Make your own free website on Tripod.com
Divison 2 Autumn Competition 2004/05 Match Results

Flavels against St. Georges 'D' result 8-2 entered on 30/12/2004

Roger Potts lost to Bert Banks 1-3
Roger Potts beat Tracey Fletcher 3-2
Roger Potts beat Richard Grover 3-1
Mick Bennett beat Bert Banks 3-2
Mick Bennett beat Tracey Fletcher 3-0
Mick Bennett beat Richard Grover 3-0
Trevor Bradley beat Bert Banks 3-1
Trevor Bradley lost to Tracey Fletcher 2-3
Trevor Bradley beat Richard Grover 3-0
Trevor Bradley/John Earles beat Bert Banks/Tracey Fletcher 3-1

Flavels against Free Church 'C' result 9-1 entered on 24/12/2004

Roger Potts beat Stuart Mills 3-0
Roger Potts beat John Taylor 3-1
Roger Potts beat Cherrylyn Matthews 3-0
Mick Bennett lost to Stuart Mills 0-3
Mick Bennett beat John Taylor 3-2
Mick Bennett beat Cherrylyn Matthews 3-0
Trevor Bradley w/o
Trevor Bradley beat John Taylor 3-0
Trevor Bradley beat Cherrylyn Matthews 3-1
Roger Potts/Trevor Bradley beat John Taylor/Cherrylyn Matthews 3-0

Flavels against AP Sports 'A' result 10-0 entered on 05/12/2004

Mick Bennett beat Andrew Meredith 3-1
Mick Bennett beat Edward Freeman 3-2
Mick Bennett beat Eddie Stafford 3-1
Roger Potts beat Andrew Meredith 3-2
Roger Potts beat Edward Freeman 3-1
Roger Potts beat Eddie Stafford 3-1
Trevor Bradley beat Andrew Meredith 3-0
Trevor Bradley beat Edward Freeman 3-2
Trevor Bradley beat Eddie Stafford 3-1
Roger Potts/Trevor Bradley beat Andrew Meredith/Edward Freeman 3-2

Flavels against W.C.C. 'B' result 6-4 entered on 07/11/2004

Roger Potts beat Reg Warnes 3-1
Roger Potts lost to Derek Harwood 0-3
Roger Potts lost to Nilton Green 0-3
Mick Bennett beat Reg Warnes 3-2
Mick Bennett lost to Derek Harwood 1-3
Mick Bennett lost to Nilton Green 0-3
Trevor Bradley beat Reg Warnes 3-1
Trevor Bradley beat Derek Harwood 3-0
Trevor Bradley beat Nilton Green 3-2
John Earles/Trevor Bradley beat Nilton Green/Derek Harwood 3-2

Flavels against Free Church 'B' result 9-1 entered on 28/10/2004

Len Coonan beat Chris Mulligan 3-0
Len Coonan beat Ian Rourke 3-0
Len Coonan beat Tom Brocklehurst 3-0
Mick Bennett beat Chris Mulligan 3-2
Mick Bennett beat Ian Rourke 3-1
Mick Bennett lost to Tom Brocklehurst 2-3
Trevor Bradley beat Chris Mulligan 3-2
Trevor Bradley beat Ian Rourke 3-1
Trevor Bradley beat Tom Brocklehurst 3-1
Mick Bennett/Trevor Bradley beat Chris Mulligan/Tom Brocklehurst 3-2

Flavels against Ashorne result 10-0 entered on 16/10/2004

Mick Bennett beat Simon Chalker 3-0
Mick Bennett beat Roger Kelley 3-0
Mick Bennett beat Chris Bowles 3-0
Roger Potts beat Simon Chalker 3-0
Roger Potts beat Roger Kelley 3-0
Roger Potts beat Chris Bowles 3-0
Trevor Bradley beat Simon Chalker 3-0
Trevor Bradley beat Roger Kelley 3-0
Trevor Bradley beat Chris Bowles 3-0
Mick Bennett/Trevor Bradley beat Roger Kelley/Chris Bowles 3-1

St. Georges 'D' against Marconi (Coventry) result 7-3 entered on 24/12/2004

Bert Banks beat Steve Smith 3-0
Bert Banks beat Dennis Mockford 3-0
Bert Banks beat Roy Joiner 3-0
Gary Edwards lost to Steve Smith 0-3
Gary Edwards beat Dennis Mockford 3-1
Gary Edwards beat Roy Joiner 3-0
Tracey Fletcher lost to Steve Smith 0-3
Tracey Fletcher beat Dennis Mockford 3-0
Tracey Fletcher lost to Roy Joiner 0-3
Bert Banks/Gary Edwards beat Steve Smith/Dennis Mockford 3-0

