Make your own free website on Tripod.com
Divison 3 Spring Competition 2004/05 Match Results

Eathorpe 'B' against FISSC 'A' result 3-7 entered on 13/04/2005

Michael Rossington beat Mark Kingham 3-0
Michael Rossington lost to John Hunt 2-3
Michael Rossington lost to Brian Marston 0-3
Calvin Woodings lost to Mark Kingham 2-3
Calvin Woodings lost to John Hunt 0-3
Calvin Woodings lost to Brian Marston 0-3
Paul Deavall beat Mark Kingham 3-0
Paul Deavall beat John Hunt 3-0
Paul Deavall lost to Brian Marston 0-3
Michael Rossington/Paul Deavall lost to Mark Kingham/John Hunt 2-3

Eathorpe 'B' against W.C.C. 'C' result 5-5 entered on 13/04/2005

Eugene Mawn lost to Tony Ford 2-3
Paul Deavall/Ron Coats lost to Pat Woolvin/Tony Ford 0-3
Paul Deavall beat Pat Woolvin 3-0
Paul Deavall lost to Howard Rodgers 0-3
Paul Deavall lost to Tony Ford 0-3
Ron Coats beat Pat Woolvin 3-0
Ron Coats beat Howard Rodgers 3-2
Ron Coats lost to Tony Ford 1-3
Eugene Mawn beat Pat Woolvin 3-0
Eugene Mawn beat Howard Rodgers 3-0

Eathorpe 'B' against Free Church 'D' result 0-10 entered on 06/04/2005

Michael Rossington lost to Ron Stanbridge 0-3
Michael Rossington lost to Lleryn Brocklehurst 0-3
Michael Rossington lost to Peter Rourke 1-3
Ron Coats lost to Ron Stanbridge 0-3
Ron Coats lost to Lleryn Brocklehurst -23
Ron Coats lost to Peter Rourke 1-3
Calvin Woodings lost to Ron Stanbridge 1-3
Calvin Woodings lost to Lleryn Brocklehurst 0-3
Calvin Woodings lost to Peter Rourke 2-3
Paul Deavall/Calvin Woodings lost to Lleryn Brocklehurst/Ron Stanbridge 1-3

Eathorpe 'B' against R.N.A. 'D' result 1-9 entered on 07/03/2005

Ron Coats beat Steve Kurle 3-1
Ron Coats lost to James Stanley Thomas 0-3
Ron Coats lost to Robin Fox Strangways 1-3
Paul Deavall lost to Steve Kurle 2-3
Paul Deavall lost to James Stanley Thomas 0-3
Paul Deavall lost to Robin Fox Strangways 0-3
Calvin Woodings lost to Steve Kurle 1-3
Calvin Woodings lost to James Stanley Thomas 0-3
Calvin Woodings lost to Robin Fox Strangways 1-3
Paul Deavall/Ron Coats lost to Robin Fox Strangways/James Stanley Thomas 1-3

Eathorpe 'B' against Ashorne result 6-4 entered on 07/02/2005

Paul Deavall lost to Roger Kelley 0-3
Paul Deavall beat Steve Bolton 3-2
Paul Deavall beat Chris Bowles 3-0
Michael Rossington lost to Roger Kelley 0-3
Michael Rossington beat Steve Bolton 3-0
Michael Rossington beat Chris Bowles 3-1
Calvin Woodings lost to Roger Kelley 0-3
Calvin Woodings beat Steve Bolton 3-1
Calvin Woodings beat Chris Bowles 3-1
Michael Rossington/Calvin Woodings lost to Roger Kelley/Chris Bowles 0-3

Free Church 'Z' against Eathorpe 'B' result 6-4 entered on 22/04/2005

Mike Skidmore beat Paul Deavall 3-0
Mike Skidmore lost to Eugene Mawn 2-3
Mike Skidmore beat Charles Wragg 3-2
Vincent Yeung/Mike Skidmore lost to Eugene Mawn/Charles Wragg 0-3
David Jordan beat Paul Deavall 3-1
David Jordan beat Eugene Mawn 3-1
David Jordan lost to Charles Wragg 0-3
Vincent Yeung beat Paul Deavall 3-1
Vincent Yeung lost to Eugene Mawn 0-3
Vincent Yeung beat Charles Wragg 3-2

Free Church 'Z' against LCP Spartans result 10-0 entered on 13/04/2005

Vincent Yeung beat Stephen Deeley 3-0
Vincent Yeung beat Simon Walmesley 3-1
Vincent Yeung beat Simon Dainty 3-0
David Jordan beat Stephen Deeley 3-2
David Jordan beat Simon Walmesley 3-0
David Jordan beat Simon Dainty 3-1
Mike Skidmore beat Stephen Deeley 3-1
Mike Skidmore beat Simon Walmesley 3-1
Mike Skidmore beat Simon Dainty 3-2
Vincent Yeung/David Jordan beat Simon Walmesley/Simon Dainty 3-0

Free Church 'Z' against AP Sports 'B' result 3-7 entered on 06/04/2005

David Jordan lost to Stephanie Hawkins 0-3
David Jordan lost to Charlotte Freeman 0-3
David Jordan beat Rosalind Freeman 3-1
Vincent Yeung lost to Stephanie Hawkins 0-3
Vincent Yeung lost to Charlotte Freeman 0-3
Vincent Yeung beat Rosalind Freeman 3-2
Mike Skidmore lost to Stephanie Hawkins 0-3
Mike Skidmore lost to Charlotte Freeman 2-3
Mike Skidmore beat Rosalind Freeman 3-2
David Jordan/Vincent Yeung lost to Stephanie Hawkins/Charlotte Freeman 0-3

