Make your own free website on Tripod.com
 Home
 Home
 Overview
 Contacts
 How to Join
League Info.
 League Status
 Player Ratings
 Competitions
 Tournaments
 Entry Forms
 Coaching
 News
 Press Reports
 Diary
 Links
 Archive

Mail the Association


Match Results

Matches Report Division 3




Nomads 'C' against FISSC 'A' result 5-5 entered on 05/04/2008

Steve Kurle beat Tony Scott 3-2
Steve Kurle beat John Hunt 3-1
Steve Kurle beat George Mudie 3-2
Christian McMorran lost to Tony Scott 2-3
Christian McMorran beat John Hunt 3-0
Christian McMorran beat George Mudie 3-0
Pam Beedham lost to Tony Scott 0-3
Pam Beedham lost to John Hunt 1-3
Pam Beedham lost to George Mudie 1-3
Steve Kurle/Pam Beedham lost to John Hunt/George Mudie 0-3

Nomads 'C' against FISSC 'A' result 1-9 entered on 24/11/2007

Steve Kurle lost to Gareth Conway 1-3
Steve Kurle lost to John Hunt 0-3
Steve Kurle lost to George Mudie 0-3
Robin Fox Strangways lost to Gareth Conway 1-3
Robin Fox Strangways lost to John Hunt 0-3
Robin Fox Strangways lost to George Mudie 1-3
Pam Beedham beat Gareth Conway 3-0
Pam Beedham lost to John Hunt 0-3
Pam Beedham lost to George Mudie 2-3
Robin Fox Strangways/John Johnson lost to John Hunt/Gareth Conway 2-3

Nomads 'C' against Rugby 'E' result 6-4 entered on 17/02/2008

Robin Fox Strangways beat Grace Newman 3-0
Robin Fox Strangways lost to Jesse Kendrick Hill 2-3
Robin Fox Strangways beat Ryan Lines 3-2
Pam Beedham beat Grace Newman 3-2
Pam Beedham lost to Jesse Kendrick Hill 0-3
Pam Beedham beat Ryan Lines 3-1
Christian McMorran beat Grace Newman 3-0
Christian McMorran lost to Jesse Kendrick Hill 1-3
Christian McMorran beat Ryan Lines 3-2
John Johnson/Christian McMorran lost to Jesse Kendrick Hill/Ryan Lines 2-3

Nomads 'C' against W.C.C. 'C' result 4-6 entered on 03/11/2007

Steve Kurle lost to James Owen 0-3
Steve Kurle lost to Reg Warnes 0-3
Steve Kurle beat Susan Clarke 3-2
Robin Fox Strangways lost to James Owen 1-3
Robin Fox Strangways lost to Reg Warnes 2-3
Robin Fox Strangways beat Susan Clarke 3-2
Pam Beedham lost to James Owen 1-3
Pam Beedham beat Reg Warnes 3-1
Pam Beedham beat Susan Clarke 3-1
John Johnson/Robin Fox Strangways lost to Reg Warnes/James Owen 0-3

Nomads 'C' against W.C.C. 'C' result 5-5 entered on 10/03/2008

Steve Kurle beat Reg Warnes 3-1
Steve Kurle lost to Susan Clarke 1-3
Steve Kurle lost to Graham Roberts 0-3
Robin Fox Strangways beat Reg Warnes 3-0
Robin Fox Strangways beat Susan Clarke 3-2
Robin Fox Strangways lost to Graham Roberts 2-3
Pam Beedham beat Reg Warnes 3-1
Pam Beedham beat Susan Clarke 3-2
Pam Beedham lost to Graham Roberts 0-3
Steve Kurle/Robin Fox Strangways lost to Susan Clarke/Graham Roberts 1-3

Nomads 'C' against St. Georges 'D' result 3-7 entered on 20/10/2007

Robin Fox Strangways lost to Tony Bennett 1-3
Robin Fox Strangways lost to Martin Bennett 0-3
Robin Fox Strangways lost to Rob Bennett 1-3
Steve Kurle beat Tony Bennett 3-2
Steve Kurle lost to Martin Bennett 0-3
Steve Kurle beat Rob Bennett 3-1
John Johnson lost to Tony Bennett 0-3
John Johnson lost to Martin Bennett 0-3
John Johnson lost to Rob Bennett 1-3
Robin Fox Strangways/John Johnson beat Martin Bennett/Luke Bennett 3-2

Nomads 'C' against St. Georges 'D' result 7-3 entered on 27/02/2008

Steve Kurle lost to Martin Bennett 0-3
Steve Kurle lost to Rob Bennett 2-3
Steve Kurle beat Luke Bennett 3-1
Robin Fox Strangways beat Martin Bennett 3-1
Robin Fox Strangways beat Rob Bennett 3-2
Robin Fox Strangways beat Luke Bennett 3-1
Christian McMorran lost to Martin Bennett 0-3
Christian McMorran beat Rob Bennett 3-1
Christian McMorran beat Luke Bennett 3-0
Robin Fox Strangways/Christian McMorran beat Martin Bennett/Rob Bennett 3-1

