Make your own free website on Tripod.com
 League Status
 Home
 Overview
 Contacts
 How to Join
League Info.
 League Status
 Player Ratings
 Competitions
 Tournaments
 Entry Forms
 Coaching
 News
 Press Reports
 Diary
 Links
 Archive

Mail the Association


Match Results

Matches Report Division 1




Colebridge 'A' against Free Church 'A' result 3-7 entered on 29/12/2006

Michael Rinnhofer lost to Alan Jones 1-3
Michael Rinnhofer lost to Xiaoyang Ma 1-3
Michael Rinnhofer beat Hugh Matthews 3-1
Neil Wheatley lost to Alan Jones 1-3
Neil Wheatley beat Xiaoyang Ma 3-2
Neil Wheatley beat Hugh Matthews 3-2
Navinder Matharu lost to Alan Jones 1-3
Navinder Matharu lost to Xiaoyang Ma 0-3
Navinder Matharu lost to Hugh Matthews 1-3
Michael Rinnhofer/Neil Wheatley lost to Alan Jones/Xiaoyang Ma 0-3

Colebridge 'A' against BGN 'A' result 6-4 entered on 29/12/2006

Michael Rinnhofer beat Robert Harman 3-2
Michael Rinnhofer lost to Jason Adams 0-3
Michael Rinnhofer beat Gary Jackson 3-0
Neil Wheatley lost to Robert Harman 0-3
Neil Wheatley beat Jason Adams 3-0
Neil Wheatley beat Gary Jackson 3-1
Navinder Matharu lost to Robert Harman 1-3
Navinder Matharu beat Jason Adams 3-2
Navinder Matharu beat Gary Jackson 3-2
Michael Rinnhofer/Neil Wheatley lost to Robert Harman/Jason Adams 2-3

Colebridge 'A' against Wellesbourne result 6-4 entered on 05/11/2006

Michael Rinnhofer lost to Pete Dunnett 2-3
Michael Rinnhofer beat Gary Stewart 3-2
Michael Rinnhofer lost to Michael Wilkins 1-3
Neil Wheatley lost to Pete Dunnett 0-3
Neil Wheatley lost to Gary Stewart 1-3
Neil Wheatley beat Michael Wilkins 3-1
Navinder Matharu beat Pete Dunnett 3-0
Navinder Matharu beat Gary Stewart 3-2
Navinder Matharu beat Michael Wilkins 3-1
Michael Rinnhofer/Navinder Matharu beat Pete Dunnett/Gary Stewart 3-2

Colebridge 'A' against Flavels A result 3-7 entered on 14/10/2006

Navinder Matharu beat Damon Fenton 3-1
Navinder Matharu beat Peter Dasher 3-2
Thomas Gerald Hearne lost to Paul Savins 2-3
Thomas Gerald Hearne lost to Damon Fenton 1-3
Thomas Gerald Hearne lost to Peter Dasher 2-3
Michael Rinnhofer/Navinder Matharu lost to Paul Savins/Mark Jackson 0-3
Michael Rinnhofer lost to Paul Savins 1-3
Michael Rinnhofer beat Damon Fenton 3-1
Michael Rinnhofer lost to Peter Dasher 0-3
Navinder Matharu lost to Paul Savins 0-3

Colebridge 'A' against W.C.C. 'B' result 5-5 entered on 05/10/2006

Michael Rinnhofer beat Simon Griew 3-2
Michael Rinnhofer beat Nilton Green 3-1
Michael Rinnhofer beat Derek Harwood 3-1
Neil Wheatley beat Simon Griew 3-2
Neil Wheatley lost to Nilton Green 1-3
Neil Wheatley lost to Derek Harwood 1-3
Navinder Matharu lost to Simon Griew 2-3
Navinder Matharu lost to Nilton Green 2-3
Navinder Matharu beat Derek Harwood 3-1
Michael Rinnhofer/Neil Wheatley lost to Simon Griew/Nilton Green 1-3

Free Church 'A' against St. Georges 'C' result 10-0 entered on 26/11/2006

Gary Webb beat Bert Banks 3-1
Gary Webb beat Andy Caine 3-0
Gary Webb beat Tracey Fletcher 3-1
Alan Jones beat Bert Banks 3-0
Alan Jones beat Andy Caine 3-0
Alan Jones beat Tracey Fletcher 3-0
Hugh Matthews beat Bert Banks 3-0
Hugh Matthews beat Andy Caine 3-0
Hugh Matthews beat Tracey Fletcher 3-0
Alan Jones/Hugh Matthews beat Tracey Fletcher/Bert Banks 3-0