Free Church 'Z' against Standard Photo A result 9-1 entered on 07/03/2005

Mike Jordan beat Geoff Taylor 3-0
Mike Jordan beat Chris Fincham 3-1
Mike Jordan beat Brendan Leahy 3-2
David Jordan lost to Geoff Taylor 0-3
David Jordan beat Chris Fincham 3-1
David Jordan beat Brendan Leahy 3-1
Mike Skidmore beat Geoff Taylor 3-1
Mike Skidmore beat Chris Fincham 3-1
Mike Skidmore beat Brendan Leahy 3-0
Mike Jordan/Mike Skidmore beat Chris Fincham/Brendan Leahy 3-0

Free Church 'Z' against Whitnash 'C' result 1-9 entered on 09/05/2005

Vincent Yeung lost to Paul Ryman 0-3
Vincent Yeung lost to Suzi Lingard 1-3
David Jordan lost to Dennis Woodhead 1-3
David Jordan lost to Paul Ryman 0-3
David Jordan beat Suzi Lingard 3-1
Dennis Woodhead w/o
Paul Ryman w/o
Suzi Lingard w/o
Vincent Yeung/David Jordan lost to Suzi Lingard/Paul Ryman 1-3
Vincent Yeung lost to Dennis Woodhead 2-3

FISSC 'A' against Free Church 'Z' result 5-5 entered on 06/04/2005

Brian Marston lost to Mike Skidmore 2-3
Brian Marston beat David Jordan 3-1
Brian Marston beat Vincent Yeung 3-2
John Hunt lost to Mike Skidmore 2-3
John Hunt beat David Jordan 3-0
John Hunt lost to Vincent Yeung 0-3
Mark Kingham lost to Mike Skidmore 0-3
Mark Kingham lost to David Jordan 1-3
Mark Kingham beat Vincent Yeung 3-0
Mark Kingham/John Hunt beat David Jordan/Vincent Yeung 3-1

FISSC 'A' against W.C.C. 'C' result 5-5 entered on 07/03/2005

George Mudie lost to Tony Ford 0-3
George Mudie beat Howard Rodgers 3-0
George Mudie beat Pat Woolvin 3-0
Brian Marston lost to Tony Ford 1-3
Brian Marston lost to Howard Rodgers 2-3
Brian Marston beat Pat Woolvin 3-0
John Hunt lost to Tony Ford 2-3
John Hunt lost to Howard Rodgers 1-3
John Hunt beat Pat Woolvin 3-0
George Mudie/John Hunt beat Tony Ford/Pat Woolvin 3-1

FISSC 'A' against Free Church 'D' result 4-6 entered on 07/03/2005

George Mudie lost to Ron Stanbridge 2-3
George Mudie beat Luke Hobbins 3-0
George Mudie beat Peter Rourke 3-1
Mark Kingham lost to Ron Stanbridge 0-3
Mark Kingham lost to Luke Hobbins 0-3
Mark Kingham lost to Peter Rourke 0-3
John Hunt lost to Ron Stanbridge 2-3
John Hunt beat Luke Hobbins 3-0
John Hunt beat Peter Rourke 3-2
John Hunt/George Mudie lost to Ron Stanbridge/Peter Rourke 1-3

FISSC 'A' against R.N.A. 'D' result 5-5 entered on 07/02/2005

George Mudie lost to Steve Kurle 2-3
George Mudie lost to Robin Fox Strangways 1-3
George Mudie beat James Stanley Thomas 3-2
Brian Marston lost to Steve Kurle 1-3
Brian Marston beat Robin Fox Strangways 3-1
Brian Marston beat James Stanley Thomas 3-2
John Hunt beat Steve Kurle 3-1
John Hunt lost to Robin Fox Strangways 2-3
John Hunt lost to James Stanley Thomas 2-3
Brian Marston/John Hunt beat Steve Kurle/Robin Fox Strangways 3-1

FISSC 'A' against Ashorne result 7-3 entered on 22/04/2005

Brian Marston beat Steve Bolton 3-0
Brian Marston lost to Roger Kelley 2-3
Brian Marston beat Chris Bowles 3-0
Mark Kingham beat Steve Bolton 3-0
Mark Kingham lost to Roger Kelley 0-3
Mark Kingham beat Chris Bowles 3-1
John Hunt beat Steve Bolton 3-0
John Hunt lost to Roger Kelley 0-3
John Hunt beat Chris Bowles 3-1
Brian Marston/Mark Kingham beat Chris Bowles/Roger Kelley 3-1

LCP Spartans against Eathorpe 'B' result 0-10 entered on 25/04/2005

Douglas Smith lost to Paul Deavall 2-3
Douglas Smith lost to Ron Coats 0-3
Douglas Smith lost to Michael Rossington 0-3
Simon Dainty lost to Paul Deavall 2-3
Simon Dainty lost to Ron Coats 0-3
Simon Dainty lost to Michael Rossington 0-3
Paul Deavall w/o
Ron Coats w/o
Michael Rossington w/o
Douglas Smith/Simon Dainty lost to Ron Coats/Michael Rossington 0-3

LCP Spartans against FISSC 'A' result 0-10 entered on 06/04/2005

Douglas Smith lost to Mark Kingham 0-3
Douglas Smith lost to John Hunt 0-3
Douglas Smith lost to Brian Marston 0-3
Stephen Deeley lost to Mark Kingham 1-3
Stephen Deeley lost to John Hunt 0-3
Stephen Deeley lost to Brian Marston 0-3
Simon Walmesley lost to Mark Kingham 0-3
Simon Walmesley lost to John Hunt 0-3
Simon Walmesley lost to Brian Marston 0-3
Stephen Deeley/Simon Walmesley lost to Brian Marston/Mark Kingham 0-3