St. Georges 'D' against R.N.A. 'C' result 8-2 entered on 27/11/2004

Bert Banks beat Dorothy Macfarlane 3-1
Bert Banks beat Andy Davies 3-0
Bert Banks beat Daryl Burgess 3-0
Gary Edwards lost to Dorothy Macfarlane 1-3
Gary Edwards lost to Andy Davies 2-3
Gary Edwards beat Daryl Burgess 3-1
Tracey Fletcher beat Dorothy Macfarlane 3-0
Tracey Fletcher beat Andy Davies 3-2
Tracey Fletcher beat Daryl Burgess 3-0
Bert Banks/Tracey Fletcher beat Daryl Burgess/Andy Davies 3-0

St. Georges 'D' against Eathorpe 'A' result 5-5 entered on 11/11/2004

Bert Banks beat Christopher Atkins 3-1
Bert Banks lost to Matthew Cooper 0-3
Bert Banks lost to Alan Stockham 0-3
Tracey Fletcher beat Christopher Atkins 3-0
Tracey Fletcher beat Matthew Cooper 3-1
Tracey Fletcher beat Alan Stockham 3-1
Gary Edwards lost to Christopher Atkins 2-3
Gary Edwards beat Matthew Cooper 3-2
Gary Edwards lost to Alan Stockham 2-3
Tracey Fletcher/Gary Edwards lost to Matthew Cooper/Alan Stockham 1-3

St. Georges 'D' against R.N.A. 'D' result 8-2 entered on 16/10/2004

Bert Banks beat Robin Fox Strangways 3-0
Bert Banks beat James Stanley Thomas 3-1
Bert Banks beat Pam Beedham 3-0
Gary Edwards beat Robin Fox Strangways 3-1
Gary Edwards beat James Stanley Thomas 3-1
Gary Edwards lost to Pam Beedham 1-3
Tracey Fletcher beat Robin Fox Strangways 3-0
Tracey Fletcher lost to James Stanley Thomas 2-3
Tracey Fletcher beat Pam Beedham 3-0
Gary Edwards/Tracey Fletcher beat James Stanley Thomas/Robin Fox Strangways 3-0

St. Georges 'D' against Ashorne result 10-0 entered on 30/12/2004

Tracey Fletcher beat Roger Kelley 3-0
Tracey Fletcher beat Steve Bolton 3-0
Tracey Fletcher beat Chris Bowles 3-0
Bert Banks beat Roger Kelley 3-0
Bert Banks beat Steve Bolton 3-0
Bert Banks beat Chris Bowles 3-0
Gary Edwards beat Roger Kelley 3-1
Gary Edwards beat Steve Bolton 3-0
Gary Edwards beat Chris Bowles 3-0
Tracey Fletcher/Gary Edwards beat Chris Bowles/Roger Kelley 3-1

Marconi (Coventry) against Flavels result 4-6 entered on 24/12/2004

Dennis Mockford beat Roger Potts 3-1
Dennis Mockford lost to Mick Bennett 0-3
Dennis Mockford lost to Len Coonan 2-3
Roy Joiner beat Roger Potts 3-2
Roy Joiner lost to Mick Bennett 1-3
Roy Joiner lost to Len Coonan 0-3
Steve Smith/Dennis Mockford beat Mick Bennett/Len Coonan 3-0
Steve Smith beat Roger Potts 3-0
Steve Smith lost to Mick Bennett 1-3
Steve Smith lost to Len Coonan 1-3

Marconi (Coventry) against Free Church 'C' result 10-0 entered on 11/11/2004

Steve Smith beat Stuart Mills 3-1
Steve Smith beat John Taylor 3-0
Steve Smith beat Mandy Thomas 3-0
Dennis Mockford beat Stuart Mills 3-0
Dennis Mockford beat John Taylor 3-0
Dennis Mockford beat Mandy Thomas 3-0
Roy Joiner beat Stuart Mills 3-1
Roy Joiner beat John Taylor 3-0
Roy Joiner beat Mandy Thomas 3-0
Dennis Mockford/Steve Smith beat Stuart Mills/John Taylor 3-1

Marconi (Coventry) against AP Sports 'A' result 4-6 entered on 07/11/2004

Steve Smith beat Eddie Stafford 3-1
Steve Smith beat Edward Freeman 3-1
Dennis Mockford lost to Andrew Meredith 0-3
Dennis Mockford lost to Eddie Stafford 1-3
Dennis Mockford beat Edward Freeman 3-1
Roy Joiner lost to Andrew Meredith 1-3
Roy Joiner lost to Eddie Stafford 1-3
Roy Joiner lost to Edward Freeman 0-3
Steve Smith/Dennis Mockford beat Andrew Meredith/Eddie Stafford 3-0
Steve Smith lost to Andrew Meredith 1-3