Free Church 'A' against Colebridge 'B' result 10-0 entered on 11/11/2006

Gary Webb beat John Chandler 3-0
Gary Webb beat John Taylor 3-0
Gary Webb beat Bob Brown 3-0
Alan Jones beat John Chandler 3-2
Alan Jones beat John Taylor 3-0
Alan Jones beat Bob Brown 3-1
Hugh Matthews beat John Chandler 3-0
Hugh Matthews beat John Taylor 3-1
Hugh Matthews beat Bob Brown 3-0
Gary Webb/Alan Jones beat John Chandler/John Taylor 3-1

Free Church 'A' against St. Georges 'B' result 8-2 entered on 19/10/2006

Alan Jones beat Philip Beasley 3-0
Alan Jones beat Jimmy Pittaway 3-0
Alan Jones beat Rob Warnes 3-2
Hugh Matthews beat Philip Beasley 3-0
Hugh Matthews beat Jimmy Pittaway 3-0
Hugh Matthews beat Rob Warnes 3-1
Chris Mulligan beat Philip Beasley 3-1
Chris Mulligan lost to Jimmy Pittaway 1-3
Chris Mulligan lost to Rob Warnes 2-3
Alan Jones/Hugh Matthews beat Jimmy Pittaway/Rob Warnes 3-2

Free Church 'A' against Eathorpe 'A' result 10-0 entered on 05/10/2006

Gary Webb beat Christopher Atkins 3-0
Gary Webb beat Matthew Cooper 3-2
Gary Webb beat Alastair Nicholson 3-0
Alan Jones beat Christopher Atkins 3-0
Alan Jones beat Matthew Cooper 3-0
Alan Jones beat Alastair Nicholson 3-2
Hugh Matthews beat Christopher Atkins 3-0
Hugh Matthews beat Matthew Cooper 3-0
Hugh Matthews beat Alastair Nicholson 3-1
Alan Jones/Hugh Matthews beat Christopher Atkins/Matthew Cooper 3-0

Free Church 'A' against W.C.C. 'B' result 9-1 entered on 17/12/2006

Andy Woodcock beat Simon Griew 3-0
Andy Woodcock beat Nilton Green 3-2
Andy Woodcock beat William Fletcher 3-0
Gary Webb beat Simon Griew 3-2
Gary Webb beat Nilton Green 3-2
Gary Webb beat William Fletcher 3-0
Hugh Matthews lost to Simon Griew 0-3
Hugh Matthews beat Nilton Green 3-2
Hugh Matthews beat William Fletcher 3-0
Andy Woodcock/Gary Webb beat Simon Griew/Nilton Green 3-2

St. Georges 'A' against Colebridge 'A' result 8-2 entered on 09/12/2006

Ian Packford beat Navinder Matharu 3-0
Ian Packford beat Edward Lynn 3-0
Ian Packford beat Neil Wheatley 3-0
Earl Sweeney beat Navinder Matharu 3-1
Earl Sweeney lost to Edward Lynn 2-3
Earl Sweeney beat Neil Wheatley 3-0
Mike Bishop beat Navinder Matharu 3-0
Mike Bishop lost to Edward Lynn 2-3
Mike Bishop beat Neil Wheatley 3-0
Ian Packford/Mike Bishop beat Navinder Matharu/Edward Lynn 3-1

St. Georges 'A' against W.C.C. 'A' result 7-3 entered on 18/11/2006

Ian Packford beat Patrick McCabe 3-0
Ian Packford beat Phil Paine 3-1
Ian Packford beat Clive Irwin 3-0
Earl Sweeney lost to Patrick McCabe 1-3
Earl Sweeney lost to Phil Paine 2-3
Earl Sweeney beat Clive Irwin 3-1
Mike Bishop lost to Patrick McCabe 1-3
Mike Bishop beat Phil Paine 3-1
Mike Bishop beat Clive Irwin 3-2
Ian Packford/Earl Sweeney beat Phil Paine/Patrick McCabe 3-2

St. Georges 'A' against BGN 'A' result 8-2 entered on 05/11/2006

Ian Packford beat Robert Harman 3-0
Ian Packford beat Barry Hook 3-1
Ian Packford beat Jason Adams 3-0
Earl Sweeney lost to Robert Harman 0-3
Earl Sweeney beat Barry Hook 3-0
Earl Sweeney beat Jason Adams 3-0
Mike Bishop beat Robert Harman 3-0
Mike Bishop beat Barry Hook 3-1
Mike Bishop lost to Jason Adams 1-3
Ian Packford/Mike Bishop beat Jason Adams/Robert Harman 3-1