LCP Spartans against AP Sports 'B' result 0-10 entered on 07/03/2005

Douglas Smith lost to Samantha Apostol 0-3
Douglas Smith lost to Rosalind Freeman 1-3
Douglas Smith lost to Carol Meredith 0-3
Simon Walmesley lost to Samantha Apostol 0-3
Simon Walmesley lost to Rosalind Freeman 0-3
Simon Walmesley lost to Carol Meredith 0-3
Stephen Deeley lost to Samantha Apostol 0-3
Stephen Deeley lost to Rosalind Freeman 1-3
Stephen Deeley lost to Carol Meredith 0-3
Douglas Smith/Stephen Deeley lost to Samantha Apostol/Carol Meredith 1-3

LCP Spartans against Standard Photo A result 1-9 entered on 18/02/2005

Simon Dainty lost to Chris Fincham 2-3
Simon Dainty lost to Brendan Leahy 1-3
Simon Dainty lost to Geoff Taylor 0-3
Simon Walmesley beat Chris Fincham 3-1
Simon Walmesley lost to Brendan Leahy 0-3
Simon Walmesley lost to Geoff Taylor 0-3
Tom Moseley lost to Chris Fincham 0-3
Tom Moseley lost to Brendan Leahy 0-3
Tom Moseley lost to Geoff Taylor 0-3
Simon Dainty/Simon Walmesley lost to Chris Fincham/Geoff Taylor 0-3

LCP Spartans against Whitnash 'C' result 0-10 entered on 22/04/2005

Simon Dainty lost to Dennis Woodhead 0-3
Simon Dainty lost to Suzi Lingard 0-3
Simon Dainty lost to Paul Ryman 0-3
Douglas Smith lost to Dennis Woodhead 0-3
Douglas Smith lost to Suzi Lingard 0-3
Douglas Smith lost to Paul Ryman 0-3
Stephen Deeley lost to Dennis Woodhead 0-3
Stephen Deeley lost to Suzi Lingard 0-3
Stephen Deeley lost to Paul Ryman 0-3
Douglas Smith/Stephen Deeley lost to Suzi Lingard/Paul Ryman 0-3

W.C.C. 'C' against Free Church 'Z' result 7-3 entered on 13/04/2005

Howard Rodgers beat Vincent Yeung 3-1
Howard Rodgers beat David Jordan 3-0
Howard Rodgers beat Mike Skidmore 3-2
Pat Woolvin lost to Vincent Yeung 0-3
Pat Woolvin lost to David Jordan 2-3
Pat Woolvin lost to Mike Skidmore 2-3
Tony Ford beat Vincent Yeung 3-0
Tony Ford beat David Jordan 3-0
Tony Ford beat Mike Skidmore 3-1
Tony Ford/Howard Rodgers beat Mike Skidmore/David Jordan 3-1

W.C.C. 'C' against LCP Spartans result 10-0 entered on 07/03/2005

Tony Ford beat Douglas Smith 3-0
Tony Ford beat Sara Hemp 3-0
Tony Ford beat Simon Walmesley 3-1
Andy Woodfield beat Douglas Smith 3-1
Andy Woodfield beat Sara Hemp 3-1
Andy Woodfield beat Simon Walmesley 3-0
Pat Woolvin beat Douglas Smith 3-1
Pat Woolvin beat Sara Hemp 3-0
Pat Woolvin beat Simon Walmesley 3-2
Tony Ford/Pat Woolvin beat Douglas Smith/Simon Walmesley 3-1

W.C.C. 'C' against Free Church 'D' result 2-8 entered on 07/02/2005

Pat Woolvin lost to Lleryn Brocklehurst 0-3
Pat Woolvin lost to Ron Stanbridge 1-3
Pat Woolvin lost to Peter Rourke 2-3
Andy Woodfield lost to Lleryn Brocklehurst 0-3
Andy Woodfield lost to Ron Stanbridge 0-3
Andy Woodfield lost to Peter Rourke 2-3
Tony Ford beat Lleryn Brocklehurst 3-2
Tony Ford beat Ron Stanbridge 3-0
Tony Ford lost to Peter Rourke 1-3
Pat Woolvin/Andy Woodfield lost to Lleryn Brocklehurst/Ron Stanbridge 0-3

W.C.C. 'C' against R.N.A. 'D' result 3-7 entered on 22/04/2005

Tony Ford beat Steve Kurle 3-1
Tony Ford beat Robin Fox Strangways 3-1
Tony Ford beat James Stanley Thomas 3-1
Andy Woodfield lost to Steve Kurle 1-3
Andy Woodfield lost to Robin Fox Strangways 0-3
Andy Woodfield lost to James Stanley Thomas 1-3
Pat Woolvin lost to Steve Kurle 0-3
Pat Woolvin lost to Robin Fox Strangways 1-3
Pat Woolvin lost to James Stanley Thomas 0-3
Tony Ford/Pat Woolvin lost to James Stanley Thomas/Robin Fox Strangways 0-3

W.C.C. 'C' against Ashorne result 4-6 entered on 06/04/2005

Howard Rodgers beat Steve Bolton 3-1
Howard Rodgers lost to Chris Bowles 2-3
Howard Rodgers lost to Simon Chalker 2-3
Tony Ford beat Steve Bolton 3-1
Tony Ford beat Chris Bowles 3-0
Tony Ford beat Simon Chalker 3-2
Andy Woodfield lost to Steve Bolton 1-3
Andy Woodfield lost to Chris Bowles 0-3
Andy Woodfield lost to Simon Chalker 0-3
Howard Rodgers/Andy Woodfield lost to Chris Bowles/Simon Chalker 0-3

