reg Warnes 0-3
Richard Miles beat Graham Roberts 3-0
Richard Miles lost to Doug Lowe 0-3
Dave Harding lost to Reg Warnes 1-3
Dave Harding beat Graham Roberts 3-1
Dave Harding lost to Doug Lowe 0-3
Steve Poole/Dave Harding beat Reg Warnes/Doug Lowe 3-1

R.N.A. 'B' against St. Georges 'C' result 2-8 entered on 16/11/2005

Richard Smith lost to Brian Aston 0-3
Richard Smith beat Bert Banks 3-2
Richard Smith beat Andy Caine 3-0
Richard Miles lost to Brian Aston 0-3
Richard Miles lost to Bert Banks 0-3
Richard Miles lost to Andy Caine 0-3
Dave Harding lost to Brian Aston 0-3
Dave Harding lost to Bert Banks 0-3
Dave Harding lost to Andy Caine 0-3
Richard Smith/Dave Harding lost to Bert Banks/Brian Aston 0-3

R.N.A. 'B' against Free Church 'B' result 1-9 entered on 30/10/2005

Dave Harding lost to Chris Mulligan 0-3
Dave Harding lost to James Hodges 2-3
Dave Harding lost to Tom Brocklehurst 1-3
Steve Poole lost to Chris Mulligan 1-3
Steve Poole beat James Hodges 3-0
Steve Poole lost to Tom Brocklehurst 0-3
Richard Miles lost to Chris Mulligan 0-3
Richard Miles lost to James Hodges 1-3
Richard Miles lost to Tom Brocklehurst 0-3
Steve Poole/Dave Harding lost to Tom Brocklehurst/Chris Mulligan 0-3

R.N.A. 'B' against Rugby Town result 5-5 entered on 30/10/2005

Steve Poole beat Daniel Fellowes 3-0
Steve Poole lost to Jack Randle 1-3
Steve Poole lost to Ian Randle 1-3
Richard Smith beat Daniel Fellowes 3-0
Richard Smith beat Jack Randle 3-1
Richard Smith lost to Ian Randle 1-3
Dave Harding beat Daniel Fellowes 3-1
Dave Harding beat Jack Randle 3-0
Dave Harding lost to Ian Randle 0-3
Steve Poole/Richard Smith lost to Jack Randle/Ian Randle 1-3

Back to Division Table