Make your own free website on Tripod.com
 League Status
 Home
 Overview
 Contacts
 How to Join
League Info.
 League Status
 Player Ratings
 Competitions
 Tournaments
 Entry Forms
 Coaching
 News
 Press Reports
 Diary
 Links
 Archive

Mail the Association


Match Results

Matches Report Division 2




Rugby 'B' against R.N.A. 'B' result 7-3 entered on 03/12/2006

Peter Morris beat Steve Poole 3-2
Peter Morris beat Richard Smith 3-1
Peter Morris beat Ian Stevens 3-0
Alan Chan beat Steve Poole 3-0
Alan Chan lost to Richard Smith 0-3
Alan Chan lost to Ian Stevens 2-3
Alum Durrani beat Steve Poole 3-0
Alum Durrani beat Richard Smith 3-2
Alum Durrani lost to Ian Stevens 1-3
Peter Morris/Alum Durrani beat Richard Smith/Ian Stevens 3-1

Rugby 'B' against Free Church 'B' result 3-7 entered on 11/11/2006

Peter Morris beat Tom Brocklehurst 3-0
Peter Morris beat Chris Mulligan 3-0
Peter Morris beat James Hodges 3-0
Alan Chan lost to Tom Brocklehurst 0-3
Alan Chan lost to Chris Mulligan 2-3
Alan Chan lost to James Hodges 1-3
Alum Durrani lost to Tom Brocklehurst 0-3
Alum Durrani lost to Chris Mulligan 2-3
Alum Durrani lost to James Hodges 2-3
Peter Morris/Alum Durrani lost to Tom Brocklehurst/Chris Mulligan 0-3

Rugby 'B' against AP Sports 'A' result 6-4 entered on 05/10/2006

Peter Morris beat Andrew Meredith 3-1
Peter Morris beat Samantha Apostol 3-1
Peter Morris beat Terry Smith 3-1
Alan Chan lost to Andrew Meredith 1-3
Alan Chan beat Samantha Apostol 3-2
Alan Chan lost to Terry Smith 1-3
Alum Durrani lost to Andrew Meredith 2-3
Alum Durrani lost to Samantha Apostol 1-3
Alum Durrani beat Terry Smith 3-2
Peter Morris/Alum Durrani beat Andrew Meredith/Samantha Apostol 3-2

Free Church 'C' against R.N.A. 'A' result 3-7 entered on 09/12/2006

John Taylor lost to Tony Thomas 1-3
John Taylor lost to Andy Davies 0-3
John Taylor lost to Darryl Burgess 2-3
Cherrylyn Matthews beat Tony Thomas 3-1
Cherrylyn Matthews lost to Andy Davies 0-3
Cherrylyn Matthews beat Darryl Burgess 3-1
Les Hoggins lost to Tony Thomas 0-3
Les Hoggins beat Andy Davies 3-2
Les Hoggins lost to Darryl Burgess 2-3
Cherrylyn Matthews/Les Hoggins lost to Andy Davies/Tony Thomas 0-3

Free Church 'C' against Rugby 'A' result 2-8 entered on 11/11/2006

Stuart Mills lost to Ian Randle 0-3
Stuart Mills beat Jack Randle 3-1
Stuart Mills lost to Len Coonan 0-3
Cherrylyn Matthews lost to Ian Randle 0-3
Cherrylyn Matthews lost to Jack Randle 2-3
Cherrylyn Matthews lost to Len Coonan 1-3
Les Hoggins lost to Ian Randle 0-3
Les Hoggins beat Jack Randle 3-1
Les Hoggins lost to Len Coonan 0-3
Stuart Mills/Les Hoggins lost to Ian Randle/Jack Randle 2-3

Free Church 'C' against R.N.A. 'C' result 9-1 entered on 19/10/2006

Stuart Mills beat Steve Kurle 3-0
Stuart Mills beat Pam Beedham 3-0
Stuart Mills beat Robin Fox Strangways 3-0
Les Hoggins beat Steve Kurle 3-2
Les Hoggins beat Pam Beedham 3-0
Les Hoggins lost to Robin Fox Strangways 0-3
Cherrylyn Matthews beat Steve Kurle 3-1
Cherrylyn Matthews beat Pam Beedham 3-0
Cherrylyn Matthews beat Robin Fox Strangways 3-1
Les Hoggins/Cherrylyn Matthews beat Pam Beedham/Robin Fox Strangways 3-0