Nomads 'C' against Rugby 'D' result 6-4 entered on 08/12/2007

Steve Kurle beat Tom Bradley 3-1
Steve Kurle beat Tristan Mobbs 3-2
Steve Kurle lost to Alex Phillips 1-3
Robin Fox Strangways beat Tom Bradley 3-2
Robin Fox Strangways beat Tristan Mobbs 3-0
Robin Fox Strangways lost to Alex Phillips 0-3
John Johnson beat Tom Bradley 3-2
John Johnson beat Tristan Mobbs 3-2
John Johnson lost to Alex Phillips 0-3
Robin Fox Strangways/John Johnson lost to Alex Phillips/Tom Bradley 0-3

Nomads 'C' against Nomads 'B' result 2-8 entered on 12/10/2007

Steve Kurle lost to Richard Smith 0-3
Steve Kurle lost to Steve Poole 1-3
Steve Kurle beat Richard Miles 3-0
Robin Fox Strangways lost to Richard Smith 1-3
Robin Fox Strangways lost to Steve Poole 1-3
Robin Fox Strangways beat Richard Miles 3-1
Pam Beedham lost to Richard Smith 0-3
Pam Beedham lost to Steve Poole 1-3
Pam Beedham lost to Richard Miles 0-3
Robin Fox Strangways/John Johnson lost to Steve Poole/Richard Smith 0-3

Nomads 'C' against Nomads 'B' result 2-8 entered on 03/02/2008

Robin Fox Strangways beat Richard Smith 3-2
Robin Fox Strangways lost to Ian Stevens 0-3
Robin Fox Strangways lost to Richard Miles 1-3
Steve Kurle lost to Richard Smith 0-3
Steve Kurle lost to Ian Stevens 1-3
Steve Kurle beat Richard Miles 3-1
Christian McMorran lost to Richard Smith 0-3
Christian McMorran lost to Ian Stevens 0-3
Christian McMorran lost to Richard Miles 0-3
Steve Kurle/Robin Fox Strangways lost to Richard Smith/Ian Stevens 0-3

FISSC 'A' against Nomads 'C' result 6-4 entered on 28/01/2008

Gareth Conway beat Robin Fox Strangways 3-0
Gareth Conway beat Christian McMorran 3-1
Gareth Conway beat Pam Beedham 3-0
Tony Scott lost to Robin Fox Strangways 0-3
Tony Scott beat Christian McMorran 3-0
Tony Scott beat Pam Beedham 3-0
Mark Kingham lost to Robin Fox Strangways 0-3
Mark Kingham lost to Christian McMorran 2-3
Mark Kingham lost to Pam Beedham 0-3
Gareth Conway/Tony Scott beat Robin Fox Strangways/John Johnson 3-2

FISSC 'A' against Rugby 'E' result 10-0 entered on 10/03/2008

Gareth Conway beat Grace Newman 3-0
Gareth Conway beat Jesse Kendrick Hill 3-0
Gareth Conway beat Ryan Lines 3-0
George Mudie beat Grace Newman 3-0
George Mudie beat Jesse Kendrick Hill 3-2
George Mudie beat Ryan Lines 3-1
Brian Marston beat Grace Newman 3-1
Brian Marston beat Jesse Kendrick Hill 3-1
Brian Marston beat Ryan Lines 3-2
Gareth Conway/George Mudie beat Jesse Kendrick Hill/Ryan Lines 3-1

FISSC 'A' against Rugby 'E' result 10-0 entered on 03/11/2007

Gareth Conway beat Marion Dixon 3-1
Gareth Conway beat Jesse Kendrick Hill 3-1
Gareth Conway beat Ryan Lines 3-0
George Mudie beat Marion Dixon 3-2
George Mudie beat Jesse Kendrick Hill 3-1
George Mudie beat Ryan Lines 3-1
Tony Scott beat Marion Dixon 3-0
Tony Scott beat Jesse Kendrick Hill 3-2
Tony Scott beat Ryan Lines 3-0
Tony Scott/Gareth Conway beat Jesse Kendrick Hill/Ryan Lines 3-0

FISSC 'A' against W.C.C. 'C' result 5-5 entered on 16/12/2007

Gareth Conway lost to James Owen 2-3
Gareth Conway beat Reg Warnes 3-1
Gareth Conway beat Susan Clarke 3-0
George Mudie lost to James Owen 2-3
George Mudie beat Reg Warnes 3-0
George Mudie lost to Susan Clarke 1-3
Brian Marston lost to James Owen 0-3
Brian Marston beat Reg Warnes 3-0
Brian Marston lost to Susan Clarke 1-3
George Mudie/Gareth Conway beat Susan Clarke/James Owen 3-1

FISSC 'A' against St. Georges 'D' result 5-5 entered on 16/12/2007

John Hunt beat Rob Bennett 3-0
John Hunt beat Tony Bennett 3-2
John Hunt lost to Martin Bennett 1-3
Mark Kingham beat Rob Bennett 3-0
Mark Kingham lost to Tony Bennett 0-3
Mark Kingham lost to Martin Bennett 0-3
Brian Marston beat Rob Bennett 3-1
Brian Marston lost to Tony Bennett 2-3
Brian Marston lost to Martin Bennett 0-3
Mark Kingham/Brian Marston beat Luke Bennett/Tony Bennett 3-2

