Make your own free website on Tripod.com

Match Results

Matches Report Division 3 - Report Created on 09/05/2003




AP Sports 'C' against W.C.C. 'C' result 2-8 entered on 16/10/2002

Carol Meredith beat Pat Woolvin 3-2 Carol Meredith lost to Tony Ford 0-3 Carol Meredith lost to Doug Lowe 1-3 Rosalind Freeman lost to Pat Woolvin 0-3 Rosalind Freeman lost to Tony Ford 1-3 Rosalind Freeman lost to Doug Lowe 1-3 Charlotte Freeman beat Pat Woolvin 3-0 Charlotte Freeman lost to Tony Ford 0-3 Charlotte Freeman lost to Doug Lowe 1-3 Charlotte Freeman/Doug Lowe lost to Pat Woolvin/Tony Ford 1-3

Eathorpe 'B' against Free Church 'D' result 1-9 entered on 16/10/2002

Ron Coats lost to Ron Stanbridge 1-3 Ron Coats beat Jonathan Taylor 3-1 Ron Coats lost to Mike Skidmore 2-3 Michael Rossington lost to Ron Stanbridge 0-3 Michael Rossington lost to Jonathan Taylor 2-3 Michael Rossington lost to Mike Skidmore 1-3 Dave Hawker lost to Ron Stanbridge 0-3 Dave Hawker lost to Jonathan Taylor 0-3 Dave Hawker lost to Mike Skidmore 1-3 Ron Coats/Michael Rossington lost to Mike Skidmore/Jonathan Taylor 1-3

FISSC 'A' against Standard Photo A result 6-4 entered on 10/12/2002

Brian Marston lost to Ashley Smith 1-3 Brian Marston beat Sean Care 3-1 Brian Marston beat Chris Fincham 3-1 John Hunt lost to Ashley Smith 1-3 John Hunt beat Sean Care 3-1 John Hunt lost to Chris Fincham 2-3 Mark Kingham lost to Ashley Smith 1-3 Mark Kingham beat Sean Care 3-0 Mark Kingham beat Chris Fincham 3-0 Brian Marston/John Hunt beat Sean Care/Chris Fincham 3-0

Marconi (Coventry) B against R.N.A. 'E' result 7-3 entered on 16/10/2002

Steve Smith lost to James Stanley Thomas 1-3 Steve Smith beat Ken Hassall 3-1 Steve Smith beat Wilf Harris 3-0 Terry O'Neill lost to James Stanley Thomas 0-3 Terry O'Neill beat Ken Hassall 3-0 Terry O'Neill beat Wilf Harris 3-0 Bob Montgomery lost to James Stanley Thomas 1-3 Bob Montgomery beat Ken Hassall 3-0 Bob Montgomery beat Wilf Harris 3-1 Steve Smith/Terry O'Neill beat Ken Hassall/James Stanley Thomas 3-1

Myton 'A' against B. G. N. (Banbury) B result 2-8 entered on 16/10/2002

Ray White lost to Janice Rowan 0-3 Ray White lost to Daniel Rowan 0-3 Ray White lost to Michael Rowan 2-3 Jonny White beat Janice Rowan 3-0 Jonny White lost to Daniel Rowan 0-3 Jonny White lost to Michael Rowan 1-3 Jim Quinn lost to Janice Rowan 0-3 Jim Quinn lost to Daniel Rowan 0-3 Jim Quinn lost to Michael Rowan 1-3 Ray White/Jonny White beat Janice Rowan/Daniel Rowan 3-1

R.N.A. 'E' against FISSC 'A' result 2-8 entered on 21/10/2002

Roy Weakes lost to George Mudie 0-3 Roy Weakes lost to John Hunt 2-3 Roy Weakes lost to Brian Marston 1-3 Ken Hassall lost to George Mudie 0-3 Ken Hassall lost to John Hunt 1-3 Ken Hassall lost to Brian Marston 0-3 Wilf Harris beat George Mudie 3-2 Wilf Harris beat John Hunt 3-0 Wilf Harris lost to Brian Marston 2-3 Roy Weakes/Ken Hassall lost to George Mudie/John Hunt 2-3

Standard Photo A against Eathorpe 'B' result 2-8 entered on 21/10/2002

Chris Fincham lost to Ron Coats 1-3 Chris Fincham lost to Michael Rossington 0-3 Chris Fincham beat Dave Hawker 3-1 Sean Care lost to Ron Coats 0-3 Sean Care lost to Michael Rossington 1-3 Sean Care lost to Dave Hawker 1-3 Ashley Smith lost to Ron Coats 2-3 Ashley Smith lost to Michael Rossington 1-3 Ashley Smith beat Dave Hawker 3-0 Ashley Smith/Sean Care lost to Ron Coats/Michael Rossington 1-3

Free Church 'D' against AP Sports 'C' result 8-2 entered on 11/04/2003

Mike Skidmore beat Richard Grover 3-2 Mike Skidmore beat Rosalind Freeman 3-0 Mike Skidmore lost to Charlotte Freeman 0-3 Ron Stanbridge beat Richard Grover 3-1 Ron Stanbridge beat Rosalind Freeman 3-0 Ron Stanbridge beat Charlotte Freeman 3-0 Graham Cooper lost to Richard Grover 0-3 Graham Cooper beat Rosalind Freeman 3-0 Graham Cooper beat Charlotte Freeman 3-0 Mike Skidmore/Ron Stanbridge beat Richard Grover/Rosalind Freeman 3-0

W.C.C. 'C' against Ashorne result 3-7 entered on 16/10/2002

Tony Ford beat Simon Chalker 3-0 Tony Ford beat Roger Kelley 3-1 Tony Ford beat Chris Bowles 3-1 Andy Woodfield lost to Simon Chalker 0-3 Andy Woodfield lost to Roger Kelley 0-3 Andy Woodfield lost to Chris Bowles 2-3 Nadine Garioud lost to Simon Chalker 0-3 Nadine Garioud lost to Roger Kelley 0-3 Nadine Garioud lost to Chris Bowles 0-3 Tony Ford/Andy Woodfield lost to Simon Chalker/Roger Kelley 0-3

B. G. N. (Banbury) B against Marconi (Coventry) B result 1-9 entered on 28/04/2003

Janice Rowan lost to Steve Smith 1-3 Janice Rowan beat Stan Render 3-0 Janice Rowan lost to Geoff Taylor 2-3 Michael Rowan lost to Steve Smith 0-3 Michael Rowan lost to Stan Render 0-3 Michael Rowan lost to Geoff Taylor 1-3 Daniel Rowan lost to Steve Smith 0-3 Daniel Rowan lost to Stan Render 0-3 Daniel Rowan lost to Geoff Taylor 0-3 Janice Rowan/Michael Rowan lost to Steve Smith/Stan Render 0-3

AP Sports 'C' against Standard Photo A result 4-6 entered on 21/10/2002

Carol Meredith lost to Ashley Smith 0-3 Carol Meredith w/o Carol Meredith lost to Sean Care 1-3 Rosalind Freeman beat Ashley Smith 3-1 Rosalind Freeman w/o Rosalind Freeman lost to Sean Care 1-3 Charlotte Freeman lost to Ashley Smith 1-3 Charlotte Freeman w/o Charlotte Freeman lost to Sean Care 1-3 Carol Meredith/Rosalind Freeman lost to Ashley Smith/Sean Care 1-3

Eathorpe 'B' against R.N.A. 'E' result 6-4 entered on 21/10/2002

Calvin Woodings lost to James Stanley Thomas 0-3 Calvin Woodings beat Ken Hassall 3-0 Calvin Woodings beat Roy Weakes 3-0 Ron Coats lost to James Stanley Thomas 0-3 Ron Coats beat Ken Hassall 3-0 Ron Coats beat Roy Weakes 3-0 Michael Rossington lost to James Stanley Thomas 0-3 Michael Rossington beat Ken Hassall 3-1 Michael Rossington beat Roy Weakes 3-0 Ron Coats/Michael Rossington lost to James Stanley Thomas/Ken Hassall 1-3

Ashorne against Free Church 'D' result 6-4 entered on 21/10/2002

Roger Kelley beat Jonathan Taylor 3-1 Roger Kelley beat Mike Skidmore 3-0 Roger Kelley beat Paul Nason 3-1 Chris Bowles lost to Jonathan Taylor 0-3 Chris Bowles beat Mike Skidmore 3-0 Chris Bowles beat Paul Nason 3-1 Steve Bolton lost to Jonathan Taylor 0-3 Steve Bolton lost to Mike Skidmore 1-3 Steve Bolton beat Paul Nason 3-0 Roger Kelley/Chris Bowles lost to Mike Skidmore/Jonathan Taylor 0-3