Free Church 'C' against Copsewood (Coventry) result 2-8 entered on 05/10/2006

Stuart Mills lost to Gordon Tucker 1-3
Stuart Mills lost to Steve Smith 0-3
Stuart Mills beat Roy Joiner 3-1
Les Hoggins lost to Gordon Tucker 0-3
Les Hoggins lost to Steve Smith 0-3
Les Hoggins lost to Roy Joiner 0-3
Cherrylyn Matthews lost to Gordon Tucker 1-3
Cherrylyn Matthews beat Steve Smith 3-1
Cherrylyn Matthews lost to Roy Joiner 2-3
Stuart Mills/Les Hoggins lost to Steve Smith/Gordon Tucker 1-3

Free Church 'C' against AP Sports 'A' result 3-7 entered on 17/12/2006

John Taylor lost to Andrew Meredith 1-3
John Taylor lost to Samantha Apostol 2-3
John Taylor lost to Edward Freeman 0-3
Cherrylyn Matthews lost to Andrew Meredith 1-3
Cherrylyn Matthews beat Samantha Apostol 3-0
Cherrylyn Matthews beat Edward Freeman 3-1
Les Hoggins lost to Andrew Meredith 1-3
Les Hoggins lost to Samantha Apostol 1-3
Les Hoggins beat Edward Freeman 3-2
Cherrylyn Matthews/Les Hoggins lost to Samantha Apostol/Andrew Meredith 0-3

R.N.A. 'A' against Rugby 'B' result 1-9 entered on 09/12/2006

Andy Davies lost to Peter Morris 0-3
Andy Davies beat Alum Durrani 3-0
Andy Davies lost to Alan Chan 1-3
Tony Thomas lost to Peter Morris 0-3
Tony Thomas lost to Alum Durrani 2-3
Tony Thomas lost to Alan Chan 2-3
Kay Nason lost to Peter Morris 1-3
Kay Nason lost to Alum Durrani 1-3
Kay Nason lost to Alan Chan 0-3
Andy Davies/Tony Thomas lost to Alum Durrani/Peter Morris 0-3

R.N.A. 'A' against BGN B result 4-6 entered on 11/11/2006

Tony Thomas beat Steve Proctor 3-2
Tony Thomas beat Jonathan Wright 3-2
Tony Thomas lost to Andrew Davies 0-3
Andy Davies lost to Steve Proctor 0-3
Andy Davies beat Jonathan Wright 3-1
Andy Davies lost to Andrew Davies 1-3
Darryl Burgess lost to Steve Proctor 2-3
Darryl Burgess beat Jonathan Wright 3-1
Darryl Burgess lost to Andrew Davies 0-3
Tony Thomas/Andy Davies lost to Steve Proctor/Andrew Davies 2-3

R.N.A. 'A' against Free Church 'B' result 3-7 entered on 19/10/2006

Andy Davies lost to Tom Brocklehurst 0-3
Dorothy Macfarlane lost to Chris Mulligan 0-3
Dorothy Macfarlane beat James Hodges 3-1
Dorothy Macfarlane lost to Tom Brocklehurst 0-3
Darryl Burgess lost to Chris Mulligan 1-3
Darryl Burgess lost to James Hodges 1-3
Darryl Burgess lost to Tom Brocklehurst 0-3
Dorothy Macfarlane/Andy Davies lost to Tom Brocklehurst/Chris Mulligan 2-3
Andy Davies beat Chris Mulligan 3-1
Andy Davies beat James Hodges 3-0

R.N.A. 'A' against Whitnash result 4-6 entered on 05/10/2006

Tony Thomas lost to Dennis Woodhead 1-3
Tony Thomas lost to Paul Ryman 0-3
Tony Thomas beat Suzi Lingard 3-0
Dorothy Macfarlane lost to Dennis Woodhead 2-3
Dorothy Macfarlane lost to Paul Ryman 1-3
Dorothy Macfarlane beat Suzi Lingard 3-1
Darryl Burgess lost to Dennis Woodhead 1-3
Darryl Burgess lost to Paul Ryman 0-3
Darryl Burgess beat Suzi Lingard 3-1
Tony Thomas/Dorothy Macfarlane beat Dennis Woodhead/Paul Ryman 3-0