FISSC 'A' against Rugby 'D' result 6-4 entered on 10/10/2007

George Mudie lost to Steven Maddison 1-3
George Mudie beat Tristan Mobbs 3-0
George Mudie w/o
Tony Scott lost to Steven Maddison 2-3
Tony Scott lost to Tristan Mobbs 0-3
Tony Scott w/o
John Hunt beat Steven Maddison 3-1
John Hunt lost to Tristan Mobbs 0-3
John Hunt w/o
George Mudie/John Hunt beat Steven Maddison/Tristan Mobbs 3-2

FISSC 'A' against Rugby 'D' result 3-7 entered on 17/02/2008

Gareth Conway beat Tom Bradley 3-1
Gareth Conway lost to Alex Phillips 2-3
Gareth Conway lost to Tristan Mobbs 2-3
George Mudie lost to Tom Bradley 2-3
George Mudie lost to Alex Phillips 0-3
George Mudie lost to Tristan Mobbs 1-3
Mark Kingham beat Tom Bradley 3-2
Mark Kingham lost to Alex Phillips 0-3
Mark Kingham lost to Tristan Mobbs 0-3
Gareth Conway/George Mudie beat Tom Bradley/Alex Phillips 3-0

FISSC 'A' against Nomads 'B' result 2-8 entered on 31/03/2008

Gareth Conway lost to Ian Stevens 0-3
Gareth Conway beat Richard Miles 3-2
Gareth Conway beat Dave Harding 3-2
Mark Kingham lost to Ian Stevens 0-3
Mark Kingham lost to Richard Miles 0-3
Mark Kingham lost to Dave Harding 0-3
Brian Marston lost to Ian Stevens 0-3
Brian Marston lost to Richard Miles 0-3
Brian Marston lost to Dave Harding 0-3
Gareth Conway/Mark Kingham lost to Ian Stevens/Richard Miles 0-3

FISSC 'A' against Nomads 'B' result 6-4 entered on 28/01/2008

Gareth Conway lost to Richard Smith 0-3
Gareth Conway beat Richard Miles 3-2
Gareth Conway beat Steve Poole 3-1
Tony Scott lost to Richard Smith 1-3
Tony Scott beat Richard Miles 3-2
Tony Scott beat Steve Poole 3-0
George Mudie lost to Richard Smith 0-3
George Mudie lost to Richard Miles 2-3
George Mudie beat Steve Poole 3-1
Tony Scott/George Mudie beat Richard Smith/Steve Poole 3-1

Rugby 'E' against Nomads 'C' result 5-5 entered on 05/04/2008

Jesse Kendrick Hill beat Steve Kurle 3-0
Jesse Kendrick Hill beat Pam Beedham 3-0
Jesse Kendrick Hill beat Robin Fox Strangways 3-2
Ryan Lines beat Steve Kurle 3-2
Ryan Lines beat Pam Beedham 3-2
Ryan Lines lost to Robin Fox Strangways 0-3
Baga Singh lost to Steve Kurle 1-3
Baga Singh lost to Pam Beedham 1-3
Baga Singh lost to Robin Fox Strangways 0-3
Jesse Kendrick Hill/Ryan Lines lost to Robin Fox Strangways/Steve Kurle 1-3

Rugby 'E' against Nomads 'C' result 4-6 entered on 11/11/2007

Jack Koumi lost to Steve Kurle 2-3
Jack Koumi lost to Robin Fox Strangways 2-3
Jack Koumi beat Pam Beedham 3-0
Jesse Kendrick Hill lost to Steve Kurle 0-3
Jesse Kendrick Hill lost to Robin Fox Strangways 1-3
Jesse Kendrick Hill beat Pam Beedham 3-1
Peter Moffatt lost to Steve Kurle 1-3
Peter Moffatt lost to Robin Fox Strangways 0-3
Peter Moffatt beat Pam Beedham 3-1
Jack Koumi/Jesse Kendrick Hill beat Steve Kurle/Robin Fox Strangways 3-0

Rugby 'E' against FISSC 'A' result 1-9 entered on 13/01/2008

Jack Koumi beat Tony Scott 3-1
Jack Koumi lost to John Hunt 2-3
Jack Koumi lost to George Mudie 1-3
Jesse Kendrick Hill lost to Tony Scott 0-3
Jesse Kendrick Hill lost to John Hunt 0-3
Jesse Kendrick Hill lost to George Mudie 1-3
Ryan Lines lost to Tony Scott 1-3
Ryan Lines lost to John Hunt 0-3
Ryan Lines lost to George Mudie 1-3
Ryan Lines/Jack Koumi lost to George Mudie/Tony Scott 0-3

Rugby 'E' against W.C.C. 'C' result 4-6 entered on 23/02/2008

Jesse Kendrick Hill beat Susan Clarke 3-1
Jesse Kendrick Hill lost to James Owen 0-3
Jesse Kendrick Hill lost to Graham Roberts 2-3
Marion Dixon beat Susan Clarke 3-0
Marion Dixon lost to James Owen 2-3
Marion Dixon beat Graham Roberts 3-0
Johanna Outhwaite lost to Susan Clarke 1-3
Johanna Outhwaite lost to James Owen 2-3
Johanna Outhwaite lost to Graham Roberts 1-3
Marion Dixon/Jesse Kendrick Hill beat Graham Roberts/James Owen 3-0