Myton 'A' against W.C.C. 'C' result 6-4 entered on 21/10/2002

Jim Quinn beat Pat Woolvin 3-0 Jim Quinn beat Andy Woodfield 3-0 Jonny White/Jim Quinn beat Tony Ford/Pat Woolvin 3-0 Jonny White lost to Tony Ford 1-3 Jonny White beat Pat Woolvin 3-2 Jonny White beat Andy Woodfield 3-0 Paul Deavall lost to Tony Ford 0-3 Paul Deavall lost to Pat Woolvin 0-3 Paul Deavall lost to Andy Woodfield 2-3 Jim Quinn beat Tony Ford 3-2

FISSC 'A' against Marconi (Coventry) B result 5-5 entered on 21/10/2002

George Mudie beat Geoff Taylor 3-1 George Mudie lost to Stan Render 0-3 George Mudie beat Bob Montgomery 3-0 Brian Marston lost to Geoff Taylor 1-3 Brian Marston lost to Stan Render 2-3 Brian Marston beat Bob Montgomery 3-2 Mark Kingham beat Geoff Taylor 3-2 Mark Kingham lost to Stan Render 0-3 Mark Kingham lost to Bob Montgomery 0-3 George Mudie/Brian Marston beat Stan Render/Geoff Taylor 3-0

FISSC 'A' against B. G. N. (Banbury) B result 6-4 entered on 29/10/2002

George Mudie beat Janice Rowan 3-1 George Mudie beat Daniel Rowan 3-0 George Mudie lost to Michael Rowan 2-3 Malcolm Smith beat Janice Rowan 3-0 Malcolm Smith lost to Daniel Rowan 1-3 Malcolm Smith lost to Michael Rowan 1-3 Peter Florence lost to Janice Rowan 0-3 Peter Florence beat Daniel Rowan 3-2 Peter Florence beat Michael Rowan 3-1 George Mudie/Malcolm Smith beat Janice Rowan/Michael Rowan 3-2

Marconi (Coventry) B against Eathorpe 'B' result 8-2 entered on 10/12/2002

Steve Smith beat Calvin Woodings 3-0 Steve Smith beat Michael Rossington 3-0 Steve Smith beat Ron Coats 3-0 Geoff Taylor beat Calvin Woodings 3-1 Geoff Taylor lost to Michael Rossington 0-3 Geoff Taylor lost to Ron Coats 2-3 Bob Montgomery beat Calvin Woodings 3-1 Bob Montgomery beat Michael Rossington 3-1 Bob Montgomery beat Ron Coats 3-2 Steve Smith/Geoff Taylor beat Michael Rossington/Ron Coats 3-1

R.N.A. 'E' against AP Sports 'C' result 7-3 entered on 02/11/2002

James Stanley Thomas beat Carol Meredith 3-1 James Stanley Thomas beat Rosalind Freeman 3-0 James Stanley Thomas beat Charlotte Freeman 3-0 Roy Weakes lost to Carol Meredith 2-3 Roy Weakes lost to Rosalind Freeman 0-3 Roy Weakes beat Charlotte Freeman 3-1 Wilf Harris beat Carol Meredith 3-1 Wilf Harris beat Rosalind Freeman 3-0 Wilf Harris lost to Charlotte Freeman 1-3 James Stanley Thomas/Wilf Harris beat Rosalind Freeman/Charlotte Freeman 3-0

Standard Photo A against Ashorne result 0-10 entered on 29/10/2002

Sean Care lost to Roger Kelley 2-3 Sean Care lost to Steve Bolton 0-3 Sean Care lost to Chris Bowles 0-3 Chris Fincham lost to Roger Kelley 0-3 Chris Fincham lost to Steve Bolton 0-3 Chris Fincham lost to Chris Bowles 1-3 Ashley Smith lost to Roger Kelley 0-3 Ashley Smith lost to Steve Bolton 0-3 Ashley Smith lost to Chris Bowles 0-3 Sean Care/Chris Fincham lost to Roger Kelley/Chris Bowles 0-3

Free Church 'D' against Myton 'A' result 9-1 entered on 29/10/2002

Jonathan Taylor beat Jonny White 3-2 Jonathan Taylor beat Ray White 3-0 Jonathan Taylor beat Paul Deavall 3-1 Ron Stanbridge beat Jonny White 3-0 Ron Stanbridge beat Ray White 3-1 Ron Stanbridge beat Paul Deavall 3-2 Paul Nason beat Jonny White 3-2 Paul Nason lost to Ray White 2-3 Paul Nason beat Paul Deavall 3-1 Jonathan Taylor/Paul Nason beat Ray White/Jonny White 3-1

Myton 'A' against Standard Photo A result 8-2 entered on 26/02/2003

Jonny White beat Sean Care 3-0 Jonny White beat Chris Fincham 3-0 Jonny White lost to Brendan Leahy 1-3 Paul Deavall beat Sean Care 3-0 Paul Deavall beat Chris Fincham 3-0 Paul Deavall lost to Brendan Leahy 1-3 Ray White beat Sean Care 3-0 Ray White beat Chris Fincham 3-0 Ray White beat Brendan Leahy 3-0 Jonny White/Paul Deavall beat Sean Care/Chris Fincham 3-2

Ashorne against R.N.A. 'E' result 8-2 entered on 02/11/2002

Simon Chalker lost to James Stanley Thomas 1-3 Simon Chalker beat Wilf Harris 3-0 Simon Chalker beat Ken Hassall 3-0 Roger Kelley beat James Stanley Thomas 3-2 Roger Kelley beat Wilf Harris 3-0 Roger Kelley beat Ken Hassall 3-0 Chris Bowles lost to James Stanley Thomas 0-3 Chris Bowles beat Wilf Harris 3-0 Chris Bowles beat Ken Hassall 3-0 Simon Chalker/Roger Kelley beat James Stanley Thomas/Ken Hassall 3-0

AP Sports 'C' against Marconi (Coventry) B result 0-10 entered on 14/11/2002

Carol Meredith lost to Stan Render 1-3 Carol Meredith lost to Terry O'Neill 0-3 Carol Meredith lost to Geoff Taylor 0-3 Rosalind Freeman lost to Stan Render 0-3 Rosalind Freeman lost to Terry O'Neill 1-3 Rosalind Freeman lost to Geoff Taylor 0-3 Charlotte Freeman lost to Stan Render 0-3 Charlotte Freeman lost to Terry O'Neill 0-3 Charlotte Freeman lost to Geoff Taylor 0-3 Carol Meredith/Rosalind Freeman lost to Stan Render/Terry O'Neill 1-3

Eathorpe 'B' against FISSC 'A' result 5-5 entered on 02/11/2002

Ron Coats lost to George Mudie 0-3 Ron Coats beat John Hunt 3-2 Ron Coats lost to Brian Marston 1-3 Dave Hawker lost to George Mudie 0-3 Dave Hawker beat John Hunt 3-2 Dave Hawker lost to Brian Marston 1-3 Michael Rossington beat George Mudie 3-1 Michael Rossington beat John Hunt 3-0 Michael Rossington beat Brian Marston 3-2 Ron Coats/Michael Rossington lost to George Mudie/John Hunt 0-3

B. G. N. (Banbury) B against W.C.C. 'C' result 6-4 entered on 14/11/2002

Janice Rowan beat Nadine Garioud 3-0 Janice Rowan beat Pat Woolvin 3-1 Janice Rowan lost to Tony Ford 2-3 Michael Rowan beat Nadine Garioud 3-0 Michael Rowan beat Pat Woolvin 3-0 Michael Rowan lost to Tony Ford 0-3 Daniel Rowan beat Nadine Garioud 3-0 Daniel Rowan beat Pat Woolvin 3-0 Daniel Rowan lost to Tony Ford 0-3 Janice Rowan/Michael Rowan lost to Pat Woolvin/Tony Ford 0-3

FISSC 'A' against AP Sports 'C' result 7-3 entered on 14/11/2002

George Mudie beat Rosalind Freeman 3-1 George Mudie beat Charlotte Freeman 3-0 George Mudie beat Carol Meredith 3-0 John Hunt lost to Rosalind Freeman 2-3 John Hunt beat Charlotte Freeman 3-0 John Hunt lost to Carol Meredith 2-3 Brian Marston beat Rosalind Freeman 3-1 Brian Marston beat Charlotte Freeman 3-0 Brian Marston lost to Carol Meredith 1-3 George Mudie/John Hunt beat Charlotte Freeman/Carol Meredith 3-1

Free Church 'D' against W.C.C. 'C' result 7-3 entered on 14/11/2002

Ron Stanbridge lost to Doug Lowe 0-3 Ron Stanbridge beat Andy Woodfield 3-0 Ron Stanbridge beat Nadine Garioud 3-0 Paul Nason lost to Doug Lowe 0-3 Paul Nason beat Andy Woodfield 3-0 Paul Nason beat Nadine Garioud 3-0 Mike Skidmore lost to Doug Lowe 0-3 Mike Skidmore beat Andy Woodfield 3-2 Mike Skidmore beat Nadine Garioud 3-0 Paul Nason/Mike Skidmore beat Andy Woodfield/Doug Lowe 3-1