R.N.A. 'B' against Flavels 'B' result 3-7 entered on 05/11/2006

Richard Smith lost to John Earles 1-3
Richard Smith beat Roger Potts 3-2
Richard Smith beat Mick Bennett 3-0
Steve Poole lost to John Earles 0-3
Steve Poole lost to Roger Potts 2-3
Steve Poole beat Mick Bennett 3-0
Dave Harding lost to John Earles 1-3
Dave Harding lost to Roger Potts 2-3
Dave Harding lost to Mick Bennett 2-3
Ian Stevens/Dave Harding lost to Roger Potts/Mick Bennett 0-3

R.N.A. 'B' against Rugby 'A' result 3-7 entered on 15/10/2006

Richard Smith lost to Ian Randle 0-3
Richard Smith w/o
Richard Smith lost to Jack Randle 1-3
Steve Poole lost to Ian Randle 0-3
Steve Poole w/o
Steve Poole lost to Jack Randle 1-3
Ian Stevens lost to Ian Randle 0-3
Ian Stevens w/o
Ian Stevens lost to Jack Randle 2-3
Richard Smith/Ian Stevens lost to Ian Randle/Jack Randle 0-3

R.N.A. 'B' against R.N.A. 'C' result 4-6 entered on 05/10/2006

Steve Poole lost to Albert McKay 0-3
Steve Poole beat Steve Kurle 3-0
Steve Poole beat Pam Beedham 3-0
Ian Stevens lost to Albert McKay 1-3
Ian Stevens beat Steve Kurle 3-0
Ian Stevens lost to Pam Beedham 2-3
Dave Harding lost to Albert McKay 0-3
Dave Harding lost to Steve Kurle 0-3
Dave Harding beat Pam Beedham 3-0
Steve Poole/Dave Harding lost to Albert McKay/Pam Beedham 2-3

R.N.A. 'B' against Copsewood (Coventry) result 5-5 entered on 09/12/2006

Ian Stevens beat Claire Cram 3-0
Ian Stevens lost to Richard Jardim 1-3
Ian Stevens lost to Roy Joiner 2-3
Dave Harding beat Claire Cram 3-0
Dave Harding beat Richard Jardim 3-0
Dave Harding lost to Roy Joiner 2-3
Richard Miles beat Claire Cram 3-0
Richard Miles lost to Richard Jardim 1-3
Richard Miles lost to Roy Joiner 0-3
Ian Stevens/Dave Harding beat Claire Cram/Roy Joiner 3-0

R.N.A. 'B' against AP Sports 'A' result 3-7 entered on 09/12/2006

Dave Harding lost to Andrew Meredith 0-3
Dave Harding lost to Edward Freeman 0-3
Dave Harding lost to Terry Smith 0-3
Richard Miles lost to Andrew Meredith 1-3
Richard Miles lost to Edward Freeman 1-3
Richard Miles beat Terry Smith 3-2
Ian Stevens beat Andrew Meredith 3-2
Ian Stevens beat Edward Freeman 3-1
Ian Stevens lost to Terry Smith 1-3
Dave Harding/Ian Stevens lost to Andrew Meredith/Terry Smith 1-3

Flavels 'B' against R.N.A. 'A' result 7-3 entered on 05/11/2006

Roger Potts lost to Tony Thomas 0-3
Roger Potts beat Kay Nason 3-0
Roger Potts lost to Dorothy Macfarlane 1-3
Trevor Bradley beat Tony Thomas 3-2
Trevor Bradley beat Kay Nason 3-0
Trevor Bradley beat Dorothy Macfarlane 3-1
John Earles lost to Tony Thomas 0-3
John Earles beat Kay Nason 3-0
John Earles beat Dorothy Macfarlane 3-0
Roger Potts/Trevor Bradley beat Tony Thomas/Dorothy Macfarlane 3-2