Marconi (Coventry) against W.C.C. 'B' result 8-2 entered on 28/10/2004

Steve Smith beat Reg Warnes 3-1
Steve Smith beat Susan Clarke 3-0
Steve Smith beat Derek Harwood 3-0
Dennis Mockford beat Reg Warnes 3-0
Dennis Mockford beat Susan Clarke 3-1
Dennis Mockford lost to Derek Harwood 2-3
Gordon Tucker beat Reg Warnes 3-0
Gordon Tucker beat Susan Clarke 3-1
Gordon Tucker lost to Derek Harwood 1-3
Dennis Mockford/Gordon Tucker beat Susan Clarke/Derek Harwood 3-0

Marconi (Coventry) against Free Church 'B' result 6-4 entered on 16/10/2004

Steve Smith lost to Tom Brocklehurst 2-3
Steve Smith beat Lleryn Brocklehurst 3-0
Steve Smith beat Chris Mulligan 3-0
Dennis Mockford beat Tom Brocklehurst 3-0
Dennis Mockford beat Lleryn Brocklehurst 3-0
Dennis Mockford beat Chris Mulligan 3-0
Roy Joiner lost to Tom Brocklehurst 0-3
Roy Joiner lost to Lleryn Brocklehurst 1-3
Roy Joiner lost to Chris Mulligan 0-3
Steve Smith/Dennis Mockford beat Tom Brocklehurst/Chris Mulligan 3-1

Marconi (Coventry) against Ashorne result 9-1 entered on 24/12/2004

Steve Smith beat Simon Chalker 3-0
Steve Smith beat Roger Kelley 3-0
Steve Smith beat Steve Bolton 3-0
Dennis Mockford beat Simon Chalker 3-0
Dennis Mockford beat Roger Kelley 3-1
Dennis Mockford beat Steve Bolton 3-0
Roy Joiner beat Simon Chalker 3-0
Roy Joiner lost to Roger Kelley 2-3
Roy Joiner beat Steve Bolton 3-0
Steve Smith/Dennis Mockford beat Roger Kelley/Simon Chalker 3-1

Free Church 'C' against St. Georges 'D' result 3-7 entered on 24/12/2004

John Taylor beat Tracey Fletcher 3-2
John Taylor beat Bert Banks 3-1
John Taylor lost to Gary Edwards 0-3
Mandy Thomas lost to Tracey Fletcher 0-3
Mandy Thomas lost to Bert Banks 0-3
Mandy Thomas lost to Gary Edwards 0-3
Cherrylyn Matthews lost to Tracey Fletcher 0-3
Cherrylyn Matthews beat Bert Banks 3-0
Cherrylyn Matthews lost to Gary Edwards 2-3
Mandy Thomas/Cherrylyn Matthews lost to Tracey Fletcher/Gary Edwards 2-3

Free Church 'C' against R.N.A. 'C' result 2-8 entered on 07/11/2004

Peter Rourke lost to Dorothy Macfarlane 0-3
Peter Rourke lost to Andy Davies 0-3
Peter Rourke lost to Daryl Burgess 1-3
Mandy Thomas lost to Dorothy Macfarlane 0-3
Mandy Thomas lost to Andy Davies 0-3
Mandy Thomas lost to Daryl Burgess 0-3
Cherrylyn Matthews lost to Dorothy Macfarlane 0-3
Cherrylyn Matthews lost to Andy Davies 0-3
Cherrylyn Matthews beat Daryl Burgess 3-0
Mandy Thomas/Cherrylyn Matthews beat Dorothy Macfarlane/Andy Davies 3-1

Free Church 'C' against Eathorpe 'A' result 4-6 entered on 28/10/2004

Stuart Mills beat Christopher Atkins 3-2
Stuart Mills beat Matthew Cooper 3-2
Stuart Mills lost to Howard Rodgers 0-3
Cherrylyn Matthews beat Christopher Atkins 3-1
Cherrylyn Matthews lost to Matthew Cooper 2-3
Cherrylyn Matthews lost to Howard Rodgers 1-3
Mandy Thomas lost to Christopher Atkins 0-3
Mandy Thomas lost to Matthew Cooper 0-3
Mandy Thomas lost to Howard Rodgers 0-3
Stuart Mills/Cherrylyn Matthews beat Christopher Atkins/Howard Rodgers 3-2

Free Church 'C' against R.N.A. 'D' result 9-1 entered on 30/12/2004

John Taylor beat James Stanley Thomas 3-1
John Taylor beat Robin Fox Strangways 3-2
John Taylor beat Pam Beedham 3-2
Cherrylyn Matthews beat James Stanley Thomas 3-0
Cherrylyn Matthews beat Robin Fox Strangways 3-0
Cherrylyn Matthews beat Pam Beedham 3-0
Mandy Thomas beat James Stanley Thomas 3-1
Mandy Thomas lost to Robin Fox Strangways 0-3
Mandy Thomas beat Pam Beedham 3-1
Cherrylyn Matthews/Mandy Thomas beat Robin Fox Strangways/Pam Beedham 3-0