Rugby 'E' against W.C.C. 'C' result 5-5 entered on 12/10/2007

Steve Patton beat Susan Clarke 3-0
Steve Patton lost to James Owen 0-3
Steve Patton beat Graham Roberts 3-1
Jack Koumi beat Susan Clarke 3-0
Jack Koumi lost to James Owen 0-3
Jack Koumi beat Graham Roberts 3-1
Jesse Kendrick Hill beat Susan Clarke 3-2
Jesse Kendrick Hill lost to James Owen 0-3
Jesse Kendrick Hill lost to Graham Roberts 1-3
Jack Koumi/Jesse Kendrick Hill lost to James Owen/Graham Roberts 2-3

Rugby 'E' against St. Georges 'D' result 6-4 entered on 07/04/2008

Jack Koumi lost to Martin Bennett 0-3
Jack Koumi beat Luke Bennett 3-2
Jack Koumi lost to Tony Bennett 1-3
Jesse Kendrick Hill beat Martin Bennett 3-1
Jesse Kendrick Hill beat Luke Bennett 3-0
Jesse Kendrick Hill beat Tony Bennett 3-0
Ryan Lines lost to Martin Bennett 0-3
Ryan Lines beat Luke Bennett 3-0
Ryan Lines beat Tony Bennett 3-1
Jesse Kendrick Hill/Ryan Lines lost to Martin Bennett/Tony Bennett 0-3

Rugby 'E' against St. Georges 'D' result 4-6 entered on 10/10/2007

Ryan Lines beat Rob Bennett 3-1
Ryan Lines lost to Tony Bennett 1-3
Ryan Lines lost to Luke Bennett 1-3
Joe Nistor beat Rob Bennett 3-1
Joe Nistor beat Tony Bennett 3-1
Joe Nistor beat Luke Bennett 3-0
Johanna Outhwaite lost to Rob Bennett 0-3
Johanna Outhwaite lost to Tony Bennett 0-3
Johanna Outhwaite lost to Luke Bennett 2-3
Joe Nistor/Johanna Outhwaite lost to Tony Bennett/Luke Bennett 1-3

Rugby 'E' against Rugby 'D' result 2-8 entered on 28/01/2008

Marion Dixon lost to Steven Maddison 2-3
Marion Dixon lost to Ben Meakin 0-3
Marion Dixon lost to Tristan Mobbs 0-3
Mark Wilson lost to Steven Maddison 1-3
Mark Wilson lost to Ben Meakin 0-3
Mark Wilson lost to Tristan Mobbs 0-3
Jesse Kendrick Hill beat Steven Maddison 3-0
Jesse Kendrick Hill lost to Ben Meakin 0-3
Jesse Kendrick Hill beat Tristan Mobbs 3-2
Marion Dixon/Jesse Kendrick Hill lost to Steven Maddison/Ben Meakin 0-3

Rugby 'E' against Nomads 'B' result 3-7 entered on 17/10/2007

Jack Koumi lost to Richard Smith 1-3
Jack Koumi lost to Steve Poole 2-3
Jack Koumi beat Dave Harding 3-2
Jesse Kendrick Hill beat Richard Smith 3-1
Jesse Kendrick Hill beat Steve Poole 3-1
Jesse Kendrick Hill lost to Dave Harding 1-3
Ryan Lines lost to Richard Smith 0-3
Ryan Lines lost to Steve Poole 0-3
Ryan Lines lost to Dave Harding 0-3
Jack Koumi/Jesse Kendrick Hill lost to Richard Smith/Steve Poole 1-3

Rugby 'E' against Nomads 'B' result 1-9 entered on 05/03/2008

Jesse Kendrick Hill lost to Richard Smith 1-3
Jesse Kendrick Hill lost to Steve Poole 0-3
Jesse Kendrick Hill beat Ian Stevens 3-2
Ryan Lines lost to Richard Smith 0-3
Ryan Lines lost to Steve Poole 0-3
Ryan Lines lost to Ian Stevens 0-3
Johanna Outhwaite lost to Richard Smith 0-3
Johanna Outhwaite lost to Steve Poole 1-3
Johanna Outhwaite lost to Ian Stevens 1-3
Jesse Kendrick Hill/Johanna Outhwaite lost to Richard Miles/Steve Poole 0-3

W.C.C. 'C' against Nomads 'C' result 8-2 entered on 13/01/2008

James Owen beat Robin Fox Strangways 3-1
James Owen beat Steve Kurle 3-2
James Owen beat Pam Beedham 3-0
Graham Roberts beat Robin Fox Strangways 3-1
Graham Roberts beat Steve Kurle 3-0
Graham Roberts beat Pam Beedham 3-0
Reg Warnes lost to Robin Fox Strangways 0-3
Reg Warnes lost to Steve Kurle 1-3
Reg Warnes beat Pam Beedham 3-2
James Owen/Graham Roberts beat Pam Beedham/Robin Fox Strangways 3-0

W.C.C. 'C' against FISSC 'A' result 9-1 entered on 27/02/2008

James Owen beat Gareth Conway 3-2
James Owen beat Mark Kingham 3-0
James Owen beat Tony Scott 3-1
Graham Roberts lost to Gareth Conway 2-3
Graham Roberts beat Mark Kingham 3-0
Graham Roberts beat Tony Scott 3-0
Reg Warnes beat Gareth Conway 3-2
Reg Warnes beat Mark Kingham 3-0
Reg Warnes beat Tony Scott 3-1
James Owen/Graham Roberts beat Gareth Conway/Mark Kingham 3-2