Flavels 'B' against BGN B result 6-4 entered on 15/10/2006

John Earles lost to Jonathan Wright 2-3
John Earles beat Malcolm Macfarlane 3-0
John Earles lost to Steve Proctor 2-3
Roger Potts lost to Jonathan Wright 0-3
Roger Potts beat Malcolm Macfarlane 3-1
Roger Potts beat Steve Proctor 3-2
Trevor Bradley beat Jonathan Wright 3-0
Trevor Bradley beat Malcolm Macfarlane 3-0
Trevor Bradley lost to Steve Proctor 1-3
Roger Potts/Trevor Bradley beat Jonathan Wright/Steve Proctor 3-1

Flavels 'B' against Free Church 'B' result 5-5 entered on 05/10/2006

Trevor Bradley beat Ian Rourke 3-0
Trevor Bradley lost to Tom Brocklehurst 1-3
Trevor Bradley beat Chris Mulligan 3-0
Mick Bennett beat Ian Rourke 3-1
Mick Bennett beat Tom Brocklehurst 3-2
Mick Bennett lost to Chris Mulligan 0-3
Roger Potts beat Ian Rourke 3-0
Roger Potts lost to Tom Brocklehurst 0-3
Roger Potts lost to Chris Mulligan 0-3
Trevor Bradley/Mick Bennett lost to Tom Brocklehurst/Chris Mulligan 0-3

Flavels 'B' against Whitnash result 4-6 entered on 09/12/2006

Mick Bennett beat Paul Ryman 3-2
Mick Bennett beat Dennis Woodhead 3-1
Mick Bennett lost to Ian Perry 2-3
Roger Potts lost to Paul Ryman 1-3
Roger Potts beat Dennis Woodhead 3-0
Roger Potts lost to Ian Perry 0-3
Trevor Bradley lost to Paul Ryman 1-3
Trevor Bradley beat Dennis Woodhead 3-0
Trevor Bradley lost to Ian Perry 1-3
Trevor Bradley/Mick Bennett lost to Dennis Woodhead/Paul Ryman 1-3

Flavels 'B' against AP Sports 'A' result 4-6 entered on 28/10/2006

Roger Potts beat Andrew Meredith 3-2
Roger Potts lost to Samantha Apostol 2-3
Roger Potts beat Terry Smith 3-1
John Earles beat Andrew Meredith 3-1
John Earles lost to Samantha Apostol 1-3
John Earles lost to Terry Smith 1-3
Mick Bennett lost to Andrew Meredith 2-3
Mick Bennett beat Samantha Apostol 3-2
Mick Bennett lost to Terry Smith 2-3
Roger Potts/Mick Bennett lost to Andrew Meredith/Samantha Apostol 1-3

BGN B against Free Church 'C' result 7-3 entered on 11/11/2006

Dong Wei beat Peter Rourke 3-0
Dong Wei lost to Stuart Mills 1-3
Dong Wei beat Les Hoggins 3-0
Jonathan Wright beat Peter Rourke 3-2
Jonathan Wright lost to Stuart Mills 0-3
Jonathan Wright beat Les Hoggins 3-2
Steve Proctor beat Peter Rourke 3-2
Steve Proctor lost to Stuart Mills 0-3
Steve Proctor beat Les Hoggins 3-0
Dong Wei/Steve Proctor beat Les Hoggins/Stuart Mills 3-0

BGN B against R.N.A. 'B' result 9-1 entered on 21/10/2006

Dong Wei beat Ian Stevens 3-0
Dong Wei beat Steve Poole 3-0
Dong Wei w/o
Steve Proctor lost to Ian Stevens 1-3
Steve Proctor beat Steve Poole 3-1
Steve Proctor w/o
Jonathan Wright beat Ian Stevens 3-1
Jonathan Wright beat Steve Poole 3-2
Jonathan Wright w/o
Dong Wei/Steve Proctor beat Ian Stevens/Steve Poole 3-2

BGN B against Rugby 'A' result 4-6 entered on 05/10/2006

Malcolm Macfarlane lost to Ian Randle 0-3
Malcolm Macfarlane lost to Len Coonan 0-3
Malcolm Macfarlane beat Jack Randle 3-1
Dong Wei lost to Ian Randle 0-3
Dong Wei beat Len Coonan 3-2
Dong Wei beat Jack Randle 3-1
Steve Proctor lost to Ian Randle 0-3
Steve Proctor lost to Len Coonan 0-3
Steve Proctor beat Jack Randle 3-2
Malcolm Macfarlane/Dong Wei lost to Ian Randle/Jack Randle 0-3