Free Church 'C' against Ashorne result 7-3 entered on 11/11/2004

John Taylor beat Ian Reader 3-0
John Taylor beat Roger Kelley 3-0
John Taylor beat Chris Bowles 3-0
Peter Rourke lost to Ian Reader 2-3
Peter Rourke lost to Roger Kelley 1-3
Peter Rourke beat Chris Bowles 3-0
Stuart Mills beat Ian Reader 3-1
Stuart Mills beat Roger Kelley 3-0
Stuart Mills beat Chris Bowles 3-0
John Taylor/Stuart Mills lost to Ian Reader/Roger Kelley 2-3

R.N.A. 'C' against Flavels result 6-4 entered on 05/12/2004

Dorothy Macfarlane beat Len Coonan 3-2
Dorothy Macfarlane beat John Earles 3-2
Dorothy Macfarlane beat Roger Potts 3-1
Andy Davies beat Len Coonan 3-1
Andy Davies lost to John Earles 0-3
Andy Davies lost to Roger Potts 1-3
Daryl Burgess lost to Len Coonan 0-3
Daryl Burgess lost to John Earles 1-3
Daryl Burgess beat Roger Potts 3-1
Dorothy Macfarlane/Andy Davies beat Len Coonan/John Earles 3-2

R.N.A. 'C' against Marconi (Coventry) result 4-6 entered on 11/11/2004

Dorothy Macfarlane lost to Steve Smith 0-3
Dorothy Macfarlane beat Dennis Mockford 3-1
Dorothy Macfarlane lost to Roy Joiner 0-3
Andy Davies lost to Steve Smith 2-3
Andy Davies lost to Dennis Mockford 1-3
Andy Davies beat Roy Joiner 3-0
Daryl Burgess lost to Steve Smith 1-3
Daryl Burgess beat Dennis Mockford 3-2
Daryl Burgess beat Roy Joiner 3-2
Dorothy Macfarlane/Andy Davies lost to Steve Smith/Dennis Mockford 2-3

R.N.A. 'C' against AP Sports 'A' result 5-5 entered on 28/10/2004

Dorothy Macfarlane beat Gerald Taylor 3-2
Dorothy Macfarlane beat Eddie Stafford 3-1
Dorothy Macfarlane beat Tony Williams 3-2
Andy Davies lost to Gerald Taylor 2-3
Andy Davies lost to Eddie Stafford 1-3
Andy Davies lost to Tony Williams 1-3
Daryl Burgess lost to Gerald Taylor 1-3
Daryl Burgess lost to Eddie Stafford 2-3
Daryl Burgess beat Tony Williams 3-0
Dorothy Macfarlane/Andy Davies beat Gerald Taylor/Tony Williams 3-2

R.N.A. 'C' against W.C.C. 'B' result 7-3 entered on 16/10/2004

Graham Heath beat Reg Warnes 3-2
Graham Heath beat Susan Clarke 3-1
Graham Heath lost to Derek Harwood 1-3
Daryl Burgess beat Reg Warnes 3-0
Daryl Burgess beat Susan Clarke 3-0
Daryl Burgess beat Derek Harwood 3-1
Dorothy Macfarlane beat Reg Warnes 3-0
Dorothy Macfarlane beat Susan Clarke 3-1
Dorothy Macfarlane lost to Derek Harwood 0-3
Graham Heath/Daryl Burgess lost to Susan Clarke/Derek Harwood 1-3

R.N.A. 'C' against Free Church 'B' result 7-3 entered on 11/01/2005

Dorothy Macfarlane beat Ian Rourke 3-0
Dorothy Macfarlane lost to Tom Brocklehurst 2-3
Dorothy Macfarlane beat Emma Churchley 3-1
Andy Davies beat Ian Rourke 3-0
Andy Davies lost to Tom Brocklehurst 1-3
Andy Davies beat Emma Churchley 3-0
Daryl Burgess beat Ian Rourke 3-1
Daryl Burgess lost to Tom Brocklehurst 0-3
Daryl Burgess beat Emma Churchley 3-1
Dorothy Macfarlane/Andy Davies beat Tom Brocklehurst/Emma Churchley 3-0

R.N.A. 'C' against Ashorne result 9-1 entered on 28/10/2004

Dorothy Macfarlane beat Roger Kelley 3-0
Dorothy Macfarlane beat Chris Bowles 3-0
Dorothy Macfarlane beat Ian Reader 3-0
Andy Davies beat Roger Kelley 3-0
Andy Davies beat Chris Bowles 3-1
Andy Davies beat Ian Reader 3-1
Daryl Burgess beat Roger Kelley 3-0
Daryl Burgess beat Chris Bowles 3-0
Daryl Burgess lost to Ian Reader 2-3
Andy Davies/Daryl Burgess beat Ian Reader/Chris Bowles 3-1