St. Georges 'A' against Wellesbourne result 7-3 entered on 11/10/2006

Ian Packford beat Gary Stewart 3-0
Ian Packford lost to Michael Wilkins 2-3
Ian Packford beat Pete Dunnett 3-0
Earl Sweeney beat Gary Stewart 3-0
Earl Sweeney beat Michael Wilkins 3-0
Earl Sweeney beat Pete Dunnett 3-0
Mike Bishop beat Gary Stewart 3-1
Mike Bishop lost to Michael Wilkins 1-3
Mike Bishop beat Pete Dunnett 3-0
Earl Sweeney/Mike Bishop lost to Gary Stewart/Pete Dunnett 2-3

St. Georges 'A' against Flavels A result 3-7 entered on 05/11/2006

Ian Packford beat Mark Jackson 3-1
Ian Packford beat Peter Dasher 3-1
Ian Packford lost to Paul Savins 2-3
Earl Sweeney lost to Mark Jackson 0-3
Earl Sweeney lost to Peter Dasher 1-3
Earl Sweeney lost to Paul Savins 2-3
Mike Bishop lost to Mark Jackson 0-3
Mike Bishop lost to Peter Dasher 2-3
Mike Bishop lost to Paul Savins 1-3
Ian Packford/Earl Sweeney beat Peter Dasher/Paul Savins 3-0

St. Georges 'A' against W.C.C. 'B' result 8-2 entered on 27/11/2006

Ian Packford beat Simon Griew 3-1
Ian Packford lost to Nilton Green 2-3
Ian Packford beat Derek Harwood 3-0
Earl Sweeney beat Simon Griew 3-2
Earl Sweeney beat Nilton Green 3-1
Earl Sweeney beat Derek Harwood 3-0
Mike Bishop beat Simon Griew 3-2
Mike Bishop lost to Nilton Green 1-3
Mike Bishop beat Derek Harwood 3-0
Mike Bishop/Earl Sweeney beat Simon Griew/Nilton Green 3-2

W.C.C. 'A' against Free Church 'A' result 7-3 entered on 26/11/2006

Patrick McCabe beat Gary Webb 3-2
Patrick McCabe beat Alan Jones 3-1
Patrick McCabe beat Hugh Matthews 3-1
Phil Paine lost to Gary Webb 0-3
Phil Paine lost to Alan Jones 2-3
Phil Paine beat Hugh Matthews 3-1
Clive Irwin lost to Gary Webb 0-3
Clive Irwin beat Alan Jones 3-2
Clive Irwin beat Hugh Matthews 3-2
Phil Paine/Clive Irwin beat Gary Webb/Alan Jones 3-1

W.C.C. 'A' against St. Georges 'C' result 9-1 entered on 05/11/2006

Patrick McCabe beat Brian Aston 3-0
Patrick McCabe beat Tracey Fletcher 3-0
Patrick McCabe lost to Andy Caine 2-3
Sasha Grokhotov beat Brian Aston 3-2
Sasha Grokhotov beat Tracey Fletcher 3-1
Sasha Grokhotov beat Andy Caine 3-0
Clive Irwin beat Brian Aston 3-1
Clive Irwin beat Tracey Fletcher 3-0
Clive Irwin beat Andy Caine 3-0
Sasha Grokhotov/Clive Irwin beat Brian Aston/Tracey Fletcher 3-0

W.C.C. 'A' against Colebridge 'B' result 10-0 entered on 14/10/2006

Patrick McCabe beat John Chandler 3-0
Patrick McCabe beat Bob Brown 3-0
Patrick McCabe beat Scott Danter 3-0
Phil Paine beat John Chandler 3-0
Phil Paine beat Bob Brown 3-1
Phil Paine beat Scott Danter 3-1
Clive Irwin beat John Chandler 3-0
Clive Irwin beat Bob Brown 3-2
Clive Irwin beat Scott Danter 3-0
Patrick McCabe/Clive Irwin beat John Chandler/Scott Danter 3-0

W.C.C. 'A' against St. Georges 'B' result 9-1 entered on 05/10/2006

Patrick McCabe beat Philip Beasley 3-0
Patrick McCabe beat Jimmy Pittaway 3-1
Patrick McCabe lost to Rob Warnes 1-3
Phil Paine beat Philip Beasley 3-1
Phil Paine beat Jimmy Pittaway 3-2
Phil Paine beat Rob Warnes 3-2
Clive Irwin beat Philip Beasley 3-0
Clive Irwin beat Jimmy Pittaway 3-1
Clive Irwin beat Rob Warnes 3-0
Phil Paine/Clive Irwin beat Philip Beasley/Jimmy Pittaway 3-1