AP Sports 'B' against Eathorpe 'B' result 8-2 entered on 06/04/2005

Samantha Apostol beat Michael Rossington 3-0
Samantha Apostol beat Paul Deavall 3-0
Samantha Apostol beat Ron Coats 3-0
Carol Meredith lost to Michael Rossington 1-3
Carol Meredith beat Paul Deavall 3-1
Carol Meredith beat Ron Coats 3-2
Charlotte Freeman beat Michael Rossington 3-2
Charlotte Freeman beat Paul Deavall 3-1
Charlotte Freeman lost to Ron Coats 2-3
Samantha Apostol/Carol Meredith beat Michael Rossington/Ron Coats 3-2

AP Sports 'B' against FISSC 'A' result 6-4 entered on 07/03/2005

Stephanie Hawkins lost to Brian Marston 2-3
Stephanie Hawkins beat Mark Kingham 3-0
Stephanie Hawkins lost to George Mudie 0-3
Samantha Apostol beat Brian Marston 3-0
Samantha Apostol beat Mark Kingham 3-0
Samantha Apostol beat George Mudie 3-0
Carol Meredith beat Brian Marston 3-2
Carol Meredith lost to Mark Kingham 2-3
Carol Meredith lost to George Mudie 0-3
Stephanie Hawkins/Samantha Apostol beat Brian Marston/George Mudie 3-1

AP Sports 'B' against W.C.C. 'C' result 8-2 entered on 10/05/2005

Stephanie Hawkins beat Pat Woolvin 3-0
Stephanie Hawkins beat Tony Ford 3-0
Stephanie Hawkins beat Howard Rodgers 3-0
Samantha Apostol beat Pat Woolvin 3-0
Samantha Apostol beat Tony Ford 3-0
Samantha Apostol beat Howard Rodgers 3-0
Carol Meredith beat Pat Woolvin 3-0
Carol Meredith lost to Tony Ford 0-3
Carol Meredith lost to Howard Rodgers 0-3
Stephanie Hawkins/Samantha Apostol beat Tony Ford/Pat Woolvin 3-0

AP Sports 'B' against Standard Photo A result 8-2 entered on 22/04/2005

Stephanie Hawkins beat Chris Fincham 3-0
Stephanie Hawkins beat Brendan Leahy 3-1
Stephanie Hawkins beat Geoff Taylor 3-2
Charlotte Freeman beat Chris Fincham 3-0
Charlotte Freeman lost to Brendan Leahy 1-3
Charlotte Freeman lost to Geoff Taylor 0-3
Samantha Apostol beat Chris Fincham 3-0
Samantha Apostol beat Brendan Leahy 3-0
Samantha Apostol beat Geoff Taylor 3-0
Stephanie Hawkins/Samantha Apostol beat Chris Fincham/Brendan Leahy 3-0

AP Sports 'B' against Whitnash 'C' result 4-6 entered on 13/04/2005

Samantha Apostol beat Dennis Woodhead 3-1
Samantha Apostol lost to Paul Ryman 0-3
Samantha Apostol beat Suzi Lingard 3-0
Stephanie Hawkins lost to Dennis Woodhead 1-3
Stephanie Hawkins beat Paul Ryman 3-2
Stephanie Hawkins beat Suzi Lingard 3-0
Rosalind Freeman lost to Dennis Woodhead 0-3
Rosalind Freeman lost to Paul Ryman 0-3
Rosalind Freeman lost to Suzi Lingard 2-3
Samantha Apostol/Stephanie Hawkins lost to Dennis Woodhead/Paul Ryman 2-3

AP Sports 'B' against St. Georges 'C' result 3-7 entered on 07/02/2005

Samantha Apostol lost to Martin Bennett 2-3
Samantha Apostol lost to Rob Bennett 0-3
Samantha Apostol beat Luke Bennett 3-0
Stephanie Hawkins lost to Martin Bennett 1-3
Stephanie Hawkins lost to Rob Bennett 0-3
Stephanie Hawkins beat Luke Bennett 3-0
Charlotte Freeman lost to Martin Bennett 0-3
Charlotte Freeman lost to Rob Bennett 0-3
Charlotte Freeman beat Luke Bennett 3-0
Samantha Apostol/Stephanie Hawkins lost to Martin Bennett/Rob Bennett 0-3

Free Church 'D' against Free Church 'Z' result 9-1 entered on 07/03/2005

Ron Stanbridge beat Vincent Yeung 3-1
Ron Stanbridge beat Mike Jordan 3-1
Ron Stanbridge beat Mike Skidmore 3-2
Lleryn Brocklehurst beat Vincent Yeung 3-0
Lleryn Brocklehurst beat Mike Jordan 3-1
Lleryn Brocklehurst beat Mike Skidmore 3-0
Peter Rourke beat Vincent Yeung 3-0
Peter Rourke beat Mike Jordan 3-1
Peter Rourke lost to Mike Skidmore 0-3
Lleryn Brocklehurst/Peter Rourke beat Mike Jordan/Vincent Yeung 3-1

Free Church 'D' against LCP Spartans result 10-0 entered on 07/02/2005

Lleryn Brocklehurst beat Simon Walmesley 3-0
Lleryn Brocklehurst beat Sara Hemp 3-0
Lleryn Brocklehurst beat Douglas Smith 3-0
Ron Stanbridge beat Simon Walmesley 3-0
Ron Stanbridge beat Sara Hemp 3-0
Ron Stanbridge beat Douglas Smith 3-0
Peter Rourke beat Simon Walmesley 3-0
Peter Rourke beat Sara Hemp 3-0
Peter Rourke beat Douglas Smith 3-0
Lleryn Brocklehurst/Ron Stanbridge beat Sara Hemp/Douglas Smith 3-0