W.C.C. 'C' against FISSC 'A' result 5-5 entered on 20/10/2007

Reg Warnes lost to Gareth Conway 2-3
Reg Warnes lost to John Hunt 1-3
Reg Warnes beat George Mudie 3-2
Graham Roberts lost to Gareth Conway 2-3
Graham Roberts beat John Hunt 3-2
Graham Roberts beat George Mudie 3-1
Tony Ford lost to Gareth Conway 1-3
Tony Ford beat John Hunt 3-1
Tony Ford beat George Mudie 3-1
Graham Roberts/Tony Ford lost to John Hunt/Gareth Conway 1-3

W.C.C. 'C' against Rugby 'E' result 7-3 entered on 16/12/2007

Reg Warnes beat Marion Dixon 3-1
Reg Warnes beat Jack Koumi 3-1
Reg Warnes beat Peter Moffatt 3-2
Graham Roberts beat Marion Dixon 3-0
Graham Roberts lost to Jack Koumi 0-3
Graham Roberts beat Peter Moffatt 3-0
Susan Clarke beat Marion Dixon 3-1
Susan Clarke lost to Jack Koumi 2-3
Susan Clarke beat Peter Moffatt 3-0
Susan Clarke/Graham Roberts lost to Marion Dixon/Jack Koumi 1-3

W.C.C. 'C' against St. Georges 'D' result 5-5 entered on 28/01/2008

Graham Roberts lost to Martin Bennett 1-3
Graham Roberts beat Luke Bennett 3-0
Graham Roberts beat Rob Bennett 3-0
Reg Warnes lost to Martin Bennett 0-3
Reg Warnes beat Luke Bennett 3-1
Reg Warnes lost to Rob Bennett 0-3
James Owen lost to Martin Bennett 2-3
James Owen beat Luke Bennett 3-0
James Owen beat Rob Bennett 3-0
Graham Roberts/James Owen lost to Rob Bennett/Martin Bennett 1-3

W.C.C. 'C' against Rugby 'D' result 3-7 entered on 11/11/2007

Reg Warnes lost to Alex Phillips 1-3
Reg Warnes lost to Ben Meakin 1-3
Reg Warnes beat Tom Bradley 3-2
James Owen lost to Alex Phillips 2-3
James Owen lost to Ben Meakin 1-3
James Owen lost to Tom Bradley 1-3
Graham Roberts lost to Alex Phillips 1-3
Graham Roberts beat Ben Meakin 3-2
Graham Roberts lost to Tom Bradley 0-3
James Owen/Graham Roberts beat Ben Meakin/Alex Phillips 3-2

W.C.C. 'C' against Rugby 'D' result 2-8 entered on 30/03/2008

Susan Clarke lost to Tom Bradley 0-3
Susan Clarke lost to Tristan Mobbs 1-3
Susan Clarke lost to Daniel Roberts 0-3
Reg Warnes lost to Tom Bradley 2-3
Reg Warnes lost to Tristan Mobbs 0-3
Reg Warnes lost to Daniel Roberts 0-3
Graham Roberts lost to Tom Bradley 2-3
Graham Roberts beat Tristan Mobbs 3-1
Graham Roberts lost to Daniel Roberts 0-3
Susan Clarke/Graham Roberts beat Tom Bradley/Tristan Mobbs 3-1

W.C.C. 'C' against Nomads 'B' result 6-4 entered on 03/12/2007

Reg Warnes beat Richard Miles 3-2
Reg Warnes beat Ian Stevens 3-2
Reg Warnes lost to Dave Harding 2-3
James Owen beat Richard Miles 3-1
James Owen beat Ian Stevens 3-0
James Owen lost to Dave Harding 1-3
Graham Roberts beat Richard Miles 3-2
Graham Roberts lost to Ian Stevens 2-3
Graham Roberts beat Dave Harding 3-2
Reg Warnes/James Owen lost to Ian Stevens/Dave Harding 1-3

St. Georges 'D' against Nomads 'C' result 6-4 entered on 16/12/2007

Martin Bennett beat Steve Kurle 3-1
Martin Bennett beat Robin Fox Strangways 3-0
Martin Bennett beat Pam Beedham 3-0
Luke Bennett lost to Steve Kurle 0-3
Luke Bennett lost to Robin Fox Strangways 0-3
Luke Bennett beat Pam Beedham 3-2
Tony Bennett beat Steve Kurle 3-1
Tony Bennett lost to Robin Fox Strangways 1-3
Tony Bennett beat Pam Beedham 3-1
Tony Bennett/Luke Bennett lost to Steve Kurle/Robin Fox Strangways 2-3

St. Georges 'D' against FISSC 'A' result 4-6 entered on 12/10/2007

Martin Bennett beat Gareth Conway 3-0
Martin Bennett beat John Hunt 3-1
Martin Bennett beat Brian Marston 3-1
Tony Bennett beat Gareth Conway 3-2
Tony Bennett lost to John Hunt 0-3
Tony Bennett lost to Brian Marston 1-3
Luke Bennett lost to Gareth Conway 1-3
Luke Bennett lost to John Hunt 0-3
Luke Bennett lost to Brian Marston 1-3
Martin Bennett/Tony Bennett lost to Gareth Conway/John Hunt 2-3

