Make your own free website on Tripod.com
 Tournaments
 Home
 Overview
 Contacts
 How to Join
League Info.
 League Status
 Player Ratings
 Competitions
 Tournaments
 Coaching
 News
 Press Reports
 Diary
 Links
 Archive


Mail The Association

Leamington Table Tennis Association

Leamington Finals Night

Role of Honour

The Committee wish to place on record their thanks to all the event sponsors and those who donated prizes for the raffle.

Event

Result

Winner(s)

Leamington Spa Courier Under 11 Singles

Barry Hobbins(F Ch) v Edward Freeman (Eath)

21-11

21-15

 

Barry Hobbins

Barclays Bank Under 13 Girls Singles

Kelly Sibley(F Ch) v Stephanie Hawkins (F Ch)

21-10

21-3

 

Kelly Sibley

Grade 5 Singles

Thomas Cox(F Ch) v Matthew Cooper (Eath)

18-21

10-21

 

Matthew Cooper

Bradford & Bingley Under 15 Girls Singles

Kelly Sibley(F Ch) v Stephanie Hawkins (F Ch)

21-4

21-17

 

Kelly Sibley

Grade 4 Singles

Richard Grover (St. G) v Carol Meredith(AP)

15-21

14-21

 

Carol Meredith

Grade 3 Singles

Samantha Meredith (AP) v Andrew Meredith (AP)

21-18

21-19

 

Sam Meredith

Handicap Singles

Mark Woolerton +0 (F Ch) v

Linda Nason +57 (F Ch)

61-58

   

Mark Woolerton

Grade 2 Singles

Rob Warnes (F Ch) v Malcolm Macfarlane (F Ch)

21-16

21-13

 

Rob Warnes

Ford Motor Junior Girls Singles

Samantha Meredith (AP) v Kelly Sibley (F Ch)

21-13

21-19

 

Sam Meredith

Over 50 Veteran Singles

Brian Aston (St Georges) v Hugh Matthews (F Ch)

21-18

16-21

9-21

Hugh Matthews

Under 13 Boys Singles

Jas Allen-Sutton (F Ch) v Ben McNally (F. Ch.)

21-9

21-9

 

Jaz Allen-Sutton

Arden Construction Youth Singles

Samantha Meredith (AP) v Elizabeth Haynes (Whit)

22-20

24-22

 

Sam Meredith

Under 15 Boys Singles

Jas Allen-Sutton (F Ch) v Matthew Cooper (Eath)

25-23

21-8

 

Jaz Allen-Sutton

 

Event

Result

Winner(s)

NatWest Bank Grade 1 Singles

Jon Williams (Carp) v Phil Paine(WCC)

21-15

21-13

 

Jon Williams

Bradford & Bingley Junior Doubles

Samantha Meredith/Kevin Rourke (Ap/F Ch) v

Terry Smith/Jonathan Cox (Ap/F Ch)

6-21

8-21

 

Terry Smith/

Jonathan Cox

Arden Construction Mens Singles - semi final

Andy Cockerill (Welles) v Phil Paine (WCC)

21-13

22-20

 

Andy Cockerill

Arden Construction Mens Singles - semi final

Jon Willliams (Carp) v Mark Woolerton (F Ch)

21-18

20-22

19-21

Mark Woolerton

Ford Motor Junior Boys Singles

Terry Smith (AP) v Jonathan Cox (F Ch)

15-21

15-21

 

Jonathan Cox

Fragmere Properties Mixed Doubles

Elizabeth Haynes/Jon Williams (Whit/Carp) v

Julie Richardson/Andy Cockerill (S Geo/Welles)

21-14

21-19

 

Elizabeth Haynes

/Jon Williams

Arden Construction Veteran Mens Singles

Mike Bridgeman (F Ch) v Pete Dunnett (Welles)

14-21

21-15

21-23

Pete Dunnett

Lloyds TSB Ladies Doubles

Elizabeth Haynes/Samantha Meredith (Whit/AP) v

Cherry Matthews/Emma Churchley (F Ch)

21-12

21-17

 

Elizabeth Haynes/

Samantha Meredith

Fragmere Properties Mens Doubles

Mark Woolerton/Trevor Bradley (F Ch) v

David Johnson/Jon Williams (Carp)

17-21

19-21

 

Mark Woolerton/

Trevor Bradley

Leamington Spa Courier Ladies Singles

Samantha Meredith (AP) v Elizabeth Haynes (Whit)

21-16

17-21

21-18

Samantha Meredith

Arden Constructon Mens Singles

Andy Cockerill (Welles) v Mark Woolerton (F Ch)

21-16

14-21

19-21

Mark Woolerton