Free Church 'D' against AP Sports 'B' result 3-7 entered on 01/02/2005

Peter Rourke lost to Stephanie Hawkins 1-3
Peter Rourke lost to Samantha Apostol 0-3
Peter Rourke beat Carol Meredith 3-0
Lleryn Brocklehurst lost to Stephanie Hawkins 1-3
Lleryn Brocklehurst lost to Samantha Apostol 2-3
Lleryn Brocklehurst beat Carol Meredith 3-1
Ron Stanbridge lost to Stephanie Hawkins 1-3
Ron Stanbridge lost to Samantha Apostol 1-3
Ron Stanbridge beat Carol Meredith 3-0
Peter Rourke/Lleryn Brocklehurst lost to Stephanie Hawkins/Samantha Apostol 0-3

Free Church 'D' against R.N.A. 'D' result 8-2 entered on 13/04/2005

Ron Stanbridge beat Steve Kurle 3-2
Ron Stanbridge lost to Robin Fox Strangways 2-3
Ron Stanbridge beat James Stanley Thomas 3-0
Lleryn Brocklehurst beat Steve Kurle 3-1
Lleryn Brocklehurst beat Robin Fox Strangways 3-2
Lleryn Brocklehurst beat James Stanley Thomas 3-0
Peter Rourke beat Steve Kurle 3-2
Peter Rourke beat Robin Fox Strangways 3-1
Peter Rourke lost to James Stanley Thomas 0-3
Lleryn Brocklehurst/Peter Rourke beat Steve Kurle/Robin Fox Strangways 3-1

Free Church 'D' against Ashorne result 6-4 entered on 06/04/2005

Ron Stanbridge beat Simon Chalker 3-0
Ron Stanbridge lost to Chris Bowles 2-3
Ron Stanbridge beat Roger Kelley 3-0
Lleryn Brocklehurst lost to Simon Chalker 2-3
Lleryn Brocklehurst beat Chris Bowles 3-0
Lleryn Brocklehurst lost to Roger Kelley 1-3
Peter Rourke beat Simon Chalker 3-2
Peter Rourke beat Chris Bowles 3-1
Peter Rourke lost to Roger Kelley 2-3
Ron Stanbridge/Peter Rourke beat Roger Kelley/Chris Bowles 3-2

Free Church 'D' against St. Georges 'C' result 4-6 entered on 13/04/2005

Ron Stanbridge beat Martin Bennett 3-2
Ron Stanbridge lost to Rob Bennett 2-3
Ron Stanbridge beat Luke Bennett 3-0
Lleryn Brocklehurst lost to Martin Bennett 1-3
Lleryn Brocklehurst lost to Rob Bennett 0-3
Lleryn Brocklehurst beat Luke Bennett 3-0
Peter Rourke lost to Martin Bennett 0-3
Peter Rourke lost to Rob Bennett 0-3
Peter Rourke beat Luke Bennett 3-1
Lleryn Brocklehurst/Ron Stanbridge lost to Rob Bennett/Tony Bennett 1-3

Standard Photo A against Eathorpe 'B' result 4-6 entered on 09/05/2005

Geoff Taylor beat Ron Coats 3-0
Geoff Taylor beat Calvin Woodings 3-0
Geoff Taylor lost to Michael Rossington 0-3
Chris Fincham lost to Ron Coats 1-3
Chris Fincham lost to Calvin Woodings 2-3
Chris Fincham lost to Michael Rossington 0-3
Brendan Leahy beat Ron Coats 3-0
Brendan Leahy beat Calvin Woodings 3-0
Brendan Leahy lost to Michael Rossington 0-3
Geoff Taylor/Chris Fincham lost to Ron Coats/Michael Rossington 1-3

Standard Photo A against FISSC 'A' result 1-9 entered on 07/02/2005

Chris Fincham lost to George Mudie 0-3
Chris Fincham lost to John Hunt 0-3
Chris Fincham lost to Mark Kingham 2-3
Geoff Taylor lost to George Mudie 0-3
Geoff Taylor lost to John Hunt 0-3
Geoff Taylor lost to Mark Kingham 0-3
Brendan Leahy lost to George Mudie 2-3
Brendan Leahy lost to John Hunt 1-3
Brendan Leahy beat Mark Kingham 3-0
Chris Fincham/Geoff Taylor lost to John Hunt/Mark Kingham 0-3

Standard Photo A against W.C.C. 'C' result 3-7 entered on 01/02/2005

Geoff Taylor lost to Tony Ford 2-3
Geoff Taylor beat Howard Rodgers 3-0
Geoff Taylor beat Andy Woodfield 3-0
Brendan Leahy lost to Tony Ford 2-3
Brendan Leahy lost to Howard Rodgers 2-3
Brendan Leahy beat Andy Woodfield 3-1
Tony Ford w/o
Howard Rodgers w/o
Andy Woodfield w/o
Geoff Taylor/Brendan Leahy lost to Howard Rodgers/Andy Woodfield 2-3

Standard Photo A against Free Church 'D' result 3-7 entered on 13/04/2005

Geoff Taylor lost to Ron Stanbridge 0-3
Brendan Leahy/Geoff Taylor lost to Lleryn Brocklehurst/Ron Stanbridge 0-3
Chris Fincham lost to Lleryn Brocklehurst 0-3
Chris Fincham lost to Peter Rourke 1-3
Chris Fincham lost to Ron Stanbridge 2-3
Brendan Leahy beat Lleryn Brocklehurst 3-0
Brendan Leahy beat Peter Rourke 3-0
Brendan Leahy beat Ron Stanbridge 3-2
Geoff Taylor lost to Lleryn Brocklehurst 0-3
Geoff Taylor lost to Peter Rourke 1-3