St. Georges 'D' against FISSC 'A' result 4-6 entered on 11/02/2008

Rob Bennett lost to Gareth Conway 0-3
Rob Bennett lost to George Mudie 0-3
Rob Bennett lost to Brian Marston 1-3
Martin Bennett beat Gareth Conway 3-1
Martin Bennett beat George Mudie 3-1
Martin Bennett beat Brian Marston 3-0
Tony Bennett lost to Gareth Conway 0-3
Tony Bennett lost to George Mudie 0-3
Tony Bennett lost to Brian Marston 1-3
Martin Bennett/Tony Bennett beat George Mudie/Gareth Conway 3-1

St. Georges 'D' against Rugby 'E' result 4-6 entered on 24/11/2007

Tony Bennett lost to Jack Koumi 1-3
Tony Bennett lost to Jesse Kendrick Hill 2-3
Tony Bennett beat Marion Dixon 3-1
Martin Bennett beat Jack Koumi 3-1
Martin Bennett beat Jesse Kendrick Hill 3-0
Martin Bennett beat Marion Dixon 3-0
Luke Bennett lost to Jack Koumi 0-3
Luke Bennett lost to Jesse Kendrick Hill 0-3
Luke Bennett lost to Marion Dixon 0-3
Martin Bennett/Luke Bennett lost to Jack Koumi/Jesse Kendrick Hill 1-3

St. Georges 'D' against W.C.C. 'C' result 3-7 entered on 05/04/2008

Martin Bennett beat Reg Warnes 3-0
Martin Bennett beat Graham Roberts 3-1
Martin Bennett lost to Doug Lowe 2-3
Tony Bennett lost to Reg Warnes 1-3
Tony Bennett lost to Graham Roberts 2-3
Tony Bennett lost to Doug Lowe 0-3
Luke Bennett lost to Reg Warnes 0-3
Luke Bennett lost to Graham Roberts 0-3
Luke Bennett lost to Doug Lowe 0-3
Rob Bennett/Martin Bennett beat Doug Lowe/Graham Roberts 3-1

St. Georges 'D' against W.C.C. 'C' result 1-9 entered on 18/11/2007

Luke Bennett lost to James Owen 0-3
Martin Bennett/Tony Bennett lost to Graham Roberts/Susan Clarke 2-3
Rob Bennett beat Reg Warnes 3-1
Rob Bennett lost to Susan Clarke 1-3
Rob Bennett lost to James Owen 1-3
Tony Bennett lost to Reg Warnes 0-3
Tony Bennett lost to Susan Clarke 1-3
Tony Bennett lost to James Owen 2-3
Luke Bennett lost to Reg Warnes 0-3
Luke Bennett lost to Susan Clarke 0-3

St. Georges 'D' against Rugby 'D' result 5-5 entered on 05/03/2008

Martin Bennett beat Tristan Mobbs 3-0
Martin Bennett beat Ben Meakin 3-1
Martin Bennett beat Mark Wilson 3-0
Rob Bennett lost to Tristan Mobbs 1-3
Rob Bennett lost to Ben Meakin 0-3
Rob Bennett beat Mark Wilson 3-0
Luke Bennett lost to Tristan Mobbs 0-3
Luke Bennett lost to Ben Meakin 0-3
Luke Bennett beat Mark Wilson 3-0
Martin Bennett/Luke Bennett lost to Tristan Mobbs/Ben Meakin 0-3

St. Georges 'D' against Rugby 'D' result 4-6 entered on 20/10/2007

Martin Bennett lost to Alex Phillips 0-3
Martin Bennett beat Tom Bradley 3-2
Martin Bennett beat Tristan Mobbs 3-0
Luke Bennett lost to Alex Phillips 0-3
Luke Bennett lost to Tom Bradley 1-3
Luke Bennett lost to Tristan Mobbs 0-3
Tony Bennett lost to Alex Phillips 0-3
Tony Bennett beat Tom Bradley 3-0
Tony Bennett beat Tristan Mobbs 3-0
Martin Bennett/Luke Bennett lost to Alex Phillips/Tristan Mobbs 0-3

St. Georges 'D' against Nomads 'B' result 3-7 entered on 13/01/2008

Martin Bennett beat Steve Poole 3-1
Martin Bennett beat Richard Smith 3-0
Martin Bennett beat Dave Harding 3-2
Tony Bennett lost to Steve Poole 1-3
Tony Bennett lost to Richard Smith 0-3
Tony Bennett lost to Dave Harding 1-3
Luke Bennett lost to Steve Poole 0-3
Luke Bennett lost to Richard Smith 0-3
Luke Bennett lost to Dave Harding 0-3
Rob Bennett/Martin Bennett lost to Steve Poole/Richard Smith 0-3

Rugby 'D' against Nomads 'C' result 9-1 entered on 12/10/2007

Steven Maddison beat Steve Kurle 3-2
Steven Maddison beat Robin Fox Strangways 3-1
Steven Maddison beat Pam Beedham 3-2
Alex Phillips beat Steve Kurle 3-0
Alex Phillips lost to Robin Fox Strangways 1-3
Alex Phillips beat Pam Beedham 3-0
Tristan Mobbs beat Steve Kurle 3-1
Tristan Mobbs beat Robin Fox Strangways 3-0
Tristan Mobbs beat Pam Beedham 3-1
Steven Maddison/Tristan Mobbs beat Steve Kurle/Robin Fox Strangways 3-0