W.C.C. 'A' against Eathorpe 'A' result 10-0 entered on 09/12/2006

Patrick McCabe beat Christopher Atkins 3-0
Patrick McCabe beat Matthew Cooper 3-0
Patrick McCabe beat Janine Belby 3-0
Phil Paine beat Christopher Atkins 3-0
Phil Paine beat Matthew Cooper 3-0
Phil Paine beat Janine Belby 3-0
Clive Irwin beat Christopher Atkins 3-2
Clive Irwin beat Matthew Cooper 3-0
Clive Irwin beat Janine Belby 3-0
Phil Paine/Clive Irwin beat Christopher Atkins/Matthew Cooper 3-1

W.C.C. 'A' against W.C.C. 'B' result 6-4 entered on 11/11/2006

Sasha Grokhotov lost to Simon Griew 1-3
Sasha Grokhotov beat Nilton Green 3-2
Sasha Grokhotov beat Derek Harwood 3-0
Patrick McCabe lost to Simon Griew 1-3
Patrick McCabe beat Nilton Green 3-0
Patrick McCabe beat Derek Harwood 3-0
Phil Paine lost to Simon Griew 1-3
Phil Paine beat Nilton Green 3-2
Phil Paine beat Derek Harwood 3-0
Patrick McCabe/Phil Paine lost to Simon Griew/Nilton Green 1-3

St. Georges 'C' against Colebridge 'A' result 0-10 entered on 26/11/2006

Bert Banks lost to Michael Rinnhofer 1-3
Bert Banks lost to Neil Wheatley 1-3
Bert Banks lost to Navinder Matharu 0-3
Gary Edwards lost to Michael Rinnhofer 0-3
Gary Edwards lost to Neil Wheatley 0-3
Gary Edwards lost to Navinder Matharu 0-3
Brian Aston lost to Michael Rinnhofer 1-3
Brian Aston lost to Neil Wheatley 0-3
Brian Aston lost to Navinder Matharu 0-3
Gary Edwards/Brian Aston lost to Neil Wheatley/Navinder Matharu 0-3

St. Georges 'C' against St. Georges 'A' result 1-9 entered on 11/11/2006

Andy Caine lost to Ian Packford 0-3
Andy Caine lost to Earl Sweeney 0-3
Andy Caine lost to Mike Bishop 0-3
Tracey Fletcher lost to Ian Packford 0-3
Tracey Fletcher lost to Earl Sweeney 0-3
Tracey Fletcher lost to Mike Bishop 0-3
Brian Aston lost to Ian Packford 2-3
Brian Aston lost to Earl Sweeney 2-3
Brian Aston beat Mike Bishop 3-1
Brian Aston/Tracey Fletcher lost to Mike Bishop/Earl Sweeney 0-3

St. Georges 'C' against BGN 'A' result 4-6 entered on 15/10/2006

Alf Chapman lost to Robert Harman 0-3
Alf Chapman beat Barry Hook 3-1
Alf Chapman beat Malcolm Macfarlane 3-0
Bert Banks lost to Robert Harman 2-3
Bert Banks lost to Barry Hook 1-3
Bert Banks beat Malcolm Macfarlane 3-2
Brian Aston lost to Robert Harman 1-3
Brian Aston lost to Barry Hook 1-3
Brian Aston beat Malcolm Macfarlane 3-0
Brian Aston/Bert Banks lost to Robert Harman/Barry Hook 1-3

St. Georges 'C' against Wellesbourne result 0-10 entered on 05/10/2006

Bert Banks lost to Pete Dunnett 0-3
Bert Banks lost to Gary Stewart 1-3
Bert Banks lost to Michael Wilkins 2-3
Brian Aston lost to Pete Dunnett 2-3
Brian Aston lost to Gary Stewart 0-3
Brian Aston lost to Michael Wilkins 0-3
Pete Dunnett w/o
Gary Stewart w/o
Michael Wilkins w/o
Brian Aston/Bert Banks lost to Gary Stewart/Pete Dunnett 0-3

St. Georges 'C' against Flavels A result 0-10 entered on 17/12/2006

Brian Aston lost to Paul Savins 0-3
Brian Aston lost to Peter Dasher 1-3
Brian Aston lost to Damon Fenton 0-3
Tracey Fletcher lost to Paul Savins 2-3
Tracey Fletcher lost to Peter Dasher 0-3
Tracey Fletcher lost to Damon Fenton 0-3
Andy Caine lost to Paul Savins 0-3
Andy Caine lost to Peter Dasher 0-3
Andy Caine lost to Damon Fenton 0-3
Brian Aston/Tracey Fletcher lost to Peter Dasher/Damon Fenton 1-3