Eathorpe 'B' against B. G. N. (Banbury) B result 3-7 entered on 14/11/2002

Ron Coats beat Daniel Rowan 3-1` Ron Coats beat Michael Rowan 3-2 Ron Coats beat Janice Rowan 3-2 Dave Hawker lost to Daniel Rowan 1-3 Dave Hawker lost to Michael Rowan 2-3 Dave Hawker lost to Janice Rowan 0-3 Calvin Woodings lost to Daniel Rowan 0-3 Calvin Woodings lost to Michael Rowan 2-3 Calvin Woodings lost to Janice Rowan 0-3 Ron Coats/Calvin Woodings lost to Janice Rowan/Michael Rowan 1-3

Marconi (Coventry) B against Ashorne result 7-3 entered on 14/11/2002

Stan Render lost to Roger Kelley 2-3 Stan Render beat Steve Bolton 3-0 Stan Render beat Chris Bowles 3-0 Geoff Taylor beat Roger Kelley 3-1 Geoff Taylor beat Steve Bolton 3-1 Geoff Taylor beat Chris Bowles 3-2 Bob Montgomery lost to Roger Kelley 1-3 Bob Montgomery beat Steve Bolton 3-0 Bob Montgomery lost to Chris Bowles 2-3 Stan Render/Geoff Taylor beat Roger Kelley/Chris Bowles 3-1

R.N.A. 'E' against Myton 'A' result 5-5 entered on 14/11/2002

James Stanley Thomas beat Jonny White 3-0 James Stanley Thomas beat Paul Deavall 3-0 James Stanley Thomas lost to Jim Quinn 2-3 Wilf Harris lost to Jonny White 1-3 Wilf Harris beat Paul Deavall 3-1 Wilf Harris lost to Jim Quinn 0-3 Ken Hassall lost to Jonny White 0-3 Ken Hassall beat Paul Deavall 3-2 Ken Hassall lost to Jim Quinn 0-3 Wilf Harris/James Stanley Thomas beat Jonny White/Jim Quinn 3-1

B. G. N. (Banbury) B against Free Church 'D' result 8-2 entered on 01/03/2003

Janice Rowan beat Barry Hobbins 3-0 Janice Rowan lost to Paul Nason 0-3 Janice Rowan beat Ron Stanbridge 3-0 Daniel Rowan beat Barry Hobbins 3-0 Daniel Rowan beat Paul Nason 3-0 Daniel Rowan beat Ron Stanbridge 3-0 Michael Rowan beat Barry Hobbins 3-0 Michael Rowan lost to Paul Nason 0-3 Michael Rowan beat Ron Stanbridge 3-0 Janice Rowan/Michael Rowan beat Ron Stanbridge/Barry Hobbins 3-0

Myton 'A' against Marconi (Coventry) B result 3-7 entered on 23/11/2002

Jonny White lost to Stan Render 0-3 Jonny White beat Terry O'Neill 3-0 Jonny White lost to Geoff Taylor 1-3 Paul Deavall lost to Stan Render 0-3 Paul Deavall beat Terry O'Neill 3-2 Paul Deavall lost to Geoff Taylor 0-3 Jim Quinn lost to Stan Render 1-3 Jim Quinn beat Terry O'Neill 3-0 Jim Quinn lost to Geoff Taylor 1-3 Ray White/Jim Quinn lost to Stan Render/Geoff Taylor 0-3

Ashorne against FISSC 'A' result 5-5 entered on 14/11/2002

Roger Kelley/Chris Bowles beat Peter Florence/John Hunt 3-0 Roger Kelley beat Peter Florence 3-2 Roger Kelley beat John Hunt 3-0 Roger Kelley beat Brian Marston 3-2 Chris Bowles lost to Peter Florence 0-3 Chris Bowles beat John Hunt 3-0 Chris Bowles lost to Brian Marston 2-3 Steve Bolton lost to Peter Florence 1-3 Steve Bolton lost to John Hunt 2-3 Steve Bolton lost to Brian Marston 0-3

AP Sports 'C' against Eathorpe 'B' result 3-7 entered on 23/11/2002

Rosalind Freeman lost to Michael Rossington 1-3 Rosalind Freeman lost to Charles Wragg 2-3 Rosalind Freeman beat Ron Coats 3-2 Charlotte Freeman lost to Michael Rossington 1-3 Charlotte Freeman lost to Charles Wragg 0-3 Charlotte Freeman lost to Ron Coats 0-3 Carol Meredith beat Michael Rossington 3-0 Carol Meredith lost to Charles Wragg 1-3 Carol Meredith beat Ron Coats 3-2 Rosalind Freeman/Charlotte Freeman lost to Michael Rossington/Ron Coats 1-3

W.C.C. 'C' against Standard Photo A result 8-2 entered on 14/11/2002

Tony Ford beat Sean Care 3-0 Tony Ford beat Brendan Leahy 3-0 Tony Ford beat Chris Fincham 3-0 Pat Woolvin lost to Sean Care 2-3 Pat Woolvin lost to Brendan Leahy 1-3 Pat Woolvin beat Chris Fincham 3-0 Doug Lowe beat Sean Care 3-0 Doug Lowe beat Brendan Leahy 3-0 Doug Lowe beat Chris Fincham 3-0 Tony Ford/Doug Lowe beat Sean Care/Brendan Leahy 3-2

Standard Photo A against Free Church 'D' result 1-9 entered on 10/12/2002

Chris Fincham lost to Ron Stanbridge 0-3 Chris Fincham lost to Mike Skidmore 1-3 Chris Fincham lost to Paul Nason 0-3 Adam Fincham lost to Ron Stanbridge 0-3 Adam Fincham lost to Mike Skidmore 0-3 Adam Fincham lost to Paul Nason 0-3 Ashley Smith beat Ron Stanbridge 3-1 Ashley Smith lost to Mike Skidmore 1-3 Ashley Smith lost to Paul Nason 0-3 Chris Fincham/Ashley Smith lost to Ron Stanbridge/Mike Skidmore 0-3

R.N.A. 'E' against W.C.C. 'C' result 2-8 entered on 10/12/2002

James Stanley Thomas beat Pat Woolvin 3-0 James Stanley Thomas lost to Tony Ford 1-3 James Stanley Thomas lost to Doug Lowe 0-3 Ken Hassall lost to Pat Woolvin 1-3 Ken Hassall lost to Tony Ford 0-3 Ken Hassall lost to Doug Lowe 0-3 Wilf Harris beat Pat Woolvin 3-0 Wilf Harris lost to Tony Ford 0-3 Wilf Harris lost to Doug Lowe 1-3 James Stanley Thomas/Ken Hassall lost to Pat Woolvin/Tony Ford 2-3

FISSC 'A' against Myton 'A' result 7-3 entered on 10/12/2002

George Mudie beat Ray White 3-1 George Mudie beat Jonny White 3-1 George Mudie beat Paul Deavall 3-0 Mark Kingham beat Ray White 3-1 Mark Kingham lost to Jonny White 1-3 Mark Kingham lost to Paul Deavall 1-3 Brian Marston beat Ray White 3-2 Brian Marston lost to Jonny White 2-3 Brian Marston beat Paul Deavall 3-1 George Mudie/Brian Marston beat Ray White/Jonny White 3-0

AP Sports 'C' against B. G. N. (Banbury) B result 1-9 entered on 10/12/2002

Carol Meredith lost to Janice Rowan 0-3 Carol Meredith lost to Michael Rowan 0-3 Carol Meredith lost to Daniel Rowan 0-3 Rosalind Freeman lost to Janice Rowan 0-3 Rosalind Freeman lost to Michael Rowan 1-3 Rosalind Freeman lost to Daniel Rowan 1-3 Charlotte Freeman lost to Janice Rowan 0-3 Charlotte Freeman lost to Michael Rowan 1-3 Charlotte Freeman lost to Daniel Rowan 2-3 Carol Meredith/Rosalind Freeman beat Janice Rowan/Michael Rowan 3-2

Eathorpe 'B' against Ashorne result 2-8 entered on 07/01/2003

Calvin Woodings lost to Simon Chalker 0-3 Calvin Woodings lost to Steve Bolton 1-3 Calvin Woodings beat Chris Bowles 3-1 Ron Coats lost to Simon Chalker 0-3 Ron Coats lost to Steve Bolton 1-3 Ron Coats lost to Chris Bowles 0-3 Michael Rossington lost to Simon Chalker 1-3 Michael Rossington beat Steve Bolton 3-1 Michael Rossington lost to Chris Bowles 0-3 Michael Rossington/Calvin Woodings lost to Simon Chalker/Chris Bowles 1-3

Myton 'A' against Eathorpe 'B' result 6-4 entered on 10/12/2002

Ray White lost to Ron Coats 2-3 Ray White beat Dave Hawker 3-1 Ray White lost to Michael Rossington 1-3 Paul Deavall lost to Ron Coats 0-3 Paul Deavall beat Dave Hawker 3-0 Paul Deavall lost to Michael Rossington 0-3 Jim Quinn beat Ron Coats 3-0 Jim Quinn beat Dave Hawker 3-0 Jim Quinn beat Michael Rossington 3-1 Ray White/Jim Quinn beat Ron Coats/Michael Rossington 3-2