Rugby 'D' against Nomads 'C' result 6-4 entered on 11/02/2008

Steven Maddison lost to Steve Kurle 0-3
Steven Maddison lost to Robin Fox Strangways 0-3
Steven Maddison lost to Christian McMorran 2-3
Tristan Mobbs beat Steve Kurle 3-1
Tristan Mobbs lost to Robin Fox Strangways 1-3
Tristan Mobbs beat Christian McMorran 3-0
Ben Meakin beat Steve Kurle 3-0
Ben Meakin beat Robin Fox Strangways 3-0
Ben Meakin beat Christian McMorran 3-0
Tristan Mobbs/Ben Meakin beat Robin Fox Strangways/Christian McMorran 3-0

Rugby 'D' against FISSC 'A' result 5-5 entered on 24/11/2007

Tristan Mobbs beat Gareth Conway 3-2
Tristan Mobbs beat Tony Scott 3-1
Tristan Mobbs lost to John Hunt 1-3
Ben Meakin lost to Gareth Conway 2-3
Ben Meakin beat Tony Scott 3-1
Ben Meakin beat John Hunt 3-2
Peter Moffatt lost to Gareth Conway 0-3
Peter Moffatt lost to Tony Scott 2-3
Peter Moffatt lost to John Hunt 1-3
Tristan Mobbs/Ben Meakin beat John Hunt/Tony Scott 3-0

Rugby 'D' against Rugby 'E' result 9-1 entered on 18/11/2007

Steven Maddison beat Jack Koumi 3-2
Steven Maddison beat Johanna Outhwaite 3-0
Steven Maddison beat Ryan Lines 3-1
Ben Meakin beat Jack Koumi 3-1
Ben Meakin beat Johanna Outhwaite 3-0
Ben Meakin beat Ryan Lines 3-0
Tristan Mobbs lost to Jack Koumi 1-3
Tristan Mobbs beat Johanna Outhwaite 3-0
Tristan Mobbs beat Ryan Lines 3-0
Ben Meakin/Steven Maddison beat Jack Koumi/Ryan Lines 3-1

Rugby 'D' against Rugby 'E' result 9-1 entered on 30/03/2008

Tom Bradley lost to Jesse Kendrick Hill 0-3
Tom Bradley beat Ryan Lines 3-2
Tom Bradley beat Grace Newman 3-2
Tristan Mobbs beat Jesse Kendrick Hill 3-2
Tristan Mobbs beat Ryan Lines 3-0
Tristan Mobbs beat Grace Newman 3-0
David Willett beat Jesse Kendrick Hill 3-1
David Willett beat Ryan Lines 3-0
David Willett beat Grace Newman 3-0
Tom Bradley/Tristan Mobbs beat Jesse Kendrick Hill/Grace Newman 3-0

Rugby 'D' against W.C.C. 'C' result 7-3 entered on 28/01/2008

Ben Meakin beat Reg Warnes 3-0
Ben Meakin beat Susan Clarke 3-0
Ben Meakin beat Graham Roberts 3-1
Tristan Mobbs beat Reg Warnes 3-0
Tristan Mobbs beat Susan Clarke 3-0
Tristan Mobbs beat Graham Roberts 3-2
Daniel Roberts lost to Reg Warnes 2-3
Daniel Roberts lost to Susan Clarke 2-3
Daniel Roberts lost to Graham Roberts 1-3
Tristan Mobbs/Daniel Roberts beat Reg Warnes/Graham Roberts 3-1

Rugby 'D' against St. Georges 'D' result 3-7 entered on 16/03/2008

Tristan Mobbs beat Tony Bennett 3-0
Tristan Mobbs beat Luke Bennett 3-0
Tristan Mobbs lost to Martin Bennett 0-3
Alex Armitage lost to Tony Bennett 0-3
Alex Armitage lost to Luke Bennett 1-3
Alex Armitage lost to Martin Bennett 0-3
Dave Scarsbrook lost to Tony Bennett 0-3
Dave Scarsbrook lost to Luke Bennett 2-3
Dave Scarsbrook lost to Martin Bennett 0-3
Tristan Mobbs/Alex Armitage beat Tony Bennett/Luke Bennett 3-1

Rugby 'D' against Nomads 'B' result 2-8 entered on 08/12/2007

Tom Bradley lost to Ian Stevens 2-3
Tom Bradley lost to Steve Poole 1-3
Tom Bradley lost to Dave Harding 2-3
Daniel Fellowes lost to Ian Stevens 2-3
Daniel Fellowes beat Steve Poole 3-0
Daniel Fellowes beat Dave Harding 3-2
Alex Armitage lost to Ian Stevens 0-3
Alex Armitage lost to Steve Poole 0-3
Alex Armitage lost to Dave Harding 1-3
Tom Bradley/Daniel Fellowes lost to Ian Stevens/Dave Harding 0-3

Nomads 'B' against Nomads 'C' result 8-2 entered on 24/11/2007

Ian Stevens beat Robin Fox Strangways 3-0
Ian Stevens beat John Johnson 3-1
Ian Stevens beat Pam Beedham 3-0
Richard Smith beat Robin Fox Strangways 3-0
Richard Smith beat John Johnson 3-0
Richard Smith beat Pam Beedham 3-0
Richard Miles lost to Robin Fox Strangways 0-3
Richard Miles beat John Johnson 3-1
Richard Miles lost to Pam Beedham 2-3
Ian Stevens/Richard Smith beat Robin Fox Strangways/John Johnson 3-0