St. Georges 'C' against W.C.C. 'B' result 0-10 entered on 22/10/2006

Bert Banks lost to Simon Griew 0-3
Bert Banks lost to Nilton Green 0-3
Bert Banks lost to William Fletcher 2-3
Brian Aston lost to Simon Griew 1-3
Brian Aston lost to Nilton Green 2-3
Brian Aston lost to William Fletcher 1-3
Alf Chapman lost to Simon Griew 0-3
Alf Chapman lost to Nilton Green 1-3
Alf Chapman lost to William Fletcher 0-3
Bert Banks/Brian Aston lost to Nilton Green/Simon Griew 1-3

BGN 'A' against Free Church 'A' result 3-7 entered on 29/12/2006

Robert Harman lost to Gary Webb 2-3
Robert Harman beat Alan Jones 3-1
Robert Harman beat Hugh Matthews 3-1
Steve Proctor lost to Gary Webb 0-3
Steve Proctor lost to Alan Jones 2-3
Steve Proctor lost to Hugh Matthews 0-3
Gary Jackson lost to Gary Webb 1-3
Gary Jackson beat Alan Jones 3-0
Gary Jackson lost to Hugh Matthews 2-3
Robert Harman/Gary Jackson lost to Gary Webb/Hugh Matthews 1-3

BGN 'A' against W.C.C. 'A' result 4-6 entered on 24/10/2006

Robert Harman beat Patrick McCabe 3-2
Robert Harman lost to Phil Paine 2-3
Robert Harman beat Clive Irwin 3-1
Gary Jackson lost to Patrick McCabe 0-3
Gary Jackson lost to Phil Paine 0-3
Gary Jackson lost to Clive Irwin 0-3
Barry Hook lost to Patrick McCabe 0-3
Barry Hook beat Phil Paine 3-2
Barry Hook lost to Clive Irwin 0-3
Gary Jackson/Barry Hook beat Clive Irwin/Phil Paine 3-0

BGN 'A' against Colebridge 'B' result 4-6 entered on 05/10/2006

Gary Jackson beat John Taylor 3-1
Gary Jackson beat Bob Brown 3-2
Robert Harman lost to John Chandler 1-3
Robert Harman lost to John Taylor 2-3
Robert Harman lost to Bob Brown 2-3
Steve Proctor lost to John Chandler 0-3
Steve Proctor lost to John Taylor 1-3
Steve Proctor beat Bob Brown 3-0
Gary Jackson/Robert Harman lost to John Chandler/John Taylor 2-3
Gary Jackson beat John Chandler 3-1

BGN 'A' against Eathorpe 'A' result 10-0 entered on 27/11/2006

Gary Jackson beat Christopher Atkins 3-0
Gary Jackson beat Matthew Cooper 3-0
Gary Jackson beat Ron Coats 3-0
Barry Hook beat Christopher Atkins 3-0
Barry Hook beat Matthew Cooper 3-0
Barry Hook beat Ron Coats 3-0
Robert Harman beat Christopher Atkins 3-0
Robert Harman beat Matthew Cooper 3-0
Robert Harman beat Ron Coats 3-0
Gary Jackson/Barry Hook beat Christopher Atkins/Matthew Cooper 3-1

Colebridge 'B' against Colebridge 'A' result 5-5 entered on 11/11/2006

John Chandler beat Michael Rinnhofer 3-2
John Chandler beat Neil Wheatley 3-1
John Chandler lost to Navinder Matharu 2-3
John Taylor lost to Michael Rinnhofer 1-3
John Taylor beat Neil Wheatley 3-0
John Taylor lost to Navinder Matharu 1-3
Peter Roddy beat Michael Rinnhofer 3-1
Peter Roddy beat Neil Wheatley 3-2
Peter Roddy lost to Navinder Matharu 0-3
John Chandler/John Taylor lost to Michael Rinnhofer/Navinder Matharu 0-3

Colebridge 'B' against St. Georges 'A' result 0-10 entered on 19/10/2006

John Chandler lost to Mike Bishop 0-3
John Chandler lost to Earl Sweeney 1-3
John Chandler lost to Ian Packford 2-3
John Taylor lost to Mike Bishop 0-3
John Taylor lost to Earl Sweeney 0-3
John Taylor lost to Ian Packford 1-3
Bob Brown lost to Mike Bishop 0-3
Bob Brown lost to Earl Sweeney 0-3
Bob Brown lost to Ian Packford 0-3
John Chandler/John Taylor lost to Earl Sweeney/Ian Packford 0-3

Colebridge 'B' against St. Georges 'C' result 5-5 entered on 05/10/2006

John Chandler beat Bert Banks 3-0
John Chandler lost to Alf Chapman 2-3
John Chandler lost to Brian Aston 2-3
John Taylor beat Bert Banks 3-0
John Taylor lost to Alf Chapman 2-3
John Taylor lost to Brian Aston 1-3
Bob Brown beat Bert Banks 3-1
Bob Brown beat Alf Chapman 3-0
Bob Brown lost to Brian Aston 1-3
John Chandler/John Taylor beat Brian Aston/Bert Banks 3-1