Standard Photo A against Whitnash 'C' result 2-8 entered on 06/04/2005

Geoff Taylor lost to Dennis Woodhead 2-3
Geoff Taylor lost to Paul Ryman 1-3
Geoff Taylor beat Suzi Lingard 3-1
Brendan Leahy lost to Dennis Woodhead 1-3
Brendan Leahy lost to Paul Ryman 1-3
Brendan Leahy beat Suzi Lingard 3-0
Chris Fincham lost to Dennis Woodhead 0-3
Chris Fincham lost to Paul Ryman 0-3
Chris Fincham lost to Suzi Lingard 2-3
Geoff Taylor/Brendan Leahy lost to Dennis Woodhead/Paul Ryman 0-3

Standard Photo A against St. Georges 'C' result 5-5 entered on 13/04/2005

Chris Fincham lost to Martin Bennett 1-3
Chris Fincham lost to Tony Bennett 2-3
Chris Fincham beat Luke Bennett 3-1
Brendan Leahy lost to Martin Bennett 0-3
Brendan Leahy beat Tony Bennett 3-0
Brendan Leahy beat Luke Bennett 3-0
Geoff Taylor lost to Martin Bennett 0-3
Geoff Taylor lost to Tony Bennett 0-3
Geoff Taylor beat Luke Bennett 3-0
Chris Fincham/Brendan Leahy beat Tony Bennett/Martin Bennett 3-1

R.N.A. 'D' against Free Church 'Z' result 10-0 entered on 07/02/2005

Steve Kurle beat Mike Skidmore 3-0
Steve Kurle beat David Jordan 3-0
Steve Kurle beat Mike Jordan 3-1
Robin Fox Strangways beat Mike Skidmore 3-2
Robin Fox Strangways beat David Jordan 3-0
Robin Fox Strangways beat Mike Jordan 3-0
James Stanley Thomas beat Mike Skidmore 3-2
James Stanley Thomas beat David Jordan 3-0
James Stanley Thomas beat Mike Jordan 3-1
Steve Kurle/James Stanley Thomas beat Mike Skidmore/David Jordan 3-1

R.N.A. 'D' against LCP Spartans result 10-0 entered on 01/02/2005

Steve Kurle beat James Dex 3-0
Steve Kurle beat Sara Hemp 3-0
Steve Kurle beat Simon Walmesley 3-0
James Stanley Thomas beat James Dex 3-0
James Stanley Thomas beat Sara Hemp 3-0
James Stanley Thomas beat Simon Walmesley 3-0
Robin Fox Strangways beat James Dex 3-0
Robin Fox Strangways beat Sara Hemp 3-0
Robin Fox Strangways beat Simon Walmesley 3-0
Robin Fox Strangways/James Stanley Thomas beat Sara Hemp/Simon Walmesley 3-0

R.N.A. 'D' against AP Sports 'B' result 4-6 entered on 13/04/2005

James Stanley Thomas beat Stephanie Hawkins 3-1
James Stanley Thomas lost to Samantha Apostol 1-3
James Stanley Thomas beat Carol Meredith 3-0
Steve Kurle lost to Stephanie Hawkins 0-3
Steve Kurle lost to Samantha Apostol 1-3
Steve Kurle beat Carol Meredith 3-0
Robin Fox Strangways lost to Stephanie Hawkins 1-3
Robin Fox Strangways lost to Samantha Apostol 0-3
Robin Fox Strangways beat Carol Meredith 3-2
James Stanley Thomas/Robin Fox Strangways lost to Stephanie Hawkins/Samantha Apostol 1-3

R.N.A. 'D' against Standard Photo A result 9-1 entered on 13/04/2005

James Stanley Thomas beat Chris Fincham 3-0
James Stanley Thomas beat Geoff Taylor 3-0
James Stanley Thomas beat Brendan Leahy 3-0
Steve Kurle beat Chris Fincham 3-0
Steve Kurle beat Geoff Taylor 3-1
Steve Kurle beat Brendan Leahy 3-0
Robin Fox Strangways beat Chris Fincham 3-0
Robin Fox Strangways beat Geoff Taylor 3-1
Robin Fox Strangways lost to Brendan Leahy 0-3
James Stanley Thomas/Steve Kurle beat Chris Fincham/Geoff Taylor 3-0

R.N.A. 'D' against Ashorne result 7-3 entered on 07/03/2005

James Stanley Thomas beat Simon Chalker 3-0
James Stanley Thomas beat Roger Kelley 3-2
James Stanley Thomas beat Chris Bowles 3-1
Steve Kurle beat Simon Chalker 3-0
Steve Kurle beat Roger Kelley 3-1
Steve Kurle beat Chris Bowles 3-2
Robin Fox Strangways lost to Simon Chalker 1-3
Robin Fox Strangways lost to Roger Kelley 1-3
Robin Fox Strangways beat Chris Bowles 3-0
James Stanley Thomas/Robin Fox Strangways lost to Simon Chalker/Roger Kelley 1-3

R.N.A. 'D' against St. Georges 'C' result 3-7 entered on 06/04/2005

James Stanley Thomas lost to Rob Bennett 0-3
James Stanley Thomas lost to Martin Bennett 0-3
James Stanley Thomas beat Luke Bennett 3-0
Steve Kurle lost to Rob Bennett 0-3
Steve Kurle lost to Martin Bennett 0-3
Steve Kurle beat Luke Bennett 3-0
Robin Fox Strangways lost to Rob Bennett 0-3
Robin Fox Strangways lost to Martin Bennett 1-3
Robin Fox Strangways beat Luke Bennett 3-0
James Stanley Thomas/Robin Fox Strangways lost to Rob Bennett/Tony Bennett 1-3