B. G. N. (Banbury) B against Standard Photo A result 10-0 entered on 27/11/2002

Janice Rowan beat Sean Care 3-0 Janice Rowan beat John Coyle 3-1 Janice Rowan beat Chris Fincham 3-1 Michael Rowan beat Sean Care 3-2 Michael Rowan beat John Coyle 3-1 Michael Rowan beat Chris Fincham 3-2 Daniel Rowan beat Sean Care 3-1 Daniel Rowan beat John Coyle 3-0 Daniel Rowan beat Chris Fincham 3-0 Michael Rowan/Daniel Rowan beat Sean Care/Chris Fincham 3-0

W.C.C. 'C' against Marconi (Coventry) B result 4-6 entered on 18/12/2002

Tony Ford beat Terry O'Neill 3-0 Tony Ford beat Geoff Taylor 3-1 Tony Ford beat Bob Montgomery 3-0 Pat Woolvin lost to Terry O'Neill 0-3 Pat Woolvin lost to Geoff Taylor 0-3 Pat Woolvin lost to Bob Montgomery 1-3 Andy Woodfield lost to Terry O'Neill 0-3 Andy Woodfield lost to Geoff Taylor 0-3 Andy Woodfield lost to Bob Montgomery 0-3 Tony Ford/Pat Woolvin beat Geoff Taylor/Bob Montgomery 3-0

Ashorne against AP Sports 'C' result 10-0 entered on 18/12/2002

Simon Chalker beat Carol Meredith 3-0 Simon Chalker beat Rosalind Freeman 3-0 Simon Chalker beat Charlotte Freeman 3-0 Roger Kelley beat Carol Meredith 3-0 Roger Kelley beat Rosalind Freeman 3-0 Roger Kelley beat Charlotte Freeman 3-0 Chris Bowles beat Carol Meredith 3-1 Chris Bowles beat Rosalind Freeman 3-0 Chris Bowles beat Charlotte Freeman 3-0 Simon Chalker/Roger Kelley beat Rosalind Freeman/Carol Meredith 3-0

Free Church 'D' against R.N.A. 'E' result 8-2 entered on 18/12/2002

Paul Nason beat Ken Hassall 3-0 Mike Skidmore/Paul Nason beat Ken Hassall/Roy Weakes 3-0 Ron Stanbridge lost to James Stanley Thomas 1-3 Ron Stanbridge beat Roy Weakes 3-0 Ron Stanbridge beat Ken Hassall 3-0 Mike Skidmore beat James Stanley Thomas 3-1 Mike Skidmore beat Roy Weakes 3-1 Mike Skidmore beat Ken Hassall 3-1 Paul Nason lost to James Stanley Thomas 1-3 Paul Nason beat Roy Weakes 3-0

Ashorne against B. G. N. (Banbury) B result 2-8 entered on 18/12/2002

Roger Kelley lost to Janice Rowan 1-3 Roger Kelley beat Michael Rowan 3-1 Roger Kelley lost to Daniel Rowan 0-3 Chris Bowles lost to Janice Rowan 0-3 Chris Bowles lost to Michael Rowan 2-3 Chris Bowles lost to Daniel Rowan 0-3 Simon Chalker lost to Janice Rowan 1-3 Simon Chalker lost to Michael Rowan 2-3 Simon Chalker lost to Daniel Rowan 1-3 Roger Kelley/Simon Chalker beat Michael Rowan/Daniel Rowan 3-0

AP Sports 'C' against Myton 'A' result 2-8 entered on 14/03/2003

Rosalind Freeman lost to Jonny White 0-3 Rosalind Freeman lost to Paul Deavall 0-3 Rosalind Freeman lost to Jim Quinn 0-3 Charlotte Freeman lost to Jonny White 1-3 Charlotte Freeman lost to Paul Deavall 0-3 Charlotte Freeman lost to Jim Quinn 0-3 Richard Grover beat Jonny White 3-1 Richard Grover beat Paul Deavall 3-0 Richard Grover lost to Jim Quinn 0-3 Rosalind Freeman/Richard Grover lost to Jonny White/Jim Quinn 0-3

FISSC 'A' against W.C.C. 'C' result 4-6 entered on 18/12/2002

George Mudie lost to Tony Ford 0-3 George Mudie lost to Doug Lowe 1-3 George Mudie beat Andy Woodfield 3-0 John Hunt lost to Tony Ford 1-3 John Hunt lost to Doug Lowe 0-3 John Hunt beat Andy Woodfield 3-0 Brian Marston lost to Tony Ford 1-3 Brian Marston lost to Doug Lowe 0-3 Brian Marston beat Andy Woodfield 3-0 John Hunt/Brian Marston beat Doug Lowe/Andy Woodfield 3-1

Marconi (Coventry) B against Free Church 'D' result 7-3 entered on 18/12/2002

Stan Render beat Mike Skidmore 3-1 Stan Render beat Paul Nason 3-1 Stan Render beat Ron Stanbridge 3-2 Steve Smith beat Mike Skidmore 3-0 Steve Smith beat Paul Nason 3-0 Steve Smith beat Ron Stanbridge 3-1 Geoff Taylor beat Mike Skidmore 3-1 Geoff Taylor lost to Paul Nason 1-3 Geoff Taylor lost to Ron Stanbridge 1-3 Stan Render/Steve Smith lost to Mike Skidmore/Ron Stanbridge 2-3

R.N.A. 'E' against Standard Photo A result 6-4 entered on 18/12/2002

James Stanley Thomas beat Sean Care 3-0 James Stanley Thomas beat Brendan Leahy 3-0 James Stanley Thomas beat Chris Fincham 3-0 Wilf Harris lost to Sean Care 0-3 Wilf Harris lost to Brendan Leahy 1-3 Wilf Harris beat Chris Fincham 3-1 Ken Hassall lost to Sean Care 2-3 Ken Hassall lost to Brendan Leahy 0-3 Ken Hassall beat Chris Fincham 3-2 James Stanley Thomas/Wilf Harris beat Brendan Leahy/Sean Care 3-1

B. G. N. (Banbury) B against R.N.A. 'E' result 8-2 entered on 11/12/2002

Janice Rowan lost to James Stanley Thomas 1-3 Janice Rowan beat Ken Hassall 3-0 Janice Rowan w/o Daniel Rowan beat James Stanley Thomas 3-2 Daniel Rowan beat Ken Hassall 3-0 Daniel Rowan w/o Michael Rowan lost to James Stanley Thomas 2-3 Michael Rowan beat Ken Hassall 3-0 Michael Rowan w/o Daniel Rowan/Michael Rowan beat James Stanley Thomas/Ken Hassall 3-0

Myton 'A' against Ashorne result 3-7 entered on 25/04/2003

Jim Quinn beat Roger Kelley 3-0 Jim Quinn beat Steve Bolton 3-0 Jim Quinn beat Simon Chalker 3-0 Paul Deavall lost to Roger Kelley 0-3 Paul Deavall lost to Steve Bolton 0-3 Paul Deavall lost to Simon Chalker 0-3 Jonny White lost to Roger Kelley 0-3 Jonny White lost to Steve Bolton 0-3 Jonny White lost to Simon Chalker 0-3 Jim Quinn/Jonny White lost to Roger Kelley/Simon Chalker 0-3

Standard Photo A against Marconi (Coventry) B result 0-10 entered on 23/01/2003

Chris Fincham lost to Stan Render 0-3 Chris Fincham lost to Geoff Taylor 0-3 Chris Fincham lost to Terry O'Neill 0-3 Ashley Smith lost to Stan Render 0-3 Ashley Smith lost to Geoff Taylor 0-3 Ashley Smith lost to Terry O'Neill 0-3 Stan Render w/o Geoff Taylor w/o Terry O'Neill w/o Chris Fincham/Ashley Smith lost to Stan Render/Terry O'Neill 0-3

Free Church 'D' against FISSC 'A' result 5-5 entered on 07/01/2003

Ron Stanbridge beat Mark Kingham 3-2 Ron Stanbridge beat Brian Marston 3-0 Ron Stanbridge beat John Hunt 3-0 Graham Cooper lost to Mark Kingham 1-3 Graham Cooper lost to Brian Marston 0-3 Graham Cooper lost to John Hunt 1-3 Mike Skidmore/Ron Stanbridge beat Brian Marston/John Hunt 3-1 Mike Skidmore lost to Mark Kingham 0-3 Mike Skidmore lost to Brian Marston 1-3 Mike Skidmore beat John Hunt 3-0