BGN B against R.N.A. 'C' result 7-3 entered on 09/12/2006

Steve Proctor lost to Robin Fox Strangways 1-3
Steve Proctor beat Steve Kurle 3-2
Steve Proctor beat Pam Beedham 3-0
Malcolm Macfarlane beat Robin Fox Strangways 3-1
Malcolm Macfarlane beat Steve Kurle 3-0
Malcolm Macfarlane beat Pam Beedham 3-0
Ian Maybury lost to Robin Fox Strangways 0-3
Ian Maybury beat Steve Kurle 3-2
Ian Maybury lost to Pam Beedham 2-3
Steve Proctor/Malcolm Macfarlane beat Robin Fox Strangways/John Johnson 3-0

Rugby 'A' against Rugby 'B' result 5-5 entered on 11/11/2006

Ian Randle beat Peter Morris 3-0
Ian Randle beat Alan Chan 3-0
Ian Randle beat Alum Durrani 3-0
Thomas Jacko lost to Peter Morris 2-3
Thomas Jacko beat Alan Chan 3-0
Thomas Jacko beat Alum Durrani 3-0
Jack Randle lost to Peter Morris 2-3
Jack Randle lost to Alan Chan 2-3
Jack Randle lost to Alum Durrani 2-3
Ian Randle/Thomas Jacko lost to Peter Morris/Alum Durrani 2-3

Rugby 'A' against R.N.A. 'A' result 6-4 entered on 21/10/2006

Ian Randle beat Tony Thomas 3-0
Ian Randle beat Andy Davies 3-0
Ian Randle beat Kim Wong 3-0
Jack Randle lost to Tony Thomas 0-3
Jack Randle lost to Andy Davies 1-3
Jack Randle lost to Kim Wong 2-3
Don Pritchard beat Tony Thomas 3-2
Don Pritchard lost to Andy Davies 2-3
Don Pritchard beat Kim Wong 3-2
Ian Randle/Jack Randle beat Tony Thomas/Andy Davies 3-0

Free Church 'B' against Free Church 'C' result 7-3 entered on 19/10/2006

Chris Mulligan beat Cherrylyn Matthews 3-0
Chris Mulligan beat Les Hoggins 3-1
Chris Mulligan beat Stuart Mills 3-0
Ian Rourke lost to Cherrylyn Matthews 0-3
Ian Rourke lost to Les Hoggins 0-3
Ian Rourke lost to Stuart Mills 0-3
Tom Brocklehurst beat Cherrylyn Matthews 3-0
Tom Brocklehurst beat Les Hoggins 3-0
Tom Brocklehurst beat Stuart Mills 3-0
Chris Mulligan/Tom Brocklehurst beat Les Hoggins/Stuart Mills 3-1

Free Church 'B' against R.N.A. 'B' result 8-2 entered on 05/10/2006

Chris Mulligan beat Steve Poole 3-0
Chris Mulligan beat Richard Miles 3-1
Chris Mulligan w/o
Ian Rourke lost to Steve Poole 0-3
Ian Rourke lost to Richard Miles 1-3
Ian Rourke w/o
James Hodges beat Steve Poole 3-0
James Hodges beat Richard Miles 3-1
James Hodges w/o
Tom Brocklehurst/Chris Mulligan beat / 3-0

Free Church 'B' against BGN B result 7-3 entered on 17/12/2006

Chris Mulligan beat Malcolm Macfarlane 3-2
Chris Mulligan beat Steve Proctor 3-2
Chris Mulligan beat Dave Smye 3-1
James Hodges lost to Malcolm Macfarlane 1-3
James Hodges lost to Steve Proctor 0-3
James Hodges lost to Dave Smye 1-3
Tom Brocklehurst beat Malcolm Macfarlane 3-0
Tom Brocklehurst beat Steve Proctor 3-1
Tom Brocklehurst beat Dave Smye 3-0
Tom Brocklehurst/Chris Mulligan beat Steve Proctor/Dave Smye 3-0

