Make your own free website on Tripod.com
Divison A Autumn Competition 2004/05 Match Results

Eathorpe 'C' against Riverhouse Henley B result 3-2 entered on 05/12/2004

Eric Smith beat Nathan Lee 3-0
Eric Smith lost to Steven Shaw 0-3
Richard Freeman beat Nathan Lee 3-2
Richard Freeman lost to Steven Shaw 0-3
Eric Smith/Richard Freeman beat Nathan Lee/Steven Shaw 3-2

Eathorpe 'C' against LCP Dreamers result 4-1 entered on 27/11/2004

Charles Wragg beat Simon Dainty 3-0
Charles Wragg beat Simon Walmesley 3-0
Richard Freeman lost to Simon Dainty 0-3
Richard Freeman beat Simon Walmesley 3-2
Charles Wragg/Richard Freeman beat Simon Dainty/Simon Walmesley 3-0

Eathorpe 'C' against Free Church 'H' result 3-2 entered on 07/11/2004

Eric Smith lost to Chris Blowey 0-3
Eric Smith beat Tom Hunt 3-0
Richard Freeman lost to Chris Blowey 2-3
Richard Freeman beat Tom Hunt 3-0
Eric Smith/Richard Freeman beat Chris Blowey/Tom Hunt 3-1

Eathorpe 'C' against Free Church 'G' result 0-5 entered on 28/10/2004

Eric Smith lost to Adam Cooper 0-3
Eric Smith lost to Luke Hobbins 1-3
Richard Freeman lost to Adam Cooper 1-3
Richard Freeman lost to Luke Hobbins 1-3
Eric Smith/Richard Freeman lost to Adam Cooper/Luke Hobbins 0-3

Eathorpe 'C' against LCP Packers result 4-1 entered on 16/10/2004

Eric Smith beat Stephen Deeley 3-1
Eric Smith beat Sara Hemp 3-0
Richard Freeman lost to Stephen Deeley 1-3
Richard Freeman beat Sara Hemp 3-0
Eric Smith/Richard Freeman beat Stephen Deeley/Douglas Smith 3-0

Eathorpe 'C' against Free Church 'F' result 4-1 entered on 24/12/2004

Charles Wragg beat Sam Smith 3-2
Charles Wragg beat Stephen Richards 3-0
Richard Freeman lost to Sam Smith 2-3
Richard Freeman beat Stephen Richards 3-2
Charles Wragg/Richard Freeman beat Sam Smith/Stephen Richards 3-0

Riverhouse Henley B against Free Church 'E' result 4-1 entered on 11/11/2004

Nathan Lee lost to Keith Knott 0-3
Nathan Lee beat Tom Crellin 3-1
Steve Proctor beat Keith Knott 3-0
Steve Proctor beat Tom Crellin 3-0
Nathan Lee/Steve Proctor beat Keith Knott/Tom Crellin 3-2

Riverhouse Henley B against Eathorpe 'D' result 4-1 entered on 28/10/2004

Nathan Lee beat Sophie Niepceron 3-1
Nathan Lee lost to Peter Nicholson 2-3
Steven Shaw beat Sophie Niepceron 3-0
Steven Shaw beat Peter Nicholson 3-0
Nathan Lee/Steven Shaw beat Sophie Niepceron/Peter Nicholson 3-0

Riverhouse Henley B against St. Georges 'E' result 5-0 entered on 16/10/2004

Steve Proctor beat Philip Morby 3-0
Steve Proctor beat Steven Johnson 3-0
Steven Shaw beat Philip Morby 3-0
Steven Shaw beat Steven Johnson 3-0
Steve Proctor/Steven Shaw beat Philip Morby/Steven Johnson 3-0

Riverhouse Henley B against Free Church 'F' result 2-3 entered on 31/12/2004

Joe Shaw beat Sam Smith 3-0
Joe Shaw beat Stephen Richards 3-0
Nathan Lee lost to Sam Smith 1-3
Nathan Lee lost to Stephen Richards 0-3
Nathan Lee/Joe Shaw lost to Sam Smith/Stephen Richards 1-3

LCP Dreamers against Riverhouse Henley B result 1-4 entered on 11/11/2004

Simon Dainty beat Nathan Lee 3-0
Simon Dainty lost to Steven Shaw 0-3
Simon Walmesley lost to Nathan Lee 2-3
Simon Walmesley lost to Steven Shaw 0-3
Simon Dainty/Simon Walmesley lost to Nathan Lee/Steven Shaw 1-3