Colebridge 'B' against Flavels A result 1-9 entered on 26/11/2006

John Chandler lost to Mark Jackson 1-3
John Chandler lost to Paul Savins 0-3
John Chandler beat Damon Fenton 3-2
John Taylor lost to Mark Jackson 0-3
John Taylor lost to Paul Savins 2-3
John Taylor lost to Damon Fenton 1-3
Bob Brown lost to Mark Jackson 0-3
Bob Brown lost to Paul Savins 0-3
Bob Brown lost to Damon Fenton 1-3
John Chandler/Bob Brown lost to Mark Jackson/Damon Fenton 0-3

Wellesbourne against W.C.C. 'A' result 6-4 entered on 05/10/2006

Michael Wilkins beat Patrick McCabe 3-0
Michael Wilkins lost to Phil Paine 2-3
Michael Wilkins lost to Clive Irwin 2-3
Gary Stewart beat Patrick McCabe 3-0
Gary Stewart beat Phil Paine 3-1
Gary Stewart lost to Clive Irwin 0-3
Pete Dunnett beat Patrick McCabe 3-0
Pete Dunnett beat Phil Paine 3-1
Pete Dunnett beat Clive Irwin 3-1
Gary Stewart/Pete Dunnett lost to Phil Paine/Clive Irwin 1-3

Wellesbourne against BGN 'A' result 9-1 entered on 17/12/2006

Gary Stewart beat Barry Hook 3-0
Gary Stewart beat Gary Jackson 3-2
Gary Stewart lost to Jason Adams 0-3
Pete Dunnett beat Barry Hook 3-0
Pete Dunnett beat Gary Jackson 3-0
Pete Dunnett beat Jason Adams 3-1
Michael Wilkins beat Barry Hook 3-1
Michael Wilkins beat Gary Jackson 3-1
Michael Wilkins beat Jason Adams 3-1
Gary Stewart/Pete Dunnett beat Gary Jackson/Jason Adams 3-1

Wellesbourne against St. Georges 'B' result 7-3 entered on 26/11/2006

Pete Dunnett beat Rob Warnes 3-0
Pete Dunnett beat Philip Beasley 3-2
Pete Dunnett beat Jimmy Pittaway 3-2
Jim Betts lost to Rob Warnes 0-3
Jim Betts lost to Philip Beasley 0-3
Jim Betts lost to Jimmy Pittaway 1-3
Michael Wilkins beat Rob Warnes 3-0
Michael Wilkins beat Philip Beasley 3-0
Michael Wilkins beat Jimmy Pittaway 3-1
Pete Dunnett/Jim Betts beat Philip Beasley/Jimmy Pittaway 3-1

Wellesbourne against Eathorpe 'A' result 10-0 entered on 11/11/2006

Pete Dunnett beat Christopher Atkins 3-0
Pete Dunnett beat Matthew Cooper 3-0
Pete Dunnett beat Janine Belby 3-0
Gary Stewart beat Christopher Atkins 3-0
Gary Stewart beat Matthew Cooper 3-0
Gary Stewart beat Janine Belby 3-0
Michael Wilkins beat Christopher Atkins 3-0
Michael Wilkins beat Matthew Cooper 3-0
Michael Wilkins beat Janine Belby 3-0
Pete Dunnett/Gary Stewart beat Christopher Atkins/Matthew Cooper 3-0

St. Georges 'B' against Colebridge 'A' result 6-4 entered on 19/10/2006

Ron Vose lost to Michael Rinnhofer 1-3
Ron Vose beat Navinder Matharu 3-2
Ron Vose beat Thomas Gerald Hearne 3-2
Jimmy Pittaway beat Michael Rinnhofer 3-1
Jimmy Pittaway lost to Navinder Matharu 0-3
Jimmy Pittaway beat Thomas Gerald Hearne 3-2
Rob Warnes lost to Michael Rinnhofer 0-3
Rob Warnes beat Navinder Matharu 3-1
Rob Warnes lost to Thomas Gerald Hearne 1-3
Jimmy Pittaway/Rob Warnes beat Michael Rinnhofer/Navinder Matharu 3-1

St. Georges 'B' against St. Georges 'A' result 0-10 entered on 05/10/2006

Philip Beasley lost to Ian Packford 0-3
Philip Beasley lost to Mike Bishop 1-3
Philip Beasley lost to Earl Sweeney 2-3
Jimmy Pittaway lost to Ian Packford 1-3
Jimmy Pittaway lost to Mike Bishop 2-3
Jimmy Pittaway lost to Earl Sweeney 1-3
Rob Warnes lost to Ian Packford 0-3
Rob Warnes lost to Mike Bishop 0-3
Rob Warnes lost to Earl Sweeney 1-3
Jimmy Pittaway/Rob Warnes lost to Mike Bishop/Earl Sweeney 0-3