Whitnash 'C' against Eathorpe 'B' result 7-3 entered on 07/02/2005

Dennis Woodhead beat Michael Rossington 3-0
Dennis Woodhead beat Calvin Woodings 3-0
Dennis Woodhead beat Ron Coats 3-0
Paul Ryman beat Michael Rossington 3-0
Paul Ryman beat Calvin Woodings 3-0
Paul Ryman beat Ron Coats 3-0
Suzi Lingard lost to Michael Rossington 0-3
Suzi Lingard beat Calvin Woodings 3-0
Suzi Lingard lost to Ron Coats 0-3
Dennis Woodhead/Suzi Lingard lost to Michael Rossington/Ron Coats 2-3

Whitnash 'C' against FISSC 'A' result 7-3 entered on 01/02/2005

Paul Ryman beat Brian Marston 3-0
Paul Ryman beat Mark Kingham 3-0
Paul Ryman beat John Hunt 3-0
Dennis Woodhead beat Brian Marston 3-0
Dennis Woodhead beat Mark Kingham 3-0
Dennis Woodhead beat John Hunt 3-0
Suzi Lingard lost to Brian Marston 0-3
Suzi Lingard lost to Mark Kingham 0-3
Suzi Lingard lost to John Hunt 0-3
Dennis Woodhead/Paul Ryman beat Brian Marston/John Hunt 3-0

Whitnash 'C' against W.C.C. 'C' result 8-2 entered on 13/04/2005

Suzi Lingard lost to Tony Ford 1-3
Suzi Lingard lost to Howard Rodgers 0-3
Suzi Lingard beat Andy Woodfield 3-1
Dennis Woodhead beat Tony Ford 3-1
Dennis Woodhead beat Howard Rodgers 3-1
Dennis Woodhead beat Andy Woodfield 3-0
Paul Ryman beat Tony Ford 3-0
Paul Ryman beat Howard Rodgers 3-0
Paul Ryman beat Andy Woodfield 3-0
Dennis Woodhead/Paul Ryman beat Tony Ford/Andy Woodfield 3-0

Whitnash 'C' against Free Church 'D' result 6-4 entered on 13/04/2005

Dennis Woodhead beat Ron Stanbridge 3-0
Dennis Woodhead beat Peter Rourke 3-1
Dennis Woodhead beat Luke Hobbins 3-0
Paul Ryman lost to Ron Stanbridge 1-3
Paul Ryman beat Peter Rourke 3-0
Paul Ryman beat Luke Hobbins 3-0
Suzi Lingard lost to Ron Stanbridge 2-3
Suzi Lingard lost to Peter Rourke 0-3
Suzi Lingard lost to Luke Hobbins 1-3
Dennis Woodhead/Paul Ryman beat Ron Stanbridge/Peter Rourke 3-1

Whitnash 'C' against R.N.A. 'D' result 7-3 entered on 25/04/2005

Paul Ryman beat James Stanley Thomas 3-0
Paul Ryman beat Steve Kurle 3-0
Paul Ryman beat Robin Fox Strangways 3-0
Suzi Lingard lost to James Stanley Thomas 0-3
Suzi Lingard lost to Steve Kurle 0-3
Suzi Lingard lost to Robin Fox Strangways 1-3
Dennis Woodhead beat James Stanley Thomas 3-0
Dennis Woodhead beat Steve Kurle 3-0
Dennis Woodhead beat Robin Fox Strangways 3-0
Paul Ryman/Dennis Woodhead beat James Stanley Thomas/Steve Kurle 3-1

Whitnash 'C' against St. Georges 'C' result 4-6 entered on 07/03/2005

Dennis Woodhead lost to Rob Bennett 1-3
Dennis Woodhead beat Tony Bennett 3-0
Dennis Woodhead lost to Martin Bennett 1-3
Paul Ryman lost to Rob Bennett 2-3
Paul Ryman beat Tony Bennett 3-0
Paul Ryman beat Martin Bennett 3-1
Suzi Lingard lost to Rob Bennett 1-3
Suzi Lingard lost to Tony Bennett 0-3
Suzi Lingard lost to Martin Bennett 0-3
Dennis Woodhead/Paul Ryman beat Rob Bennett/Martin Bennett 3-2

Ashorne against Free Church 'Z' result 7-3 entered on 01/02/2005

Chris Bowles beat Mike Jordan 3-0
Chris Bowles beat David Jordan 3-0
Chris Bowles beat Mike Skidmore 3-2
Roger Kelley beat Mike Jordan 3-0
Roger Kelley beat David Jordan 3-0
Roger Kelley beat Mike Skidmore 3-1
Mike Jordan w/o
David Jordan w/o
Mike Skidmore w/o
Chris Bowles/Roger Kelley beat Mike Jordan/David Jordan 3-2

Ashorne against LCP Spartans result 0-0 entered on 10/05/2005

1 Match void
1 Match void
1 Match void
1 Match void
1 Match void
1 Match void
1 Match void
1 Match void
1 Match void
1 Match void