Free Church 'B' against R.N.A. 'C' result 7-3 entered on 26/11/2006

Ian Rourke lost to Steve Kurle 0-3
Ian Rourke lost to Robin Fox Strangways 0-3
Ian Rourke lost to Pam Beedham 1-3
Chris Mulligan beat Steve Kurle 3-0
Chris Mulligan beat Robin Fox Strangways 3-0
Chris Mulligan beat Pam Beedham 3-0
Tom Brocklehurst beat Steve Kurle 3-0
Tom Brocklehurst beat Robin Fox Strangways 3-0
Tom Brocklehurst beat Pam Beedham 3-0
Tom Brocklehurst/Chris Mulligan beat John Johnson/Steve Kurle 3-1

Free Church 'B' against Copsewood (Coventry) result 6-4 entered on 11/11/2006

Chris Mulligan lost to Gordon Tucker 1-3
Chris Mulligan beat Steve Smith 3-1
Chris Mulligan beat Roy Joiner 3-1
Ian Rourke lost to Gordon Tucker 0-3
Ian Rourke lost to Steve Smith 0-3
Ian Rourke lost to Roy Joiner 0-3
Tom Brocklehurst beat Gordon Tucker 3-1
Tom Brocklehurst beat Steve Smith 3-2
Tom Brocklehurst beat Roy Joiner 3-2
Chris Mulligan/Tom Brocklehurst beat Gordon Tucker/Steve Smith 3-1

R.N.A. 'C' against Rugby 'B' result 0-10 entered on 22/10/2006

Steve Kurle lost to Alum Durrani 0-3
Robin Fox Strangways lost to Peter Morris 0-3
Robin Fox Strangways lost to Alan Chan 1-3
Robin Fox Strangways lost to Alum Durrani 2-3
Pam Beedham lost to Peter Morris 0-3
Pam Beedham lost to Alan Chan 0-3
Pam Beedham lost to Alum Durrani 0-3
Robin Fox Strangways/Steve Kurle lost to Alum Durrani/Alan Chan 0-3
Steve Kurle lost to Peter Morris 1-3
Steve Kurle lost to Alan Chan 0-3

R.N.A. 'C' against R.N.A. 'A' result 1-9 entered on 07/10/2006

Steve Kurle lost to Andy Davies 0-3
Steve Kurle beat Kim Wong 3-1
Steve Kurle lost to Tony Thomas 0-3
Robin Fox Strangways lost to Andy Davies 0-3
Robin Fox Strangways lost to Kim Wong 2-3
Robin Fox Strangways lost to Tony Thomas 0-3
Pam Beedham lost to Andy Davies 1-3
Pam Beedham lost to Kim Wong 0-3
Pam Beedham lost to Tony Thomas 0-3
Robin Fox Strangways/Steve Kurle lost to Dorothy Macfarlane/Andy Davies 0-3

R.N.A. 'C' against Whitnash result 3-7 entered on 18/11/2006

Robin Fox Strangways beat Suzi Lingard 3-2
Robin Fox Strangways lost to Dennis Woodhead 1-3
Robin Fox Strangways lost to Ken Southwell 0-3
Steve Kurle beat Suzi Lingard 3-0
Steve Kurle lost to Dennis Woodhead 0-3
Steve Kurle lost to Ken Southwell 2-3
Pam Beedham lost to Suzi Lingard 1-3
Pam Beedham lost to Dennis Woodhead 0-3
Pam Beedham lost to Ken Southwell 1-3
Robin Fox Strangways/Steve Kurle beat Dennis Woodhead/Suzi Lingard 3-2

Whitnash against Free Church 'C' result 4-6 entered on 15/10/2006

Ian Perry lost to Cherrylyn Matthews 2-3
Ian Perry lost to Stuart Mills 2-3
Ian Perry beat Les Hoggins 3-1
Ken Southwell beat Cherrylyn Matthews 3-0
Ken Southwell beat Stuart Mills 3-1
Ken Southwell lost to Les Hoggins 2-3
Suzi Lingard lost to Cherrylyn Matthews 0-3
Suzi Lingard lost to Stuart Mills 0-3
Suzi Lingard lost to Les Hoggins 0-3
Ian Perry/Ken Southwell beat Stuart Mills/Les Hoggins 3-1