LCP Dreamers against Free Church 'E' result 0-5 entered on 28/10/2004

Nick Blackmore lost to Estyn Williams 1-3
Nick Blackmore lost to Keith Knott 0-3
Simon Walmesley lost to Estyn Williams 0-3
Simon Walmesley lost to Keith Knott 0-3
Simon Walmesley/Nick Blackmore lost to Estyn Williams/Keith Knott 0-3

LCP Dreamers against Eathorpe 'D' result 4-1 entered on 16/10/2004

Simon Dainty beat Sophie Cooper 3-2
Simon Dainty beat Sophie Niepceron 3-1
Nick Blackmore beat Sophie Cooper 3-2
Nick Blackmore beat Sophie Niepceron 3-1
Nick Blackmore/Simon Walmesley lost to Sophie Cooper/Peter Nicholson 0-3

LCP Dreamers against St. Georges 'E' result 4-1 entered on 24/12/2004

Nick Blackmore beat Philip Morby 3-1
Nick Blackmore beat Steven Johnson 3-2
Simon Dainty lost to Philip Morby 1-3
Simon Dainty beat Steven Johnson 3-0
Nick Blackmore/Simon Dainty beat Philip Morby/Steven Johnson 3-0

LCP Dreamers against Free Church 'F' result 4-1 entered on 07/11/2004

Nick Blackmore beat Sam Smith 3-2
Nick Blackmore beat Stephen Richards 3-0
Simon Dainty beat Sam Smith 3-0
Simon Dainty beat Stephen Richards 3-2
Simon Dainty/Simon Walmesley lost to Sam Smith/Stephen Richards 2-3

Free Church 'E' against Eathorpe 'C' result 3-2 entered on 11/11/2004

Keith Knott beat Eric Smith 3-1
Keith Knott beat Richard Freeman 3-1
Estyn Williams lost to Eric Smith 0-3
Estyn Williams lost to Richard Freeman 0-3
Keith Knott/Estyn Williams beat Eric Smith/Richard Freeman 3-2

Free Church 'E' against Free Church 'H' result 3-2 entered on 16/10/2004

Keith Knott lost to Chris Blowey 1-3
Keith Knott beat Tom Hunt 3-0
Estyn Williams lost to Chris Blowey 0-3
Estyn Williams beat Tom Hunt 3-1
Keith Knott/Estyn Williams beat Anita Whitehouse/Chris Blowey 3-0

Free Church 'E' against Free Church 'G' result 2-3 entered on 24/12/2004

Ron Stanbridge beat Adam Cooper 3-1
Ron Stanbridge lost to Luke Hobbins 2-3
Estyn Williams lost to Adam Cooper 0-3
Estyn Williams lost to Luke Hobbins 0-3
Ron Stanbridge/Estyn Williams beat Adam Cooper/Luke Hobbins 3-2

Free Church 'E' against LCP Packers result 5-0 entered on 05/12/2004

Keith Knott beat Stephen Deeley 3-0
Keith Knott beat Sara Hemp 3-0
Ron Stanbridge beat Stephen Deeley 3-0
Ron Stanbridge beat Sara Hemp 3-0
Keith Knott/Ron Stanbridge beat Stephen Deeley/Sara Hemp 3-0

Free Church 'H' against Riverhouse Henley B result 4-1 entered on 11/11/2004

Chris Blowey beat Marc Peart 3-1
Chris Blowey beat Nick Shaw 3-0
Anita Whitehouse lost to Marc Peart 0-3
Anita Whitehouse beat Nick Shaw 3-1
Chris Blowey/Anita Whitehouse beat Marc Peart/Nick Shaw 3-0

Free Church 'H' against LCP Dreamers result 2-3 entered on 03/12/2004

Chris Blowey beat Nick Blackmore 3-1
Chris Blowey beat Simon Dainty 3-0
Tom Hunt lost to Nick Blackmore 2-3
Tom Hunt lost to Simon Dainty 0-3
Chris Blowey/Tom Hunt lost to Nick Blackmore/Simon Dainty 1-3

Free Church 'H' against Eathorpe 'D' result 1-4 entered on 24/12/2004

Tom Hunt lost to Peter Nicholson 0-3
Tom Hunt beat Sophie Niepceron 3-2
Anita Whitehouse lost to Peter Nicholson 0-3
Anita Whitehouse lost to Sophie Niepceron 0-3
Tom Hunt/Anita Whitehouse lost to Peter Nicholson/Sophie Niepceron 1-3