Ashorne against AP Sports 'B' result 3-7 entered on 13/04/2005

Roger Kelley beat Carol Meredith 3-0
Roger Kelley lost to Stephanie Hawkins 2-3
Roger Kelley lost to Samantha Apostol 1-3
Simon Chalker beat Carol Meredith 3-0
Simon Chalker beat Stephanie Hawkins 3-1
Simon Chalker lost to Samantha Apostol 0-3
Chris Bowles lost to Carol Meredith 1-3
Chris Bowles lost to Stephanie Hawkins 0-3
Chris Bowles lost to Samantha Apostol 0-3
Roger Kelley/Simon Chalker lost to Samantha Apostol/Stephanie Hawkins 0-3

Ashorne against Standard Photo A result 9-1 entered on 06/04/2005

Roger Kelley beat Chris Fincham 3-0
Roger Kelley beat Brendan Leahy 3-0
Roger Kelley beat Geoff Taylor 3-1
Chris Bowles beat Chris Fincham 3-
Chris Bowles beat Brendan Leahy 3-1
Chris Bowles beat Geoff Taylor 3-0
Steve Bolton beat Chris Fincham 3-0
Steve Bolton beat Brendan Leahy 3-2
Steve Bolton lost to Geoff Taylor 2-3
Roger Kelley/Chris Bowles beat Chris Fincham/Brendan Leahy 3-0

Ashorne against Whitnash 'C' result 3-7 entered on 09/05/2005

Roger Kelley lost to Dennis Woodhead 0-3
Roger Kelley lost to Paul Ryman 0-3
Roger Kelley beat Suzi Lingard 3-0
Steve Bolton lost to Dennis Woodhead 0-3
Steve Bolton lost to Paul Ryman 0-3
Steve Bolton beat Suzi Lingard 3-0
Chris Bowles lost to Dennis Woodhead 0-3
Chris Bowles lost to Paul Ryman 1-3
Chris Bowles beat Suzi Lingard 3-0
Roger Kelley/Chris Bowles lost to Dennis Woodhead/Paul Ryman 0-3

Ashorne against St. Georges 'C' result 4-6 entered on 07/02/2005

Roger Kelley lost to Rob Bennett 1-3
Roger Kelley beat Tony Bennett 3-0
Roger Kelley beat Luke Bennett 3-0
Steve Bolton lost to Rob Bennett 0-3
Steve Bolton lost to Tony Bennett 1-3
Steve Bolton beat Luke Bennett 3-0
Chris Bowles lost to Rob Bennett 0-3
Chris Bowles lost to Tony Bennett 0-3
Chris Bowles beat Luke Bennett 3-0
Roger Kelley/Chris Bowles lost to Rob Bennett/Martin Bennett 0-3

St. Georges 'C' against Eathorpe 'B' result 7-3 entered on 01/02/2005

Martin Bennett beat Ron Coats 3-0
Martin Bennett beat Paul Deavall 3-0
Martin Bennett beat Michael Rossington 3-0
Tony Bennett beat Ron Coats 3-0
Tony Bennett beat Paul Deavall 3-0
Tony Bennett beat Michael Rossington 3-1
Luke Bennett lost to Ron Coats 0-3
Luke Bennett lost to Paul Deavall 0-3
Luke Bennett lost to Michael Rossington 0-3
Tony Bennett/Martin Bennett beat Ron Coats/Michael Rossington 3-0

St. Georges 'C' against Free Church 'Z' result 8-2 entered on 07/04/2005

Rob Bennett beat Mike Jordan 3-1
Rob Bennett beat Vincent Yeung 3-0
Rob Bennett beat David Jordan 3-0
Tony Bennett beat Mike Jordan 3-0
Tony Bennett beat Vincent Yeung 3-0
Tony Bennett beat David Jordan 3-0
Luke Bennett lost to Mike Jordan 1-3
Luke Bennett beat Vincent Yeung 3-1
Luke Bennett lost to David Jordan 1-3
Martin Bennett/Luke Bennett beat Mike Jordan/David Jordan 3-0

St. Georges 'C' against FISSC 'A' result 7-3 entered on 13/04/2005

Rob Bennett beat Brian Marston 3-0
Rob Bennett beat John Hunt 3-1
Rob Bennett beat George Mudie 3-0
Martin Bennett beat Brian Marston 3-0
Martin Bennett beat John Hunt 3-1
Martin Bennett beat George Mudie 3-0
Luke Bennett lost to Brian Marston 0-3
Luke Bennett lost to John Hunt 0-3
Luke Bennett lost to George Mudie 0-3
Rob Bennett/Luke Bennett beat John Hunt/George Mudie 3-0

St. Georges 'C' against LCP Spartans result 10-0 entered on 06/04/2005

Martin Bennett beat Douglas Smith 3-0
Martin Bennett beat Stephen Deeley 3-0
Martin Bennett beat Sara Hemp 3-0
Tony Bennett beat Douglas Smith 3-0
Tony Bennett beat Stephen Deeley 3-1
Tony Bennett beat Sara Hemp 3-0
Luke Bennett beat Douglas Smith 3-2
Luke Bennett beat Stephen Deeley 3-1
Luke Bennett beat Sara Hemp 3-1
Tony Bennett/Luke Bennett beat Douglas Smith/Stephen Deeley 3-0

St. Georges 'C' against W.C.C. 'C' result 5-5 entered on 18/02/2005

Martin Bennett beat Tony Ford 3-0
Martin Bennett beat Howard Rodgers 3-1
Martin Bennett beat Andy Woodfield 3-0
Tony Bennett lost to Tony Ford 1-3
Tony Bennett lost to Howard Rodgers 0-3
Tony Bennett beat Andy Woodfield 3-0
Luke Bennett lost to Tony Ford 0-3
Luke Bennett lost to Howard Rodgers 0-3
Luke Bennett lost to Andy Woodfield 1-3
Rob Bennett/Martin Bennett beat Tony Ford/Andy Woodfield 3-0

Back to Division Table