AP Sports 'A' against St. Georges 'D' result 5-5 entered on 11/11/2004

Andrew Meredith lost to Bert Banks 0-3
Andrew Meredith lost to Gary Edwards 2-3
Andrew Meredith beat Tracey Fletcher 3-0
Eddie Stafford beat Bert Banks 3-2
Eddie Stafford beat Gary Edwards 3-0
Eddie Stafford beat Tracey Fletcher 3-2
Gerald Taylor lost to Bert Banks 0-3
Gerald Taylor lost to Gary Edwards 2-3
Gerald Taylor beat Tracey Fletcher 3-0
Andrew Meredith/Eddie Stafford lost to Bert Banks/Gary Edwards 1-3

AP Sports 'A' against Free Church 'C' result 7-3 entered on 28/10/2004

Andrew Meredith beat John Taylor 3-0
Andrew Meredith beat Peter Rourke 3-0
Andrew Meredith beat Stuart Mills 3-1
Gerald Taylor lost to John Taylor 2-3
Gerald Taylor beat Peter Rourke 3-1
Gerald Taylor lost to Stuart Mills 0-3
Edward Freeman beat John Taylor 3-2
Edward Freeman lost to Peter Rourke 0-3
Edward Freeman beat Stuart Mills 3-1
Andrew Meredith/Gerald Taylor beat John Taylor/Stuart Mills 3-1

AP Sports 'A' against Eathorpe 'A' result 6-4 entered on 16/10/2004

Andrew Meredith beat Christopher Atkins 3-1
Andrew Meredith lost to Matthew Cooper 2-3
Andrew Meredith beat Colin Cooper 3-0
Eddie Stafford beat Christopher Atkins 3-2
Eddie Stafford lost to Matthew Cooper 1-3
Eddie Stafford beat Colin Cooper 3-0
Edward Freeman lost to Christopher Atkins 2-3
Edward Freeman lost to Matthew Cooper 1-3
Edward Freeman beat Colin Cooper 3-2
Andrew Meredith/Eddie Stafford beat Christopher Atkins/Matthew Cooper 3-1

AP Sports 'A' against R.N.A. 'D' result 10-0 entered on 05/12/2004

Andrew Meredith beat Pam Beedham 3-1
Andrew Meredith beat Robin Fox Strangways 3-2
Andrew Meredith beat James Stanley Thomas 3-0
Edward Freeman beat Pam Beedham 3-0
Edward Freeman beat Robin Fox Strangways 3-1
Edward Freeman beat James Stanley Thomas 3-2
Eddie Stafford beat Pam Beedham 3-0
Eddie Stafford beat Robin Fox Strangways 3-0
Eddie Stafford beat James Stanley Thomas 3-0
Andrew Meredith/Eddie Stafford beat Pam Beedham/Robin Fox Strangways 3-0

Eathorpe 'A' against Flavels result 4-6 entered on 24/12/2004

Christopher Atkins lost to Len Coonan 2-3
Christopher Atkins lost to Mick Bennett 1-3
Christopher Atkins lost to Roger Potts 2-3
Matthew Cooper lost to Len Coonan 2-3
Matthew Cooper lost to Mick Bennett 2-3
Matthew Cooper beat Roger Potts 3-1
Alan Stockham beat Len Coonan 3-2
Alan Stockham beat Mick Bennett 3-1
Alan Stockham beat Roger Potts 3-0
Matthew Cooper/Alan Stockham lost to Mick Bennett/Len Coonan 1-3

Eathorpe 'A' against Marconi (Coventry) result 4-6 entered on 28/10/2004

Christopher Atkins beat Richard Jardim 3-2
Christopher Atkins lost to Dennis Mockford 0-3
Christopher Atkins lost to Gordon Tucker 0-3
Matthew Cooper lost to Richard Jardim 0-3
Matthew Cooper lost to Dennis Mockford 2-3
Matthew Cooper beat Gordon Tucker 3-1
Howard Rodgers lost to Richard Jardim 2-3
Howard Rodgers lost to Dennis Mockford 2-3
Howard Rodgers beat Gordon Tucker 3-0
Matthew Cooper/Howard Rodgers beat Gordon Tucker/Dennis Mockford 3-1

Eathorpe 'A' against R.N.A. 'C' result 4-6 entered on 16/10/2004

Christopher Atkins lost to Graham Heath 2-3
Christopher Atkins lost to Dorothy Macfarlane 2-3
Christopher Atkins lost to Daryl Burgess 2-3
Matthew Cooper beat Graham Heath 3-2
Matthew Cooper beat Dorothy Macfarlane 3-0
Matthew Cooper beat Daryl Burgess 3-0
Colin Cooper lost to Graham Heath 0-3
Colin Cooper lost to Dorothy Macfarlane 0-3
Colin Cooper lost to Daryl Burgess 0-3
Christopher Atkins/Matthew Cooper beat Graham Heath/Daryl Burgess 3-0