Whitnash against BGN B result 3-7 entered on 03/12/2006

Paul Ryman lost to Malcolm Macfarlane 1-3
Paul Ryman lost to Steve Proctor 0-3
Paul Ryman beat John Ludford 3-2
Ian Perry lost to Malcolm Macfarlane 0-3
Ian Perry beat Steve Proctor 3-1
Ian Perry beat John Ludford 3-0
Ken Southwell lost to Malcolm Macfarlane 1-3
Ken Southwell lost to Steve Proctor 2-3
Ken Southwell lost to John Ludford 2-3
Paul Ryman/Ian Perry lost to Malcolm Macfarlane/Steve Proctor 2-3

Whitnash against Free Church 'B' result 3-7 entered on 20/11/2006

Ken Southwell lost to Chris Mulligan 1-3
Ken Southwell beat James Hodges 3-1
Ken Southwell lost to Tom Brocklehurst 2-3
Ian Perry beat Chris Mulligan 3-1
Ian Perry beat James Hodges 3-0
Ian Perry lost to Tom Brocklehurst 1-3
Paul Ryman lost to Chris Mulligan 1-3
Paul Ryman lost to James Hodges 0-3
Paul Ryman lost to Tom Brocklehurst 0-3
Ian Perry/Ken Southwell lost to Tom Brocklehurst/Chris Mulligan 2-3

Whitnash against Copsewood (Coventry) result 7-3 entered on 28/10/2006

Dennis Woodhead lost to Gordon Tucker 1-3
Dennis Woodhead beat Steve Smith 3-1
Dennis Woodhead lost to Roy Joiner 2-3
Paul Ryman lost to Gordon Tucker 1-3
Paul Ryman beat Steve Smith 3-2
Paul Ryman beat Roy Joiner 3-1
Ken Southwell beat Gordon Tucker 3-1
Ken Southwell beat Steve Smith 3-0
Ken Southwell beat Roy Joiner 3-1
Paul Ryman/Ken Southwell beat Roy Joiner/Gordon Tucker 3-1

Copsewood (Coventry) against Rugby 'B' result 4-6 entered on 05/10/2006

Gordon Tucker lost to Peter Morris 2-3
Gordon Tucker beat Alan Chan 3-2
Gordon Tucker beat Alum Durrani 3-2
Steve Smith lost to Peter Morris 1-3
Steve Smith beat Alan Chan 3-2
Steve Smith beat Alum Durrani 3-1
Roy Joiner lost to Peter Morris 1-3
Roy Joiner lost to Alan Chan 2-3
Roy Joiner lost to Alum Durrani 1-3
Gordon Tucker/Steve Smith lost to Peter Morris/Alum Durrani 0-3

Copsewood (Coventry) against R.N.A. 'A' result 7-3 entered on 17/12/2006

Richard Jardim beat Tony Thomas 3-1
Richard Jardim beat Andy Davies 3-0
Richard Jardim beat Darryl Burgess 3-0
Steve Smith lost to Tony Thomas 0-3
Steve Smith beat Andy Davies 3-1
Steve Smith beat Darryl Burgess 3-1
Roy Joiner beat Tony Thomas 3-1
Roy Joiner lost to Andy Davies 2-3
Roy Joiner lost to Darryl Burgess 0-3
Richard Jardim/Steve Smith beat Tony Thomas/Andy Davies 3-2

Copsewood (Coventry) against Rugby 'A' result 4-6 entered on 18/11/2006

Gordon Tucker lost to Ian Randle 0-3
Gordon Tucker beat Jack Randle 3-0
Gordon Tucker beat Matthew Outhwaite 3-1
Steve Smith lost to Ian Randle 0-3
Steve Smith lost to Jack Randle 1-3
Steve Smith beat Matthew Outhwaite 3-1
Roy Joiner lost to Ian Randle 0-3
Roy Joiner lost to Jack Randle 1-3
Roy Joiner beat Matthew Outhwaite 3-2
Gordon Tucker/Steve Smith lost to Ian Randle/Jack Randle 0-3

Copsewood (Coventry) against R.N.A. 'C' result 9-1 entered on 05/11/2006

Gordon Tucker beat Robin Fox Strangways 3-0
Gordon Tucker beat Steve Kurle 3-0
Gordon Tucker beat Pam Beedham 3-0
Steve Smith beat Robin Fox Strangways 3-0
Steve Smith beat Steve Kurle 3-0
Steve Smith beat Pam Beedham 3-0
Roy Joiner lost to Robin Fox Strangways 2-3
Roy Joiner beat Steve Kurle 3-1
Roy Joiner beat Pam Beedham 3-1
Gordon Tucker/Steve Smith beat Robin Fox Strangways/Steve Kurle 3-1