Free Church 'H' against St. Georges 'E' result 1-4 entered on 31/12/2004

Tom Hunt lost to Philip Morby 2-3
Tom Hunt beat Steven Johnson 3-1
Anita Whitehouse lost to Philip Morby 1-3
Anita Whitehouse lost to Steven Johnson 2-3
Tom Hunt/Anita Whitehouse lost to Philip Morby/Steven Johnson 1-3

Eathorpe 'D' against Eathorpe 'C' result 1-4 entered on 28/10/2004

Sophie Cooper beat Richard Freeman 3-1
Sophie Cooper lost to Keith Miles 2-3
Peter Nicholson lost to Richard Freeman 1-3
Peter Nicholson lost to Keith Miles 0-3
Sophie Niepceron/Sophie Cooper lost to Richard Freeman/Keith Miles 0-3

Eathorpe 'D' against Free Church 'E' result 0-5 entered on 24/12/2004

Sophie Cooper lost to Ron Stanbridge 2-3
Sophie Cooper lost to Estyn Williams 2-3
Sophie Niepceron lost to Ron Stanbridge 0-3
Sophie Niepceron lost to Estyn Williams 1-3
Peter Nicholson/Sophie Niepceron lost to Ron Stanbridge/Estyn Williams 1-3

Eathorpe 'D' against Free Church 'G' result 1-4 entered on 05/12/2004

Sophie Cooper lost to Ben McNally 1-3
Sophie Cooper lost to Luke Hobbins 0-3
Peter Nicholson lost to Ben McNally 1-3
Peter Nicholson lost to Luke Hobbins 0-3
Sophie Cooper/Peter Nicholson beat Ben McNally/Luke Hobbins 3-2

Eathorpe 'D' against LCP Packers result 3-2 entered on 11/11/2004

Sophie Cooper beat Douglas Smith 3-0
Sophie Cooper beat Sara Hemp 3-0
Sophie Niepceron lost to Douglas Smith 0-3
Sophie Niepceron lost to Sara Hemp 2-3
Peter Nicholson/Sophie Cooper beat Douglas Smith/Sara Hemp 3-0

Free Church 'G' against Riverhouse Henley B result 4-1 entered on 16/10/2004

Adam Cooper beat Nathan Lee 3-1
Adam Cooper lost to Marc Peart 1-3
Ben McNally beat Nathan Lee 3-1
Ben McNally beat Marc Peart 3-2
Adam Cooper/Ben McNally beat Nathan Lee/Marc Peart 3-2

Free Church 'G' against LCP Dreamers result 4-1 entered on 31/12/2004

Ben McNally beat Simon Walmesley 3-0
Ben McNally beat Nick Blackmore 3-1
Luke Hobbins beat Simon Walmesley 3-1
Luke Hobbins beat Nick Blackmore 3-0
Ben McNally/Luke Hobbins lost to Simon Walmesley/Nick Blackmore 1-3

Free Church 'G' against Free Church 'H' result 2-3 entered on 05/12/2004

Adam Cooper lost to Chris Blowey 2-3
Adam Cooper beat Tom Hunt 3-0
Ben McNally lost to Chris Blowey 1-3
Ben McNally beat Tom Hunt 3-1
Adam Cooper/Ben McNally lost to Chris Blowey/Tom Hunt 1-3

Free Church 'G' against St. Georges 'E' result 5-0 entered on 11/11/2004

Ben McNally beat Philip Morby 3-2
Ben McNally beat Steven Johnson 3-0
Adam Cooper beat Philip Morby 3-0
Adam Cooper beat Steven Johnson 3-0
Ben McNally/Adam Cooper beat Philip Morby/Steven Johnson 3-1

St. Georges 'E' against Eathorpe 'C' result 1-4 entered on 16/10/2004

Philip Morby lost to Eric Smith 0-3
Philip Morby beat Richard Freeman 3-0
Steven Morby lost to Eric Smith 0-3
Steven Morby lost to Richard Freeman 0-3
Philip Morby/Steven Morby lost to Eric Smith/Richard Freeman 1-3

St. Georges 'E' against Eathorpe 'D' result 1-4 entered on 27/11/2004

Steven Johnson lost to Sophie Cooper 2-3
Steven Johnson beat Peter Nicholson 3-0
Philip Morby lost to Sophie Cooper 1-3
Philip Morby lost to Peter Nicholson 1-3
Philip Morby/Steven Johnson lost to Sophie Cooper/Peter Nicholson 0-3