W.C.C. 'C' against Eathorpe 'B' result 9-1 entered on 18/12/2002

Tony Ford beat Calvin Woodings 3-0 Tony Ford beat Michael Rossington 3-1 Tony Ford beat Dave Hawker 3-0 Doug Lowe beat Calvin Woodings 3-1 Doug Lowe beat Michael Rossington 3-0 Doug Lowe beat Dave Hawker 3-0 Pat Woolvin beat Calvin Woodings 3-0 Pat Woolvin lost to Michael Rossington 1-3 Pat Woolvin beat Dave Hawker 3-0 Tony Ford/Pat Woolvin beat Michael Rossington/Calvin Woodings 3-2

Standard Photo A against FISSC 'A' result 0-10 entered on 23/01/2003

Sean Care lost to George Mudie 1-3 Sean Care lost to John Hunt 2-3 Sean Care lost to Brian Marston 0-3 Chris Fincham lost to George Mudie 0-3 Chris Fincham lost to John Hunt 0-3 Chris Fincham lost to Brian Marston 0-3 Ashley Smith lost to George Mudie 2-3 Ashley Smith lost to John Hunt 1-3 Ashley Smith lost to Brian Marston 0-3 Ashley Smith/Sean Care lost to George Mudie/John Hunt 1-3

Free Church 'D' against Eathorpe 'B' result 8-2 entered on 23/01/2003

Paul Nason beat Ron Coats 3-1 Paul Nason beat Michael Rossington 3-1 Paul Nason beat Dave Hawker 3-0 Graham Cooper lost to Ron Coats 1-3 Graham Cooper beat Michael Rossington 3-0 Graham Cooper lost to Dave Hawker 0-3 Mike Skidmore beat Ron Coats 3-1 Mike Skidmore beat Michael Rossington 3-1 Mike Skidmore beat Dave Hawker 3-0 Paul Nason/Mike Skidmore beat Michael Rossington/Dave Hawker 3-2

W.C.C. 'C' against AP Sports 'C' result 6-4 entered on 23/01/2003

Tony Ford beat Carol Meredith 3-2 Tony Ford beat Rosalind Freeman 3-0 Tony Ford beat Charlotte Freeman 3-0 Pat Woolvin w/o Pat Woolvin lost to Rosalind Freeman 1-3 Pat Woolvin beat Charlotte Freeman 3-0 Nadine Garioud lost to Carol Meredith 0-3 Nadine Garioud lost to Rosalind Freeman 0-3 Nadine Garioud lost to Charlotte Freeman 0-3 Tony Ford/Pat Woolvin beat Rosalind Freeman/Charlotte Freeman 3-0

B. G. N. (Banbury) B against Myton 'A' result 9-1 entered on 09/01/2003

Janice Rowan beat Ray White 3-0 Janice Rowan beat Jonny White 3-0 Janice Rowan lost to Paul Deavall 1-3 Michael Rowan beat Ray White 3-2 Michael Rowan beat Jonny White 3-0 Michael Rowan beat Paul Deavall 3-2 Daniel Rowan beat Ray White 3-1 Daniel Rowan beat Jonny White 3-0 Daniel Rowan beat Paul Deavall 3-0 Michael Rowan/Daniel Rowan beat Ray White/Jonny White 3-1

R.N.A. 'E' against Marconi (Coventry) B result 3-7 entered on 23/01/2003

James Stanley Thomas beat Stan Render 3-2 James Stanley Thomas beat Terry O'Neill 3-0 James Stanley Thomas lost to Geoff Taylor 2-3 Ken Hassall lost to Stan Render 0-3 Ken Hassall lost to Terry O'Neill 0-3 Ken Hassall lost to Geoff Taylor 1-3 Wilf Harris lost to Stan Render 0-3 Wilf Harris beat Terry O'Neill 3-1 Wilf Harris lost to Geoff Taylor 1-3 James Stanley Thomas/Wilf Harris lost to Stan Render/Geoff Taylor 0-3

Ashorne against W.C.C. 'C' result 3-7 entered on 23/01/2003

Simon Chalker lost to Tony Ford 0-3 Simon Chalker beat Andy Woodfield 3-0 Simon Chalker lost to Doug Lowe 0-3 Chris Bowles lost to Tony Ford 0-3 Chris Bowles beat Andy Woodfield 3-1 Chris Bowles lost to Doug Lowe 0-3 Steve Bolton lost to Tony Ford 0-3 Steve Bolton lost to Andy Woodfield 1-3 Steve Bolton lost to Doug Lowe 0-3 Simon Chalker/Steve Bolton beat Tony Ford/Andy Woodfield 3-0

AP Sports 'C' against Free Church 'D' result 4-6 entered on 11/04/2003

Richard Grover beat Ron Stanbridge 3-1 Richard Grover beat Graham Cooper 3-1 Richard Grover beat Barry Hobbins 3-1 Rosalind Freeman/Richard Grover beat Ron Stanbridge/Barry Hobbins 3-0 Rosalind Freeman lost to Ron Stanbridge 0-3 Rosalind Freeman lost to Graham Cooper 0-3 Rosalind Freeman lost to Barry Hobbins 1-3 Charlotte Freeman lost to Ron Stanbridge 0-3 Charlotte Freeman lost to Graham Cooper 0-3 Charlotte Freeman lost to Barry Hobbins 1-3

Eathorpe 'B' against Standard Photo A result 8-2 entered on 23/01/2003

Calvin Woodings beat Chris Fincham 3-0 Calvin Woodings beat Adam Fincham 3-0 Calvin Woodings beat Sean Care 3-0 Michael Rossington beat Chris Fincham 3-1 Michael Rossington beat Adam Fincham 3-1 Michael Rossington beat Sean Care 3-0 Ron Coats beat Chris Fincham 3-0 Ron Coats beat Adam Fincham 3-0 Ron Coats lost to Sean Care 0-3 Calvin Woodings/Michael Rossington lost to Chris Fincham/Sean Care 2-3

FISSC 'A' against R.N.A. 'E' result 7-3 entered on 23/01/2003

George Mudie lost to James Stanley Thomas 1-3 George Mudie beat Ken Hassall 3-0 George Mudie beat Wilf Harris 3-1 John Hunt lost to James Stanley Thomas 1-3 John Hunt beat Ken Hassall 3-0 John Hunt lost to Wilf Harris 2-3 Brian Marston beat James Stanley Thomas 3-1 Brian Marston beat Ken Hassall 3-0 Brian Marston beat Wilf Harris 3-0 George Mudie/Brian Marston beat Wilf Harris/Ken Hassall 3-0

Marconi (Coventry) B against B. G. N. (Banbury) B result 7-3 entered on 23/01/2003

Stan Render beat Janice Rowan 3-0 Stan Render beat Daniel Rowan 3-1 Stan Render lost to Michael Rowan 2-3 Steve Smith beat Janice Rowan 3-1 Steve Smith beat Daniel Rowan 3-0 Steve Smith beat Michael Rowan 3-0 Geoff Taylor beat Janice Rowan 3-1 Geoff Taylor lost to Daniel Rowan 2-3 Geoff Taylor lost to Michael Rowan 1-3 Stan Render/Steve Smith beat Janice Rowan/Michael Rowan 3-1

Standard Photo A against AP Sports 'C' result 3-7 entered on 14/02/2003

Brendan Leahy beat Rosalind Freeman 3-1 Brendan Leahy beat Charlotte Freeman 3-0 Brendan Leahy lost to Richard Grover 1-3 Chris Fincham lost to Rosalind Freeman 2-3 Chris Fincham lost to Charlotte Freeman 1-3 Chris Fincham lost to Richard Grover 0-3 Sean Care lost to Rosalind Freeman 0-3 Sean Care beat Charlotte Freeman 3-1 Sean Care lost to Richard Grover 0-3 Brendan Leahy/Sean Care lost to Rosalind Freeman/Richard Grover 0-3

Free Church 'D' against Ashorne result 4-6 entered on 14/02/2003

Paul Nason lost to Roger Kelley 1-3 Paul Nason beat Chris Bowles 3-0 Paul Nason beat Steve Bolton 3-1 Graham Cooper lost to Roger Kelley 1-3 Graham Cooper beat Chris Bowles 3-2 Graham Cooper lost to Steve Bolton 2-3 Mike Skidmore lost to Roger Kelley 1-3 Mike Skidmore lost to Chris Bowles 2-3 Mike Skidmore beat Steve Bolton 3-1 Paul Nason/Mike Skidmore lost to Roger Kelley/Chris Bowles 2-3

R.N.A. 'E' against Eathorpe 'B' result 8-2 entered on 23/01/2003

James Stanley Thomas beat Calvin Woodings 3-0 James Stanley Thomas beat Dave Hawker 3-0 James Stanley Thomas beat Ron Coats 3-1 Ken Hassall lost to Calvin Woodings 1-3 Ken Hassall beat Dave Hawker 3-0 Ken Hassall lost to Ron Coats 0-3 Steve Proctor beat Calvin Woodings 3-1 Steve Proctor beat Dave Hawker 3-0 Steve Proctor beat Ron Coats 3-2 James Stanley Thomas/Steve Proctor beat Calvin Woodings/Ron Coats 3-0