AP Sports 'A' against BGN B result 2-8 entered on 05/10/2006

Andrew Meredith lost to Malcolm Macfarlane 0-3
Andrew Meredith lost to Steve Proctor 0-3
Andrew Meredith lost to Dong Wei 0-3
Samantha Apostol beat Malcolm Macfarlane 3-0
Samantha Apostol beat Steve Proctor 3-1
Samantha Apostol lost to Dong Wei 0-3
Edward Freeman lost to Malcolm Macfarlane 2-3
Edward Freeman lost to Steve Proctor 1-3
Edward Freeman lost to Dong Wei 1-3
Andrew Meredith/Samantha Apostol lost to Steve Proctor/Dong Wei 2-3

AP Sports 'A' against Rugby 'A' result 3-7 entered on 17/12/2006

Andrew Meredith lost to Ian Randle 0-3
Andrew Meredith beat Jack Randle 3-1
Andrew Meredith lost to Len Coonan 1-3
Samantha Apostol lost to Ian Randle 1-3
Samantha Apostol beat Jack Randle 3-1
Samantha Apostol lost to Len Coonan 0-3
Terry Smith lost to Ian Randle 0-3
Terry Smith beat Jack Randle 3-0
Terry Smith lost to Len Coonan 0-3
Andrew Meredith/Terry Smith lost to Ian Randle/Len Coonan 1-3

AP Sports 'A' against Free Church 'B' result 3-7 entered on 03/12/2006

Andrew Meredith beat Chris Mulligan 3-2
Andrew Meredith lost to James Hodges 2-3
Andrew Meredith lost to Tom Brocklehurst 0-3
Edward Freeman lost to Chris Mulligan 0-3
Edward Freeman beat James Hodges 3-1
Edward Freeman lost to Tom Brocklehurst 1-3
Terry Smith lost to Chris Mulligan 2-3
Terry Smith beat James Hodges 3-0
Terry Smith lost to Tom Brocklehurst 0-3
Andrew Meredith/Terry Smith lost to Chris Mulligan/Tom Brocklehurst 1-3

AP Sports 'A' against R.N.A. 'C' result 9-1 entered on 18/11/2006

Andrew Meredith beat Steve Kurle 3-0
Andrew Meredith beat Robin Fox Strangways 3-1
Andrew Meredith beat Pam Beedham 3-0
Samantha Apostol lost to Steve Kurle 1-3
Samantha Apostol beat Robin Fox Strangways 3-1
Samantha Apostol beat Pam Beedham 3-0
Terry Smith beat Steve Kurle 3-1
Terry Smith beat Robin Fox Strangways 3-0
Terry Smith beat Pam Beedham 3-0
Terry Smith/Andrew Meredith beat Steve Kurle/Robin Fox Strangways 3-1

AP Sports 'A' against Whitnash result 7-3 entered on 05/11/2006

Andrew Meredith beat Suzi Lingard 3-1
Andrew Meredith beat Ian Perry 3-2
Andrew Meredith lost to Ken Southwell 1-3
Terry Smith beat Suzi Lingard 3-0
Terry Smith beat Ian Perry 3-2
Terry Smith beat Ken Southwell 3-1
Edward Freeman beat Suzi Lingard 3-0
Edward Freeman lost to Ian Perry 0-3
Edward Freeman lost to Ken Southwell 2-3
Andrew Meredith/Terry Smith beat Ian Perry/Ken Southwell 3-2

AP Sports 'A' against Copsewood (Coventry) result 5-5 entered on 15/10/2006

Samantha Apostol beat Gordon Tucker 3-1
Samantha Apostol beat Steve Smith 3-2
Samantha Apostol beat Richard Jardim 3-1
Terry Smith lost to Gordon Tucker 2-3
Terry Smith lost to Steve Smith 1-3
Terry Smith beat Richard Jardim 3-1
Edward Freeman lost to Gordon Tucker 1-3
Edward Freeman lost to Steve Smith 2-3
Edward Freeman lost to Richard Jardim 0-3
Samantha Apostol/Terry Smith beat Gordon Tucker/Steve Smith 3-1

Back to Division Table