St. Georges 'B' against Flavels A result 1-9 entered on 26/11/2006

Philip Beasley lost to Mark Jackson 0-3
Philip Beasley lost to Peter Dasher 0-3
Philip Beasley lost to Damon Fenton 2-3
Jimmy Pittaway lost to Mark Jackson 2-3
Jimmy Pittaway lost to Peter Dasher 2-3
Jimmy Pittaway beat Damon Fenton 3-2
Mark Jackson w/o
Peter Dasher w/o
Damon Fenton w/o
Philip Beasley/Jimmy Pittaway lost to Mark Jackson/Peter Dasher 0-3

Flavels A against Free Church 'A' result 7-3 entered on 07/10/2006

Mark Jackson lost to Gary Webb 1-3
Mark Jackson beat Hugh Matthews 3-1
Mark Jackson beat Alan Jones 3-2
Damon Fenton lost to Gary Webb 1-3
Damon Fenton beat Hugh Matthews 3-1
Damon Fenton lost to Alan Jones 2-3
Paul Savins beat Gary Webb 3-2
Paul Savins beat Hugh Matthews 3-1
Paul Savins beat Alan Jones 3-0
Mark Jackson/Paul Savins beat Gary Webb/Alan Jones 3-0

Flavels A against BGN 'A' result 9-1 entered on 03/12/2006

Paul Savins beat Barry Hook 3-0
Paul Savins beat Gary Jackson 3-1
Paul Savins beat Jason Adams 3-0
Mark Jackson beat Barry Hook 3-1
Mark Jackson beat Gary Jackson 3-0
Mark Jackson beat Jason Adams 3-0
Peter Dasher beat Barry Hook 3-0
Peter Dasher beat Gary Jackson 3-1
Peter Dasher lost to Jason Adams 2-3
Paul Savins/Mark Jackson beat Gary Jackson/Jason Adams 3-1

Flavels A against Wellesbourne result 9-1 entered on 18/11/2006

Mark Jackson beat Pete Dunnett 3-1
Mark Jackson beat Michael Wilkins 3-1
Mark Jackson beat Gary Stewart 3-1
Paul Savins beat Pete Dunnett 3-2
Paul Savins beat Michael Wilkins 3-1
Paul Savins beat Gary Stewart 3-1
Peter Dasher beat Pete Dunnett 3-2
Peter Dasher lost to Michael Wilkins 2-3
Peter Dasher beat Gary Stewart 3-2
Mark Jackson/Paul Savins beat Pete Dunnett/Gary Stewart 3-1

Eathorpe 'A' against Colebridge 'A' result 0-10 entered on 07/10/2006

Christopher Atkins lost to Michael Rinnhofer 0-3
Christopher Atkins lost to Navinder Matharu 0-3
Christopher Atkins lost to Thomas Gerald Hearne 1-3
Matthew Cooper lost to Michael Rinnhofer 0-3
Matthew Cooper lost to Navinder Matharu 2-3
Matthew Cooper lost to Thomas Gerald Hearne 1-3
William Hancock lost to Michael Rinnhofer 0-3
William Hancock lost to Navinder Matharu 0-3
William Hancock lost to Thomas Gerald Hearne 1-3
Christopher Atkins/Matthew Cooper lost to Michael Rinnhofer/Navinder Matharu 0-3

Eathorpe 'A' against St. Georges 'A' result 0-10 entered on 18/12/2006

Christopher Atkins lost to Ian Packford 1-3
Christopher Atkins lost to Earl Sweeney 0-3
Christopher Atkins lost to Mike Bishop 0-3
Matthew Cooper lost to Ian Packford 0-3
Matthew Cooper lost to Earl Sweeney 1-3
Matthew Cooper lost to Mike Bishop 0-3
Janine Belby lost to Ian Packford 0-3
Janine Belby lost to Earl Sweeney 0-3
Janine Belby lost to Mike Bishop 0-3
Christopher Atkins/Janine Belby lost to Ian Packford/Mike Bishop 1-3

Eathorpe 'A' against St. Georges 'C' result 5-5 entered on 03/12/2006

Christopher Atkins lost to Alf Chapman 1-3
Christopher Atkins lost to Brian Aston 0-3
Christopher Atkins w/o
Matthew Cooper lost to Alf Chapman 0-3
Matthew Cooper lost to Brian Aston 0-3
Matthew Cooper w/o
Malcolm Francis beat Alf Chapman 3-0
Malcolm Francis beat Brian Aston 3-0
Malcolm Francis w/o
Matthew Cooper/Malcolm Francis lost to Alf Chapman/Brian Aston 0-3