Marconi (Coventry) B against FISSC 'A' result 7-3 entered on 14/02/2003

Stan Render lost to John Hunt 2-3 Stan Render beat Mark Kingham 3-1 Stan Render beat Brian Marston 3-0 Steve Smith beat John Hunt 3-0 Steve Smith beat Mark Kingham 3-0 Steve Smith beat Brian Marston 3-0 Geoff Taylor beat John Hunt 3-1 Geoff Taylor lost to Mark Kingham 2-3 Geoff Taylor lost to Brian Marston 2-3 Stan Render/Steve Smith beat John Hunt/Brian Marston 3-0

W.C.C. 'C' against Myton 'A' result 1-9 entered on 14/02/2003

Andy Woodfield lost to Jonny White 2-3 Andy Woodfield beat Paul Deavall 3-2 Andy Woodfield lost to Jim Quinn 0-3 Pat Woolvin lost to Jonny White 1-3 Pat Woolvin lost to Paul Deavall 1-3 Pat Woolvin lost to Jim Quinn 0-3 Nadine Garioud lost to Jonny White 0-3 Nadine Garioud lost to Paul Deavall 0-3 Nadine Garioud lost to Jim Quinn 0-3 Andy Woodfield/Pat Woolvin lost to Jonny White/Jim Quinn 0-3

Myton 'A' against Free Church 'D' result 5-5 entered on 11/04/2003

Jim Quinn/Paul Deavall lost to Barry Hobbins/Ron Stanbridge 1-3 Jim Quinn beat Barry Hobbins 3-0 Jim Quinn beat Ron Stanbridge 3-2 Jim Quinn beat Graham Cooper 3-1 Paul Deavall beat Barry Hobbins 3-2 Paul Deavall lost to Ron Stanbridge 0-3 Paul Deavall lost to Graham Cooper 0-3 Ray White lost to Barry Hobbins 0-3 Ray White lost to Ron Stanbridge 0-3 Ray White beat Graham Cooper 3-1

Ashorne against Standard Photo A result 8-2 entered on 14/02/2003

Simon Chalker beat Chris Fincham 3-0 Simon Chalker beat Brendan Leahy 3-0 Simon Chalker beat Ashley Smith 3-0 Chris Bowles beat Chris Fincham 3-0 Chris Bowles lost to Brendan Leahy 2-3 Chris Bowles lost to Ashley Smith 1-3 Steve Bolton beat Chris Fincham 3-0 Steve Bolton beat Brendan Leahy 3-2 Steve Bolton beat Ashley Smith 3-2 Simon Chalker/Chris Bowles beat Chris Fincham/Brendan Leahy 3-1

AP Sports 'C' against R.N.A. 'E' result 2-8 entered on 14/02/2003

Rosalind Freeman lost to Steve Proctor 0-3 Rosalind Freeman beat Ken Hassall 3-0 Rosalind Freeman lost to Wilf Harris 1-3 Charlotte Freeman lost to Steve Proctor 0-3 Charlotte Freeman beat Ken Hassall 3-1 Charlotte Freeman lost to Wilf Harris 0-3 Adrian Jones lost to Steve Proctor 0-3 Adrian Jones lost to Ken Hassall 0-3 Adrian Jones lost to Wilf Harris 0-3 Rosalind Freeman/Charlotte Freeman lost to Steve Proctor/Ken Hassall 1-3

Eathorpe 'B' against Marconi (Coventry) B result 2-8 entered on 26/02/2003

Michael Rossington lost to Steve Smith 0-3 Michael Rossington lost to Stan Render 0-3 Michael Rossington beat Geoff Taylor 3-0 Calvin Woodings lost to Steve Smith 0-3 Calvin Woodings lost to Stan Render 0-3 Calvin Woodings lost to Geoff Taylor 0-3 Ron Coats beat Steve Smith 3-2 Ron Coats lost to Stan Render 1-3 Ron Coats lost to Geoff Taylor 2-3 Michael Rossington/Calvin Woodings lost to Stan Render/Steve Smith 0-3

B. G. N. (Banbury) B against FISSC 'A' result 2-8 entered on 26/02/2003

Michael Rowan lost to Brian Marston 0-3 Michael Rowan lost to George Mudie 1-3 Michael Rowan beat John Hunt 3-1 Janice Rowan lost to Brian Marston 1-3 Janice Rowan lost to George Mudie 1-3 Janice Rowan beat John Hunt 3-1 Brian Marston w/o George Mudie w/o John Hunt w/o Michael Rowan/Janice Rowan lost to George Mudie/John Hunt 1-3

FISSC 'A' against Eathorpe 'B' result 8-2 entered on 26/02/2003

George Mudie beat Calvin Woodings 3-0 George Mudie beat Ron Coats 3-1 George Mudie beat Michael Rossington 3-2 John Hunt beat Calvin Woodings 3-0 John Hunt beat Ron Coats 3-2 John Hunt beat Michael Rossington 3-1 Mark Kingham lost to Calvin Woodings 0-3 Mark Kingham beat Ron Coats 3-1 Mark Kingham lost to Michael Rossington 2-3 George Mudie/John Hunt beat Calvin Woodings/Michael Rossington 3-1

Marconi (Coventry) B against AP Sports 'C' result 9-1 entered on 25/04/2003

Steve Smith beat Rosalind Freeman 3-0 Steve Smith beat Richard Grover 3-0 Steve Smith beat Carol Meredith 3-0 Stan Render beat Rosalind Freeman 3-0 Stan Render beat Richard Grover 3-1 Stan Render beat Carol Meredith 3-0 Geoff Taylor beat Rosalind Freeman 3-0 Geoff Taylor lost to Richard Grover 2-3 Geoff Taylor beat Carol Meredith 3-0 Steve Smith/Stan Render beat Rosalind Freeman/Richard Grover 3-0

R.N.A. 'E' against Ashorne result 4-6 entered on 02/03/2003

James Stanley Thomas lost to Simon Chalker 1-3 James Stanley Thomas beat Chris Bowles 3-0 James Stanley Thomas lost to Roger Kelley 2-3 Steve Proctor beat Simon Chalker 3-2 Steve Proctor beat Chris Bowles 3-1 Steve Proctor beat Roger Kelley 3-0 Wilf Harris lost to Simon Chalker 1-3 Wilf Harris lost to Chris Bowles 2-3 Wilf Harris lost to Roger Kelley 0-3 James Stanley Thomas/Steve Proctor lost to Simon Chalker/Roger Kelley 2-3

Standard Photo A against Myton 'A' result 1-9 entered on 26/02/2003

Chris Fincham lost to Jim Quinn 0-3 Chris Fincham lost to Jonny White 0-3 Chris Fincham lost to Paul Deavall 0-3 Sean Care lost to Jim Quinn 0-3 Sean Care lost to Jonny White 0-3 Sean Care beat Paul Deavall 3-1 Ashley Smith lost to Jim Quinn 0-3 Ashley Smith lost to Jonny White 0-3 Ashley Smith lost to Paul Deavall 1-3 Chris Fincham/Sean Care lost to Jim Quinn/Jonny White 0-3

W.C.C. 'C' against B. G. N. (Banbury) B result 4-6 entered on 26/02/2003

Andy Woodfield lost to Daniel Rowan 0-3 Andy Woodfield lost to Michael Rowan 1-3 Andy Woodfield lost to Janice Rowan 0-3 Pat Woolvin lost to Daniel Rowan 0-3 Pat Woolvin lost to Michael Rowan 2-3 Pat Woolvin lost to Janice Rowan 0-3 Doug Lowe beat Daniel Rowan 3-0 Doug Lowe beat Michael Rowan 3-0 Doug Lowe beat Janice Rowan 3-1 Pat Woolvin/Doug Lowe beat Daniel Rowan/Janice Rowan 3-1

Ashorne against Marconi (Coventry) B result 4-6 entered on 02/03/2003

Roger Kelley lost to Steve Smith 0-3 Roger Kelley beat Geoff Taylor 3-2 Roger Kelley beat Bob Montgomery 3-0 Chris Bowles lost to Steve Smith 0-3 Chris Bowles lost to Geoff Taylor 2-3 Chris Bowles beat Bob Montgomery 3-0 Simon Chalker lost to Steve Smith 0-3 Simon Chalker beat Geoff Taylor 3-0 Simon Chalker lost to Bob Montgomery 1-3 Roger Kelley/Simon Chalker lost to Steve Smith/Geoff Taylor 0-3

B. G. N. (Banbury) B against Eathorpe 'B' result 8-2 entered on 11/04/2003

Janice Rowan beat Calvin Woodings 3-1 Janice Rowan beat Ron Coats 3-0 Janice Rowan beat Michael Rossington 3-0 Daniel Rowan beat Calvin Woodings 3-0 Daniel Rowan beat Ron Coats 3-0 Daniel Rowan beat Michael Rossington 3-1 Michael Rowan beat Calvin Woodings 3-1 Michael Rowan lost to Ron Coats 1-3 Michael Rowan beat Michael Rossington 3-1 Daniel Rowan/Michael Rowan lost to Calvin Woodings/Michael Rossington 2-3