Eathorpe 'A' against W.C.C. 'B' result 4-6 entered on 24/12/2004

Christopher Atkins lost to Nilton Green 0-3
Christopher Atkins beat Susan Clarke 3-0
Christopher Atkins lost to Derek Harwood 1-3
Matthew Cooper lost to Nilton Green 0-3
Matthew Cooper beat Susan Clarke 3-1
Matthew Cooper beat Derek Harwood 3-1
Alan Stockham lost to Nilton Green 0-3
Alan Stockham beat Susan Clarke 3-0
Alan Stockham lost to Derek Harwood 2-3
Matthew Cooper/Alan Stockham lost to Nilton Green/Derek Harwood 1-3

Eathorpe 'A' against Free Church 'B' result 7-3 entered on 05/12/2004

Christopher Atkins lost to Chris Mulligan 2-3
Christopher Atkins beat Lleryn Brocklehurst 3-0
Christopher Atkins beat Ian Rourke 3-0
Matthew Cooper lost to Chris Mulligan 0-3
Matthew Cooper beat Lleryn Brocklehurst 3-0
Matthew Cooper beat Ian Rourke 3-1
Alan Stockham lost to Chris Mulligan 2-3
Alan Stockham beat Lleryn Brocklehurst 3-0
Alan Stockham beat Ian Rourke 3-0
Christopher Atkins/Alan Stockham beat Chris Mulligan/Lleryn Brocklehurst 3-1

W.C.C. 'B' against St. Georges 'D' result 4-6 entered on 28/10/2004

Reg Warnes lost to Gary Edwards 0-3
Reg Warnes lost to Bert Banks 0-3
Reg Warnes lost to Tracey Fletcher 1-3
Susan Clarke beat Gary Edwards 3-2
Susan Clarke lost to Bert Banks 0-3
Susan Clarke lost to Tracey Fletcher 2-3
Derek Harwood beat Gary Edwards 3-2
Derek Harwood beat Bert Banks 3-1
Derek Harwood beat Tracey Fletcher 3-1
Derek Harwood/Susan Clarke lost to Gary Edwards/Tracey Fletcher 0-3

W.C.C. 'B' against Free Church 'C' result 4-6 entered on 16/10/2004

Reg Warnes lost to Stuart Mills 0-3
Reg Warnes lost to John Taylor 1-3
Reg Warnes beat Peter Rourke 3-1
Susan Clarke lost to Stuart Mills 1-3
Susan Clarke lost to John Taylor 2-3
Susan Clarke beat Peter Rourke 3-1
Derek Harwood lost to Stuart Mills 2-3
Derek Harwood beat John Taylor 3-0
Derek Harwood beat Peter Rourke 3-0
Derek Harwood/Susan Clarke lost to Stuart Mills/John Taylor 2-3

W.C.C. 'B' against AP Sports 'A' result 6-4 entered on 30/12/2004

Susan Clarke beat Gerald Taylor 3-0
Derek Harwood/Nilton Green beat Andrew Meredith/Gerald Taylor 3-1
Derek Harwood beat Andrew Meredith 3-1
Derek Harwood beat Eddie Stafford 3-1
Derek Harwood lost to Gerald Taylor 2-3
Nilton Green lost to Andrew Meredith 2-3
Nilton Green beat Eddie Stafford 3-0
Nilton Green beat Gerald Taylor 3-2
Susan Clarke lost to Andrew Meredith 2-3
Susan Clarke lost to Eddie Stafford 0-3

W.C.C. 'B' against R.N.A. 'D' result 8-2 entered on 11/11/2004

Derek Harwood beat Robin Fox Strangways 3-0
Derek Harwood beat Richard Smith 3-2
Derek Harwood beat Pam Beedham 3-0
Nilton Green beat Robin Fox Strangways 3-0
Nilton Green beat Richard Smith 3-0
Nilton Green beat Pam Beedham 3-0
Susan Clarke lost to Robin Fox Strangways 0-3
Susan Clarke lost to Richard Smith 2-3
Susan Clarke beat Pam Beedham 3-2
Derek Harwood/Nilton Green beat Robin Fox Strangways/Pam Beedham 3-0

Free Church 'B' against St. Georges 'D' result 5-5 entered on 16/10/2004

Emma Churchley lost to Bert Banks 0-3
Emma Churchley beat Gary Edwards 3-0
Emma Churchley lost to Tracey Fletcher 1-3
Ian Rourke lost to Bert Banks 0-3
Ian Rourke lost to Gary Edwards 2-3
Ian Rourke beat Tracey Fletcher 3-2
Tom Brocklehurst beat Bert Banks 3-2
Tom Brocklehurst beat Gary Edwards 3-1
Tom Brocklehurst lost to Tracey Fletcher 2-3
Emma Churchley/Tom Brocklehurst beat Tracey Fletcher/Gary Edwards 3-2