St. Georges 'E' against LCP Packers result 5-0 entered on 28/10/2004

Philip Morby beat Douglas Smith 3-0
Philip Morby beat Sara Hemp 3-0
Steven Johnson beat Douglas Smith 3-0
Steven Johnson beat Sara Hemp 3-0
Philip Morby/Steven Johnson beat Douglas Smith/Sara Hemp 3-0

LCP Packers against Riverhouse Henley B result 1-4 entered on 24/12/2004

Stephen Deeley beat Nathan Lee 3-2
Stephen Deeley lost to Steven Shaw 0-3
Sara Hemp lost to Nathan Lee 2-3
Sara Hemp lost to Steven Shaw 0-3
Stephen Deeley/Douglas Smith lost to Nathan Lee/Steven Shaw 0-3

LCP Packers against LCP Dreamers result 1-4 entered on 05/12/2004

Stephen Deeley beat Nick Blackmore 3-1
Stephen Deeley lost to Simon Dainty 1-3
Sara Hemp lost to Nick Blackmore 0-3
Sara Hemp lost to Simon Dainty 1-3
Stephen Deeley/Sara Hemp lost to Simon Dainty/Simon Walmesley 0-3

LCP Packers against Free Church 'H' result 1-4 entered on 27/11/2004

Douglas Smith lost to Chris Blowey 0-3
Douglas Smith beat Tom Hunt 3-0
Sara Hemp lost to Chris Blowey 0-3
Sara Hemp lost to Tom Hunt 2-3
Douglas Smith/Sara Hemp lost to Chris Blowey/Tom Hunt 1-3

LCP Packers against Free Church 'G' result 0-5 entered on 07/11/2004

Douglas Smith lost to Ben McNally 0-3
Douglas Smith lost to Luke Hobbins 0-3
Sara Hemp lost to Ben McNally 0-3
Sara Hemp lost to Luke Hobbins 0-3
Stephen Deeley/Sara Hemp lost to Ben McNally/Luke Hobbins 2-3

Free Church 'F' against Free Church 'E' result 1-4 entered on 16/10/2004

Sam Smith lost to Estyn Williams 0-3
Sam Smith lost to Keith Knott 0-3
Stephen Richards beat Estyn Williams 3-2
Stephen Richards lost to Keith Knott 0-3
Sam Smith/Stephen Richards lost to Estyn Williams/Keith Knott 1-3

Free Church 'F' against Free Church 'H' result 2-3 entered on 24/12/2004

Sam Smith lost to Chris Blowey 0-3
Sam Smith beat Anita Whitehouse 3-1
Stephen Richards lost to Chris Blowey 0-3
Stephen Richards beat Anita Whitehouse 3-0
Sam Smith/Stephen Richards lost to Chris Blowey/Anita Whitehouse 2-3

Free Church 'F' against Eathorpe 'D' result 4-1 entered on 05/12/2004

Sam Smith beat Sophie Cooper 3-0
Sam Smith beat Peter Nicholson 3-1
Stephen Richards lost to Sophie Cooper 1-3
Stephen Richards beat Peter Nicholson 3-1
Sam Smith/Stephen Richards beat Sophie Cooper/Peter Nicholson 3-2

Free Church 'F' against Free Church 'G' result 0-5 entered on 29/11/2004

Sam Smith lost to Luke Hobbins 0-3
Sam Smith lost to Adam Cooper 0-3
Stephen Richards lost to Luke Hobbins 1-3
Stephen Richards lost to Adam Cooper 0-3
Sam Smith/Stephen Richards lost to Luke Hobbins/Adam Cooper 2-3

Free Church 'F' against St. Georges 'E' result 4-1 entered on 11/11/2004

Sam Smith beat Philip Morby 3-0
Sam Smith beat Steven Johnson 3-1
Stephen Richards lost to Philip Morby 0-3
Stephen Richards beat Steven Johnson 3-0
Sam Smith/Stephen Richards beat Philip Morby/Steven Johnson 3-0

Free Church 'F' against LCP Packers result 4-1 entered on 28/10/2004

Sam Smith beat Douglas Smith 3-0
Sam Smith beat Stephen Deeley 3-2
Stephen Richards beat Douglas Smith 3-2
Stephen Richards beat Stephen Deeley 3-1
Sam Smith/Stephen Richards lost to Stephen Deeley/Sara Hemp 2-3

Back to Division Table