AP Sports 'C' against FISSC 'A' result 4-6 entered on 26/02/2003

Rosalind Freeman lost to John Hunt 0-3 Rosalind Freeman beat Mark Kingham 3-1 Rosalind Freeman lost to George Mudie 0-3 Charlotte Freeman lost to John Hunt 0-3 Charlotte Freeman lost to Mark Kingham 0-3 Charlotte Freeman lost to George Mudie 0-3 Richard Grover beat John Hunt 3-0 Richard Grover beat Mark Kingham 3-1 Richard Grover beat George Mudie 3-1 Rosalind Freeman/Richard Grover lost to John Hunt/George Mudie 1-3

Myton 'A' against R.N.A. 'E' result 0-0 entered on 09/05/2003

1 Match void 1 Match void 1 Match void 1 Match void 1 Match void 1 Match void 1 Match void 1 Match void 1 Match void 1 Match void

W.C.C. 'C' against Free Church 'D' result 7-3 entered on 26/02/2003

Tony Ford beat Mike Skidmore 3-0 Tony Ford beat Ron Stanbridge 3-0 Tony Ford beat Graham Cooper 3-1 Doug Lowe beat Mike Skidmore 3-0 Doug Lowe beat Ron Stanbridge 3-2 Doug Lowe beat Graham Cooper 3-0 Nadine Garioud lost to Mike Skidmore 0-3 Nadine Garioud lost to Ron Stanbridge 0-3 Nadine Garioud lost to Graham Cooper 0-3 Tony Ford/Doug Lowe beat Mike Skidmore/Graham Cooper 3-1

Free Church 'D' against B. G. N. (Banbury) B result 3-7 entered on 27/02/2003

Ron Stanbridge lost to Michael Rowan 2-3 Ron Stanbridge beat Daniel Rowan 3-2 Ron Stanbridge lost to Janice Rowan 1-3 Graham Cooper beat Michael Rowan 3-0 Graham Cooper lost to Daniel Rowan 2-3 Graham Cooper lost to Janice Rowan 0-3 Mike Skidmore beat Michael Rowan 3-0 Mike Skidmore lost to Daniel Rowan 2-3 Mike Skidmore lost to Janice Rowan 1-3 Ron Stanbridge/Mike Skidmore lost to Michael Rowan/Janice Rowan 1-3

Eathorpe 'B' against AP Sports 'C' result 4-6 entered on 02/03/2003

Dave Hawker lost to Rosalind Freeman 2-3 Dave Hawker lost to Charlotte Freeman 2-3 Dave Hawker lost to Richard Grover 0-3 Michael Rossington beat Rosalind Freeman 3-0 Michael Rossington beat Charlotte Freeman 3-0 Michael Rossington lost to Richard Grover 0-3 Ron Coats/Michael Rossington beat Rosalind Freeman/Richard Grover 3-2 Ron Coats lost to Rosalind Freeman 0-3 Ron Coats beat Charlotte Freeman 3-0 Ron Coats lost to Richard Grover 2-3

FISSC 'A' against Ashorne result 6-4 entered on 02/03/2003

George Mudie beat Steve Bolton 3-1 George Mudie beat Chris Bowles 3-0 George Mudie beat Simon Chalker 3-0 John Hunt lost to Steve Bolton 1-3 John Hunt lost to Chris Bowles 2-3 John Hunt lost to Simon Chalker 2-3 Brian Marston beat Steve Bolton 3-2 Brian Marston lost to Chris Bowles 0-3 Brian Marston beat Simon Chalker 3-2 George Mudie/Brian Marston beat Chris Bowles/Simon Chalker 3-2

Marconi (Coventry) B against Myton 'A' result 9-1 entered on 14/03/2003

Steve Smith beat Jonny White 3-0 Steve Smith beat Paul Deavall 3-0 Steve Smith beat Jim Quinn 3-0 Bob Montgomery beat Jonny White 3-1 Bob Montgomery beat Paul Deavall 3-2 Bob Montgomery lost to Jim Quinn 1-3 Geoff Taylor beat Jonny White 3-2 Geoff Taylor beat Paul Deavall 3-0 Geoff Taylor beat Jim Quinn 3-2 Steve Smith/Geoff Taylor beat Jonny White/Jim Quinn 3-0

Standard Photo A against W.C.C. 'C' result 3-7 entered on 02/03/2003

Sean Care lost to Andy Woodfield 2-3 Sean Care lost to Tony Ford 0-3 Sean Care lost to Pat Woolvin 1-3 Brendan Leahy beat Andy Woodfield 3-0 Brendan Leahy lost to Tony Ford 0-3 Brendan Leahy beat Pat Woolvin 3-0 Chris Fincham lost to Andy Woodfield 2-3 Chris Fincham lost to Tony Ford 1-3 Chris Fincham beat Pat Woolvin 3-2 Sean Care/Chris Fincham lost to Tony Ford/Andy Woodfield 0-3

B. G. N. (Banbury) B against AP Sports 'C' result 5-5 entered on 11/04/2003

Janice Rowan beat Rosalind Freeman 3-0 Janice Rowan beat Charlotte Freeman 3-0 Janice Rowan lost to Richard Grover 1-3 Michael Rowan lost to Rosalind Freeman 1-3 Michael Rowan beat Charlotte Freeman 3-1 Michael Rowan lost to Richard Grover 0-3 Daniel Rowan beat Rosalind Freeman 3-1 Daniel Rowan beat Charlotte Freeman 3-0 Daniel Rowan lost to Richard Grover 2-3 Daniel Rowan/Michael Rowan lost to Rosalind Freeman/Richard Grover 2-3

W.C.C. 'C' against R.N.A. 'E' result 5-5 entered on 11/04/2003

Doug Lowe beat Wilf Harris 3-0 Doug Lowe beat James Stanley Thomas 3-0 Doug Lowe beat Steve Proctor 3-1 Pat Woolvin beat Wilf Harris 3-2 Pat Woolvin lost to James Stanley Thomas 0-3 Pat Woolvin lost to Steve Proctor 0-3 Andy Woodfield lost to Wilf Harris 1-3 Andy Woodfield lost to James Stanley Thomas 0-3 Andy Woodfield lost to Steve Proctor 0-3 Doug Lowe/Tony Ford beat James Stanley Thomas/Steve Proctor 3-0

Free Church 'D' against Standard Photo A result 7-3 entered on 11/04/2003

Mike Skidmore beat Chris Fincham 3-2 Mike Skidmore lost to Brendan Leahy 2-3 Mike Skidmore w/o Graham Cooper beat Chris Fincham 3-0 Graham Cooper lost to Brendan Leahy 0-3 Graham Cooper w/o Ron Stanbridge beat Chris Fincham 3-2 Ron Stanbridge beat Brendan Leahy 3-1 Ron Stanbridge w/o Graham Cooper/Ron Stanbridge lost to Chris Fincham/Brendan Leahy 1-3

Myton 'A' against FISSC 'A' result 5-5 entered on 11/04/2003

Ray White lost to Mark Kingham 1-3 Ray White lost to John Hunt 0-3 Ray White lost to Brian Marston 1-3 Jonny White beat Mark Kingham 3-0 Jonny White lost to John Hunt 0-3 Jonny White beat Brian Marston 3-1 Jim Quinn beat Mark Kingham 3-0 Jim Quinn lost to John Hunt 2-3 Jim Quinn beat Brian Marston 3-0 Jonny White/Jim Quinn beat Mark Kingham/John Hunt 3-0

Ashorne against Eathorpe 'B' result 9-1 entered on 11/04/2003

Roger Kelley beat Calvin Woodings 3-1 Roger Kelley beat Ron Coats 3-0 Roger Kelley beat Michael Rossington 3-0 Chris Bowles beat Calvin Woodings 3-2 Chris Bowles beat Ron Coats 3-1 Chris Bowles beat Michael Rossington 3-0 Steve Bolton beat Calvin Woodings 3-2 Steve Bolton beat Ron Coats 3-0 Steve Bolton beat Michael Rossington 3-2 Roger Kelley/Chris Bowles lost to Calvin Woodings/Michael Rossington 0-3

AP Sports 'C' against Ashorne result 3-7 entered on 11/04/2003

Rosalind Freeman lost to Simon Chalker 0-3 Rosalind Freeman lost to Roger Kelley 1-3 Rosalind Freeman lost to Chris Bowles 2-3 Charlotte Freeman lost to Simon Chalker 1-3 Charlotte Freeman lost to Roger Kelley 0-3 Charlotte Freeman beat Chris Bowles 3-1 Richard Grover beat Simon Chalker 3-1 Richard Grover beat Roger Kelley 3-2 Richard Grover lost to Chris Bowles 2-3 Rosalind Freeman/Richard Grover lost to Simon Chalker/Roger Kelley 1-3