Free Church 'B' against Free Church 'C' result 3-7 entered on 30/12/2004

Emma Churchley lost to Cherrylyn Matthews 0-3
Emma Churchley lost to John Taylor 2-3
Emma Churchley lost to Stuart Mills 2-3
Ian Rourke lost to Cherrylyn Matthews 0-3
Ian Rourke lost to John Taylor 2-3
Ian Rourke lost to Stuart Mills 1-3
Tom Brocklehurst beat Cherrylyn Matthews 3-0
Tom Brocklehurst beat John Taylor 3-0
Tom Brocklehurst beat Stuart Mills 3-1
Tom Brocklehurst/Ian Rourke lost to John Taylor/Stuart Mills 2-3

Free Church 'B' against AP Sports 'A' result 5-5 entered on 24/12/2004

Ian Rourke lost to Andrew Meredith 1-3
Ian Rourke lost to Eddie Stafford 0-3
Ian Rourke lost to Edward Freeman 0-3
Chris Mulligan beat Andrew Meredith 3-2
Chris Mulligan beat Eddie Stafford 3-1
Chris Mulligan beat Edward Freeman 3-0
Lleryn Brocklehurst lost to Andrew Meredith 0-3
Lleryn Brocklehurst beat Eddie Stafford 3-1
Lleryn Brocklehurst beat Edward Freeman 3-1
Chris Mulligan/Lleryn Brocklehurst lost to Andrew Meredith/Eddie Stafford 1-3

Free Church 'B' against W.C.C. 'B' result 1-9 entered on 05/12/2004

Tom Brocklehurst lost to Derek Harwood 2-3
Tom Brocklehurst lost to Susan Clarke 2-3
Tom Brocklehurst beat Nilton Green 3-2
Lleryn Brocklehurst lost to Derek Harwood 0-3
Lleryn Brocklehurst lost to Susan Clarke 2-3
Lleryn Brocklehurst lost to Nilton Green 0-3
Emma Churchley lost to Derek Harwood 0-3
Emma Churchley lost to Susan Clarke 1-3
Emma Churchley lost to Nilton Green 0-3
Tom Brocklehurst/Emma Churchley lost to Derek Harwood/Nilton Green 1-3

Free Church 'B' against R.N.A. 'D' result 5-5 entered on 30/12/2004

Lleryn Brocklehurst lost to Steve Poole 2-3
Lleryn Brocklehurst lost to Robin Fox Strangways 0-3
Lleryn Brocklehurst lost to James Stanley Thomas 0-3
Chris Mulligan beat Steve Poole 3-2
Chris Mulligan beat Robin Fox Strangways 3-0
Chris Mulligan beat James Stanley Thomas 3-0
Tom Brocklehurst lost to Steve Poole 1-3
Tom Brocklehurst beat Robin Fox Strangways 3-0
Tom Brocklehurst beat James Stanley Thomas 3-0
Lleryn Brocklehurst/Chris Mulligan lost to Steve Poole/Robin Fox Strangways 2-3

R.N.A. 'D' against Flavels result 3-7 entered on 16/10/2004

Robin Fox Strangways lost to Mick Bennett 0-3
Robin Fox Strangways lost to John Earles 1-3
Robin Fox Strangways w/o
James Stanley Thomas lost to Mick Bennett 0-3
James Stanley Thomas lost to John Earles 0-3
James Stanley Thomas w/o
Pam Beedham lost to Mick Bennett 0-3
Pam Beedham lost to John Earles 0-3
Pam Beedham w/o
Robin Fox Strangways/James Stanley Thomas lost to Mick Bennett/John Earles 1-3

R.N.A. 'D' against Marconi (Coventry) result 3-7 entered on 24/12/2004

Robin Fox Strangways lost to Steve Smith 0-3
Robin Fox Strangways lost to Dennis Mockford 0-3
Robin Fox Strangways lost to Roy Joiner 2-3
Steve Poole lost to Steve Smith 0-3
Steve Poole beat Dennis Mockford 3-2
Steve Poole beat Roy Joiner 3-2
Pam Beedham lost to Steve Smith 0-3
Pam Beedham beat Dennis Mockford 3-2
Pam Beedham lost to Roy Joiner 0-3
Robin Fox Strangways/Steve Poole lost to Steve Smith/Dennis Mockford 0-3