Nomads 'B' against FISSC 'A' result 7-3 entered on 21/01/2008

Ian Stevens beat Gareth Conway 3-2
Ian Stevens lost to Tony Scott 0-3
Ian Stevens lost to Brian Marston 0-3
Steve Poole lost to Gareth Conway 2-3
Steve Poole beat Tony Scott 3-0
Steve Poole beat Brian Marston 3-1
Dave Harding beat Gareth Conway 3-0
Dave Harding beat Tony Scott 3-0
Dave Harding beat Brian Marston 3-1
Ian Stevens/Dave Harding beat Gareth Conway/Tony Scott 3-2

Nomads 'B' against Rugby 'E' result 8-2 entered on 17/12/2007

Richard Smith beat Jesse Kendrick Hill 3-1
Richard Smith beat Jack Koumi 3-1
Richard Smith beat Marion Dixon 3-0
Steve Poole beat Jesse Kendrick Hill 3-2
Steve Poole lost to Jack Koumi 1-3
Steve Poole beat Marion Dixon 3-0
Richard Miles beat Jesse Kendrick Hill 3-1
Richard Miles lost to Jack Koumi 2-3
Richard Miles beat Marion Dixon 3-0
Steve Poole/Richard Smith beat Jesse Kendrick Hill/Jack Koumi 3-0

Nomads 'B' against W.C.C. 'C' result 8-2 entered on 12/10/2007

Steve Poole beat Reg Warnes 3-0
Steve Poole lost to James Owen 0-3
Steve Poole beat Graham Roberts 3-1
Ian Stevens beat Reg Warnes 3-0
Ian Stevens beat James Owen 3-2
Ian Stevens beat Graham Roberts 3-0
Dave Harding beat Reg Warnes 3-1
Dave Harding beat James Owen 3-1
Dave Harding beat Graham Roberts 3-1
Steve Poole/Ian Stevens lost to Reg Warnes/James Owen 0-3

Nomads 'B' against W.C.C. 'C' result 2-8 entered on 17/02/2008

Steve Poole beat Reg Warnes 3-0
Steve Poole lost to James Owen 2-3
Steve Poole lost to Graham Roberts 1-3
Dave Harding lost to Reg Warnes 0-3
Dave Harding lost to James Owen 2-3
Dave Harding lost to Graham Roberts 1-3
Richard Miles beat Reg Warnes 3-0
Richard Miles lost to James Owen 1-3
Richard Miles lost to Graham Roberts 1-3
Steve Poole/Dave Harding lost to James Owen/Graham Roberts 1-3

Nomads 'B' against St. Georges 'D' result 7-3 entered on 03/11/2007

Ian Stevens lost to Martin Bennett 0-3
Ian Stevens beat Rob Bennett 3-2
Ian Stevens beat Luke Bennett 3-0
Steve Poole lost to Martin Bennett 1-3
Steve Poole beat Rob Bennett 3-1
Steve Poole beat Luke Bennett 3-0
Dave Harding beat Martin Bennett 3-0
Dave Harding beat Rob Bennett 3-0
Dave Harding beat Luke Bennett 3-0
Steve Poole/Dave Harding lost to Martin Bennett/Tony Bennett 1-3

Nomads 'B' against St. Georges 'D' result 7-3 entered on 10/03/2008

Richard Smith beat Tony Bennett 3-0
Richard Smith beat Martin Bennett 3-2
Richard Smith beat Luke Bennett 3-0
Steve Poole lost to Tony Bennett 2-3
Steve Poole lost to Martin Bennett 0-3
Steve Poole beat Luke Bennett 3-0
Dave Harding beat Tony Bennett 3-0
Dave Harding lost to Martin Bennett 0-3
Dave Harding beat Luke Bennett 3-0
Richard Smith/Steve Poole beat Tony Bennett/Luke Bennett 3-1

Nomads 'B' against Rugby 'D' result 5-5 entered on 13/03/2008

Ian Stevens beat Tom Bradley 3-2
Ian Stevens lost to Tristan Mobbs 2-3
Ian Stevens lost to Alex Phillips 1-3
Steve Poole beat Tom Bradley 3-1
Steve Poole beat Tristan Mobbs 3-1
Steve Poole lost to Alex Phillips 0-3
Dave Harding beat Tom Bradley 3-1
Dave Harding lost to Tristan Mobbs 2-3
Dave Harding lost to Alex Phillips 0-3
Ian Stevens/Dave Harding beat Tom Bradley/Tristan Mobbs 3-0

Nomads 'B' against Rugby 'D' result 6-4 entered on 01/05/2008

Richard Smith beat Tristan Mobbs 3-0
Richard Smith lost to Ben Meakin 0-3
Richard Smith beat Daniel Roberts 3-0
Ian Stevens beat Tristan Mobbs 3-1
Ian Stevens lost to Ben Meakin 2-3
Ian Stevens beat Daniel Roberts 3-0
Dave Harding lost to Tristan Mobbs 2-3
Dave Harding beat Ben Meakin 3-1
Dave Harding lost to Daniel Roberts 0-3
Richard Smith/Steve Poole beat Tristan Mobbs/Ben Meakin 3-1

Back to Division Table