Standard Photo A against B. G. N. (Banbury) B result 0-10 entered on 25/04/2003

Chris Fincham lost to Michael Rowan 0-3 Chris Fincham lost to Janice Rowan 0-3 Chris Fincham lost to Daniel Rowan 0-3 Brendan Leahy lost to Michael Rowan 0-3 Brendan Leahy lost to Janice Rowan 0-3 Brendan Leahy lost to Daniel Rowan 0-3 Michael Rowan w/o Janice Rowan w/o Daniel Rowan w/o Chris Fincham/Brendan Leahy lost to Janice Rowan/Michael Rowan 0-3

R.N.A. 'E' against Free Church 'D' result 3-7 entered on 11/04/2003

Ken Hassall lost to Mike Skidmore 0-3 Ken Hassall lost to Ron Stanbridge 0-3 Ken Hassall lost to Graham Cooper 0-3 Wilf Harris lost to Mike Skidmore 2-3 Wilf Harris beat Ron Stanbridge 3-1 Wilf Harris lost to Graham Cooper 2-3 Steve Proctor beat Mike Skidmore 3-2 Steve Proctor beat Ron Stanbridge 3-1 Steve Proctor lost to Graham Cooper 0-3 Wilf Harris/Steve Proctor lost to Ron Stanbridge/Graham Cooper 2-3

Eathorpe 'B' against Myton 'A' result 4-6 entered on 11/04/2003

Michael Rossington lost to Jonny White 1-3 Michael Rossington beat Ray White 3-0 Michael Rossington lost to Paul Deavall 1-3 Calvin Woodings lost to Jonny White 1-3 Calvin Woodings beat Ray White 3-1 Calvin Woodings lost to Paul Deavall 2-3 Ron Coats lost to Jonny White 1-3 Ron Coats beat Ray White 3-0 Ron Coats lost to Paul Deavall 1-3 Michael Rossington/Calvin Woodings beat Jonny White/Paul Deavall 3-2

Marconi (Coventry) B against W.C.C. 'C' result 7-3 entered on 25/04/2003

Steve Smith beat Tony Ford 3-1 Steve Smith beat Andy Woodfield 3-0 Steve Smith beat Doug Lowe 3-0 Stan Render lost to Tony Ford 1-3 Stan Render beat Andy Woodfield 3-0 Stan Render lost to Doug Lowe 2-3 Geoff Taylor beat Tony Ford 3-0 Geoff Taylor beat Andy Woodfield 3-0 Geoff Taylor lost to Doug Lowe 0-3 Steve Smith/Stan Render beat Tony Ford/Doug Lowe 3-2

Myton 'A' against AP Sports 'C' result 6-4 entered on 11/04/2003

Jonny White beat Carol Meredith 3-1 Jonny White beat Rosalind Freeman 3-0 Jonny White beat Charlotte Freeman 3-0 Paul Deavall lost to Carol Meredith 2-3 Paul Deavall lost to Rosalind Freeman 2-3 Paul Deavall lost to Charlotte Freeman 1-3 Ray White lost to Carol Meredith 0-3 Ray White beat Rosalind Freeman 3-1 Ray White beat Charlotte Freeman 3-0 Jonny White/Ray White beat Rosalind Freeman/Charlotte Freeman 3-0

Standard Photo A against R.N.A. 'E' result 2-8 entered on 11/04/2003

Brendan Leahy lost to James Stanley Thomas 0-3 Brendan Leahy beat Wilf Harris 3-2 Brendan Leahy beat Ken Hassall 3-0 Chris Fincham lost to James Stanley Thomas 0-3 Chris Fincham lost to Wilf Harris 2-3 Chris Fincham lost to Ken Hassall 2-3 James Stanley Thomas w/o Wilf Harris w/o Ken Hassall w/o Brendan Leahy/Chris Fincham lost to James Stanley Thomas/Wilf Harris 0-3

Free Church 'D' against Marconi (Coventry) B result 3-7 entered on 11/04/2003

Ron Stanbridge lost to Steve Smith 1-3 Ron Stanbridge lost to Stan Render 1-3 Ron Stanbridge beat Geoff Taylor 3-0 Graham Cooper lost to Steve Smith 0-3 Graham Cooper lost to Stan Render 2-3 Graham Cooper lost to Geoff Taylor 0-3 Mike Skidmore lost to Steve Smith 2-3 Mike Skidmore lost to Stan Render 1-3 Mike Skidmore beat Geoff Taylor 3-0 Ron Stanbridge/Mike Skidmore beat Steve Smith/Stan Render 3-1

W.C.C. 'C' against FISSC 'A' result 3-7 entered on 11/04/2003

Doug Lowe beat George Mudie 3-1 Doug Lowe beat John Hunt 3-1 Doug Lowe beat Mark Kingham 3-0 Pat Woolvin lost to George Mudie 0-3 Pat Woolvin lost to John Hunt 1-3 Pat Woolvin lost to Mark Kingham 1-3 Andy Woodfield lost to George Mudie 0-3 Andy Woodfield lost to John Hunt 2-3 Andy Woodfield lost to Mark Kingham 1-3 Doug Lowe/Pat Woolvin lost to George Mudie/John Hunt 2-3

B. G. N. (Banbury) B against Ashorne result 4-6 entered on 11/04/2003

Michael Rowan lost to Simon Chalker 1-3 Michael Rowan lost to Roger Kelley 1-3 Michael Rowan lost to Chris Bowles 1-3 Janice Rowan beat Simon Chalker 3-2 Janice Rowan beat Roger Kelley 3-0 Janice Rowan beat Chris Bowles 3-0 Daniel Rowan lost to Simon Chalker 0-3 Daniel Rowan lost to Roger Kelley 2-3 Daniel Rowan beat Chris Bowles 3-1 Janice Rowan/Daniel Rowan lost to Simon Chalker/Roger Kelley 0-3

R.N.A. 'E' against B. G. N. (Banbury) B result 5-5 entered on 11/04/2003

Steve Proctor beat Michael Rowan 3-1 Steve Proctor beat Daniel Rowan 3-1 Steve Proctor beat Janice Rowan 3-0 Roy Weakes beat Michael Rowan 3-0 Roy Weakes lost to Daniel Rowan 0-3 Roy Weakes lost to Janice Rowan 1-3 Wilf Harris lost to Michael Rowan 1-3 Wilf Harris lost to Daniel Rowan 1-3 Wilf Harris lost to Janice Rowan 1-3 Steve Proctor/Roy Weakes beat Michael Rowan/Janice Rowan 3-1

Ashorne against Myton 'A' result 8-2 entered on 11/04/2003

Simon Chalker beat Ray White 3-0 Simon Chalker beat Paul Deavall 3-0 Simon Chalker beat Jim Quinn 3-2 Roger Kelley beat Ray White 3-0 Roger Kelley beat Paul Deavall 3-0 Roger Kelley lost to Jim Quinn 1-3 Steve Bolton beat Ray White 3-1 Steve Bolton beat Paul Deavall 3-2 Steve Bolton lost to Jim Quinn 0-3 Simon Chalker/Roger Kelley beat Ray White/Jim Quinn 3-2

Eathorpe 'B' against W.C.C. 'C' result 5-5 entered on 11/04/2003

Calvin Woodings lost to Tony Ford 0-3 Calvin Woodings lost to Pat Woolvin 1-3 Calvin Woodings beat Andy Woodfield 3-1 Michael Rossington lost to Tony Ford 1-3 Michael Rossington beat Pat Woolvin 3-2 Michael Rossington beat Andy Woodfield 3-1 Dave Hawker lost to Tony Ford 2-3 Dave Hawker beat Pat Woolvin 3-0 Dave Hawker beat Andy Woodfield 3-0 Calvin Woodings/Michael Rossington lost to Tony Ford/Andy Woodfield 2-3

FISSC 'A' against Free Church 'D' result 5-5 entered on 11/04/2003

George Mudie beat Mike Skidmore 3-1 George Mudie beat Graham Cooper 3-0 George Mudie beat Barry Hobbins 3-1 John Hunt lost to Mike Skidmore 0-3 John Hunt beat Graham Cooper 3-2 John Hunt lost to Barry Hobbins 1-3 Mark Kingham lost to Mike Skidmore 1-3 Mark Kingham lost to Graham Cooper 1-3 Mark Kingham lost to Barry Hobbins 0-3 John Hunt/George Mudie beat Ron Stanbridge/Graham Cooper 3-1

Marconi (Coventry) B against Standard Photo A result 10-0 entered on 11/04/2003

Steve Smith beat Ashley Smith 3-1 Steve Smith beat Brendan Leahy 3-0 Steve Smith beat Chris Fincham 3-1 Stan Render beat Ashley Smith 3-1 Stan Render beat Brendan Leahy 3-0 Stan Render beat Chris Fincham 3-0 Geoff Taylor beat Ashley Smith 3-2 Geoff Taylor beat Brendan Leahy 3-2 Geoff Taylor beat Chris Fincham 3-0 Stan Render/Geoff Taylor beat Brendan Leahy/Chris Fincham 3-0

Back to Division Table