R.N.A. 'D' against R.N.A. 'C' result 1-9 entered on 24/12/2004

James Stanley Thomas lost to Dorothy Macfarlane 1-3
James Stanley Thomas lost to Andy Davies 0-3
James Stanley Thomas lost to Daryl Burgess 0-3
Robin Fox Strangways lost to Dorothy Macfarlane 2-3
Robin Fox Strangways lost to Andy Davies 0-3
Robin Fox Strangways beat Daryl Burgess 3-1
Pam Beedham lost to Dorothy Macfarlane 1-3
Pam Beedham lost to Andy Davies 0-3
Pam Beedham lost to Daryl Burgess 0-3
Robin Fox Strangways/Pam Beedham lost to Dorothy Macfarlane/Andy Davies 0-3

R.N.A. 'D' against Eathorpe 'A' result 0-10 entered on 27/11/2004

James Stanley Thomas lost to Christopher Atkins 2-3
James Stanley Thomas lost to Matthew Cooper 1-3
James Stanley Thomas lost to Alan Stockham 0-3
Robin Fox Strangways lost to Christopher Atkins 0-3
Robin Fox Strangways lost to Matthew Cooper 1-3
Robin Fox Strangways lost to Alan Stockham 0-3
Pam Beedham lost to Christopher Atkins 2-3
Pam Beedham lost to Matthew Cooper 1-3
Pam Beedham lost to Alan Stockham 0-3
James Stanley Thomas/Robin Fox Strangways lost to Matthew Cooper/Alan Stockham 2-3

Ashorne against AP Sports 'A' result 0-10 entered on 28/10/2004

Roger Kelley lost to Andrew Meredith 0-3
Roger Kelley lost to Eddie Stafford 1-3
Roger Kelley lost to Gerald Taylor 0-3
Ian Reader lost to Andrew Meredith 0-3
Ian Reader lost to Eddie Stafford 0-3
Ian Reader lost to Gerald Taylor 0-3
Chris Bowles lost to Andrew Meredith 0-3
Chris Bowles lost to Eddie Stafford 1-3
Chris Bowles lost to Gerald Taylor 0-3
Roger Kelley/Chris Bowles lost to Andrew Meredith/Eddie Stafford 0-3

Ashorne against Eathorpe 'A' result 0-10 entered on 30/12/2004

Steve Bolton lost to Christopher Atkins 0-3
Steve Bolton lost to Matthew Cooper 0-3
Steve Bolton lost to Alan Stockham 0-3
Chris Bowles lost to Christopher Atkins 0-3
Chris Bowles lost to Matthew Cooper 0-3
Chris Bowles lost to Alan Stockham 0-3
Simon Chalker lost to Christopher Atkins 0-3
Simon Chalker lost to Matthew Cooper 0-3
Simon Chalker lost to Alan Stockham 0-3
Simon Chalker/Chris Bowles lost to Matthew Cooper/Christopher Atkins 0-3

Ashorne against W.C.C. 'B' result 1-9 entered on 24/12/2004

Roger Kelley lost to Derek Harwood 1-3
Roger Kelley lost to Nilton Green 0-3
Roger Kelley beat Susan Clarke 3-2
Chris Bowles lost to Derek Harwood 0-3
Chris Bowles lost to Nilton Green 0-3
Chris Bowles lost to Susan Clarke 0-3
Steve Bolton lost to Derek Harwood 0-3
Steve Bolton lost to Nilton Green 0-3
Steve Bolton lost to Susan Clarke 0-3
Roger Kelley/Chris Bowles lost to Derek Harwood/Nilton Green 0-3

Ashorne against Free Church 'B' result 2-8 entered on 07/11/2004

Roger Kelley beat Ian Rourke 3-0
Roger Kelley lost to Tom Brocklehurst 2-3
Roger Kelley lost to Chris Mulligan 0-3
Ian Reader lost to Ian Rourke 0-3
Ian Reader beat Tom Brocklehurst 3-2
Ian Reader lost to Chris Mulligan 1-3
Simon Chalker lost to Ian Rourke 0-3
Simon Chalker lost to Tom Brocklehurst 0-3
Simon Chalker lost to Chris Mulligan 1-3
Roger Kelley/Ian Reader lost to Ian Rourke/Chris Mulligan 1-3

Ashorne against R.N.A. 'D' result 5-5 entered on 28/10/2004

Simon Chalker lost to James Stanley Thomas 0-3
Simon Chalker beat Robin Fox Strangways 3-0
Simon Chalker beat Pam Beedham 3-1
Roger Kelley beat James Stanley Thomas 3-0
Roger Kelley beat Robin Fox Strangways 3-0
Roger Kelley beat Pam Beedham 3-1
Chris Bowles lost to James Stanley Thomas 1-3
Chris Bowles lost to Robin Fox Strangways 0-3
Chris Bowles lost to Pam Beedham 1-3
Simon Chalker/Roger Kelley lost to Robin Fox Strangways/Pam Beedham 1-3

Back to Division Table