Eathorpe 'A' against Colebridge 'B' result 1-9 entered on 20/11/2006

Christopher Atkins lost to John Chandler 0-3
Christopher Atkins lost to John Taylor 1-3
Christopher Atkins lost to Bob Brown 0-3
Matthew Cooper lost to John Chandler 0-3
Matthew Cooper lost to John Taylor 1-3
Matthew Cooper beat Bob Brown 3-2
Janine Belby lost to John Chandler 0-3
Janine Belby lost to John Taylor 1-3
Janine Belby lost to Bob Brown 0-3
Christopher Atkins/Matthew Cooper lost to John Chandler/John Taylor 1-3

Eathorpe 'A' against St. Georges 'B' result 2-8 entered on 05/11/2006

Christopher Atkins lost to Jimmy Pittaway 0-3
Christopher Atkins lost to Philip Beasley 0-3
Christopher Atkins beat Rob Warnes 3-2
Matthew Cooper lost to Jimmy Pittaway 0-3
Matthew Cooper beat Philip Beasley 3-1
Matthew Cooper lost to Rob Warnes 2-3
Philip Hill lost to Jimmy Pittaway 0-3
Philip Hill lost to Philip Beasley 1-3
Philip Hill lost to Rob Warnes 0-3
Christopher Atkins/Matthew Cooper lost to Jimmy Pittaway/Philip Beasley 1-3

W.C.C. 'B' against BGN 'A' result 7-3 entered on 05/10/2006

Simon Griew beat Robert Harman 3-1
Simon Griew beat Gary Jackson 3-0
Simon Griew w/o
Nilton Green lost to Robert Harman 2-3
Nilton Green beat Gary Jackson 3-2
Nilton Green w/o
Derek Harwood lost to Robert Harman 0-3
Derek Harwood lost to Gary Jackson 0-3
Derek Harwood w/o
Simon Griew/Nilton Green beat Robert Harman/Gary Jackson 3-1

W.C.C. 'B' against Colebridge 'B' result 4-6 entered on 17/12/2006

Nilton Green beat John Chandler 3-2
Nilton Green lost to John Taylor 2-3
Nilton Green lost to Peter Roddy 1-3
Derek Harwood lost to John Chandler 0-3
Derek Harwood lost to John Taylor 0-3
Derek Harwood lost to Peter Roddy 0-3
William Fletcher lost to John Chandler 1-3
William Fletcher beat John Taylor 3-1
William Fletcher beat Peter Roddy 3-0
Nilton Green/William Fletcher beat John Taylor/Peter Roddy 3-1

W.C.C. 'B' against Wellesbourne result 4-6 entered on 17/12/2006

Simon Griew lost to Pete Dunnett 1-3
Simon Griew beat Jim Betts 3-0
Simon Griew lost to Michael Wilkins 1-3
Nilton Green beat Pete Dunnett 3-0
Nilton Green beat Jim Betts 3-1
Nilton Green lost to Michael Wilkins 0-3
Derek Harwood lost to Pete Dunnett 1-3
Derek Harwood beat Jim Betts 3-1
Derek Harwood lost to Michael Wilkins 0-3
Simon Griew/Nilton Green lost to Pete Dunnett/Michael Wilkins 2-3

W.C.C. 'B' against St. Georges 'B' result 8-2 entered on 18/11/2006

Simon Griew beat Jimmy Pittaway 3-1
Simon Griew beat Rob Warnes 3-1
Simon Griew beat Philip Beasley 3-0
Nilton Green beat Jimmy Pittaway 3-0
Nilton Green lost to Rob Warnes 2-3
Nilton Green beat Philip Beasley 3-0
Derek Harwood lost to Jimmy Pittaway 1-3
Derek Harwood beat Rob Warnes A Con
Derek Harwood beat Philip Beasley 3-1
Simon Griew/Nilton Green beat Jimmy Pittaway/Rob Warnes 3-0

W.C.C. 'B' against Flavels A result 2-8 entered on 11/11/2006

Simon Griew lost to Paul Savins 1-3
Simon Griew lost to Peter Dasher 0-3
Simon Griew beat Damon Fenton 3-0
Nilton Green lost to Paul Savins 1-3
Nilton Green lost to Peter Dasher 0-3
Nilton Green lost to Damon Fenton 0-3
Derek Harwood lost to Paul Savins 2-3
Derek Harwood lost to Peter Dasher 0-3
Derek Harwood lost to Damon Fenton 1-3
Simon Griew/Nilton Green beat Paul Savins/Peter Dasher 3-2

Back to Division Table